Galaxy S10’daki duraklatılmış hatayı şarj etmek için gerçek düzeltme | Galaxy S10 şarj sorununu giderme

Şarj durdurma hatası, geçmişte Samsung Galaxy cihazlarındaki yaygın sorunlardan biridir. Hem kablosuz hem de kablo şarjı yapılırken olabilir. Galaxy S10’unuzda şarjın duraklatılmış hatasını düzeltmek için bu sorun giderme makalesindeki çözümleri izleyin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’daki duraklatılmış hatayı şarj etmek için gerçek düzeltme | Galaxy S10 şarj sorununu giderme

Şarj olurken Galaxy S10’unuzla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, bu mesaj yardımcı olacaktır. Aşağıda, S10’unuzda şarjı duraklatılmış bir hata yaşıyorsanız yapmanız gereken sorun giderme adımları verilmiştir.

Şarj işlemi duraklatıldı hata düzeltme # 1: Telefonu yeniden başlatın

Şarj işlemi duraklatıldı hatası mavi dışında olabilir, ancak bazı durumlarda bu yalnızca küçük bir hatanın da sonucudur. S10’unuzdaki sorunun nedeninin geçici olup olmadığını görmek için yazılım sıfırlama işlemini deneyin. Bu, cihazın yeniden başlatılmasının başka bir şeklidir ancak “pil çekmenin” etkilerini simüle eder. Bu, sistemin genel tazeleme işleminin tepesinde RAM’in temizlenmesini sağlar. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Şarj işlemi duraklatıldı hata düzeltme # 2: Şarj aksesuarlarının çalıştığını doğrulayın

Ne zaman duraklatılmış bir hata şarj ediyorsanız, yapmak istediğiniz ilk şey kabloyu ve adaptörü kontrol etmektir. S10’unuzla birlikte verilenleri değil, başka bir şarj aksesuarları seti kullanıyorsanız, çalıştıklarından emin olun. Bunları ilk kez kullanıyorsanız, Samsung’lar olsalar bile, uyumlu olma ihtimalleri vardır. Başka bir S10’unuz varsa, aynı aksesuarların ikinci cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Aynı sorunu yaşıyorsanız, onlardan kurtulmanın tam zamanı.

Şarj işlemi duraklatıldı hata düzeltme # 3: Resmi şarj kablosu ve adaptör kullanın

Yapabileceğiniz başka bir sağduyu sorun giderme adımı, yalnızca resmi şarj aksesuarlarını kullanmanızı sağlamaktır. Galaxy S10’unuz, şarj olurken bir şarj kablosu ve adaptörden belirli gereksinimleri gerektirir. Samsung olmayan kablolar kullanılırken bu gereksinimler karşılanamayabilir. Şarj sırasında tüm parametrelerin karşılandığından emin olmak için, yalnızca kutu ile birlikte verilen şarj kablosunu ve adaptörü kullanın. Herhangi bir nedenden ötürü sahip değilseniz, yerel Samsung mağazasını ziyaret edin ve resmi aksesuarlarını kullanın. Bunu yaparken hedefiniz mevcut şarj kablosu ve adaptör seti ile ilgili bir sorun olup olmadığını belirlemektir. Resmi aksesuarları kullanırken şarj işlemi duraklatıldı hatası gösterilmezse, kullandıklarınızı çıkarmanız gerekir.

Şarj duraklatıldı # 4: hata düzeltme: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şarj duraklatılmış duraklama hatası # 5: güncellemeleri yükle

S10’unuzdaki yazılımı ve uygulamaları güncel tutmak yardımcı olabilir. Bazı hatalar kodlama değişiklikleri gerektirir ve bu değişiklikler sadece güncellemeler aracılığıyla gerçekleştirilir. Sorun olasılığını azaltmak için, mevcut olduklarında güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Bu hem Android hem de uygulamalar için geçerli olmalıdır.

Şarj işlemi duraklatıldı hata düzeltme # 6: Güvenli modda şarj

Bir üçüncü taraf uygulamasının şarjın duraklatılmış bir hataya neden olup olmadığını görmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Güvenli moda yeniden başlatmak, durumun böyle olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olur. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Giriş ekranının sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir. Telefonu bu durumda şarj edin ve sorunu kontrol edin.

S10’unuz normalde güvenli modda şarj oluyorsa ve hiçbir şarj duraklatma hatası olmadığında, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olacağına bahse girebilirsiniz. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için, eleme işlemini kullanmak istersiniz. Bu tam olarak yapmak istediğin şey:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Şarj duraklatılmış duraklama hatası # 7: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir uygulama varsa, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Şarj işlemi duraklatıldı hatası düzeltildi # 8: Tüm ayarları sıfırla

Bu çözüm seçeneği, fabrika ayarlarına sıfırlama eksi ile kullanıcı verilerini, uygulamaları ve daha fazlasını silmenin güçlüklerine benzer. Otomatik döndürme bu noktada hala mevcutsa, yazılım hatasını bu şekilde düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için bu çözümü yapmalısınız. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Tüm ayarları sıfırlayın. SIFIRLA düğmesine dokunun.

Şarj işlemi duraklatıldı hatası düzeltildi # 9: Kablosuz şarj cihazı kullanın

Sorun bu noktada hala devam ediyorsa, kablosuz şarj cihazı kullanmanın yardımcı olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu, yalnızca hazırda kablosuz bir şarj cihazınız varsa geçerlidir. Bunun işe yarayıp yaramadığını test etmek için yeni bir tane satın almanıza gerek yok.

Şarj işlemi duraklatıldı hatası düzeltildi # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu süre boyunca hiçbir şey değişmezse, telefonu silmeniz ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle yazılımla ilgili sorunları çözmede etkilidir. Ayarların durduğu bir yazılım hatasından kaynaklandığı için% 90 olumlu olduğundan, bu muhtemelen yardımcı olacaktır.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Şarj işlemi duraklatılmış hata düzeltme # 11: Samsung yardımını alın

Şarj işlemi duraklatıldı hatası, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile duruyorsa, bunun arkasında bir donanım sorunu olabileceği anlamına gelir. Şarj portu hasar görebilir veya içeride daha ciddi bir sorun olabilir. Samsung temsilcisinin yapabilecekleri bir şey olup olmadığını görmek için cihazı incelemesine izin verin. Hiçbiri yoksa, telefonu tamir için göndermeniz gerekebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.