Galaxy S10’daki beyaz titrek ekranı nasıl düzeltebilirim [sorun giderme kılavuzu]

Galaxy S10’unuzda beyaz titreşen ekranı mı alıyorsunuz? Bu sorun, nadir olsa da, herhangi bir akıllı telefonda ortaya çıkabilir. S10’unuzda bunu düzeltmenin bir yolunu arıyorsanız, bu yayın tam size göre.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’daki beyaz titreyen ekranı nasıl düzeltebilirim?

S10’unuzdaki beyaz titrek perde sorunuyla ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmalıdır.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 1: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Sistemi yeniden başlatmak bu durumda önemli bir ilk adımdır. Tipik TV ekranınız gibi, S10 OLED ekranı da saniyede birkaç kez yenilenir, ancak çok daha hızlıdır. Bu çıplak gözle fark edilmemiz neredeyse imkansız. Ancak bir süre çalıştıktan sonra, hatalar gelişebilir ve bir ekran arızası olasılığı da dahil olmak üzere her türlü soruna neden olabilir. Sorununuzun geçici bir hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için, yeniden başlatmayı düşünün. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye sürebilir. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 2: Hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin

Beyaz titreyen ekran sorununu fark etmeden önce S10’unuz sert bir cisim tarafından düşürüldü mü veya vuruldu mu? Cevabınız evet ise, soruna neden olan bir donanım arızası olabilir. Şimdi kalıcı bir problem olabilir, bu sistemde bozuk bir donanım olduğu anlamına gelir veya geçici bir aksaklık olabilir. Telefonunuzda veya özellikle ekranın fiziksel olarak hasar gördüğünü görürseniz, ciddi bir durumdasınız demektir. Hasarlı bir donanım genellikle yazılım ayarlaması yapılarak tamir edilemez, bu nedenle şu anda yapabileceğiniz en az şey aşağıdaki sorun giderme adımlarının geri kalanını atlamak (ve biraz zaman kazanın) tavsiye için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret etmektir. Yine, bunu yalnızca cihazda belirgin bir hasar belirtisi varsa yapmanız gerekir. S10’unuz hiç düşmediyse, aşağıdaki önerilerimizle devam edin.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 3: Su hasarını kontrol edin

Galaxy S10’unuz toza ve suya dayanıklı olmasına rağmen, tamamen su geçirmez değildir. Telefonunuzu düşürdükten sonra kırdığınızda ya da bir nesneye çarptığında, telefonunuzdaki toz ve su direnci kaybolabilir. Ekrandaki veya bazı kısımlardaki küçük bir kırılma bile, suyun veya nemin içeri girmesine ve hasara neden olmasına neden olabilir. Bu nedenle, telefonunuzu suya maruz bıraktıktan sonra veya bir havuza daldırdıktan sonra beyaz yanıp sönen ekran sorunu başlarsa, sisteme nem veya su girmiş olabilir. Telefonu temiz, yumuşak bir bezle silerek kurutmaya çalışın. Ardından, suyun buharlaşmasını sağlamak için birkaç saat oda sıcaklığında bırakın. Bu işe yaramazsa ve ekran anormal şekilde titremeye devam ederse, telefonu tamir için gönderin.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 4: Güncelleştirmeleri yükle

Suya veya neme cihaza dokunmadığı ve telefonun hiçbir zaman fiziksel olarak zarar görmediği bir durumda, ekranının titremesine neden olan bir uygulama, yazılım hatası veya bilinmeyen bir aksaklık olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz ilk şeylerden biri, en son Android OS sürümünü yüklemenizi sağlamaktır. Bu, şu anda kodlama hataları olasılığını düşük tutmalıdır. Samsung, dünya çapında S10 için bilinen hatalara yönelik güncellemeleri agresif bir şekilde sürdürüyor, böylelikle hata daha önce bildirilmişse, bir güncelleme sorunu çözebilir.

Android veya sistem güncellemesini kontrol etmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Yeni Yazılım güncellemesi.Yeni indirin ve yükleyin. Aygıtın güncellemeleri denetlemesini bekleyin. Yeni bir güncelleme yoksa, telefonunuz size söylemelidir.

Taşıyıcı marka Galaxy S10 cihazları veya taşıyıcınız tarafından sağlananlar için güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneği olmayabilir. Tek yapmanız gereken bir güncelleme için bildirim olup olmadığını onaylamak ve güncelleme kurulumuna izin vermek.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 5: Güvenli Mod’da ekranı kontrol edin

Bir uygulamayı yükledikten sonra beyaz titrek ekran sorunu oluşmaya başlarsa, bu uygulama suçlu olabilir. Kaldırdığınızdan ve ne olduğunu gördüğünüzden emin olun.

Bir uygulamayı yükledikten sonra sorun başladıysa veya artık bir uygulama olduğundan şüpheleniyorsanız, hangisinin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, artık hatırlayamıyorsanız, güvenli moda yeniden başlayabilirsiniz. Bu modda, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların yüklenmesine izin verilecektir. Öyleyse, ekran normal çalışıyorsa ve güvenli modda titremiyorsa, bu üçüncü taraf uygulama sorununun açık bir göstergesidir. Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Beyaz titrek ekran düzeltme # 6: Önbellek bölümünü temizle

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yanıp sönen beyaz ekran düzeltme # 7: Tüm ayarları sıfırla

Bu çözüm seçeneği, fabrika ayarlarına sıfırlama eksi ile kullanıcı verilerini, uygulamaları ve daha fazlasını silmenin güçlüklerine benzer. Sorun hala bu noktada mevcutsa, yazılım hatasını bu şekilde düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için bu çözümü yapmalısınız. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun.

Beyaz titrek ekran düzeltme # 8: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama, bu durumda yapabileceğiniz en önemli sorun giderme adımıdır. Bu, sorunun nedeninin yazılımla ilişkili olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, tüm yazılım ayarları fabrika ayarlarına geri dönecek ve indirilen tüm uygulamalar silinecektir. Herhangi bir donanım hasarı yoksa ve tek nedeni doğada bir yazılım ise, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla yardımcı olacaktır.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy S10’a nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Beyaz titrek ekran düzeltme # 9: Samsung yardımını alın

Beyaz yanıp sönen ekran sorunu, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra sildikten sonra bile kaybolmazsa, sorunun ucunda çözülmediğini varsayabilirsiniz. Telefonunuzu yerel Samsung Servis Merkezine getirin; Ancak o zaman onarıma ihtiyaç duyacaklarını veya bu konuda başka bir yolla bir şeyler yapabileceklerini bileceksiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.