Galaxy S10’un ultra geniş açılı yüzeyine WhatsApp’tan nasıl erişilir

Birden fazla arka kamerası olan bir akıllı telefon kullanıyorsanız, belirli bir uygulamadan fotoğraf çekerken genellikle bir objektiften diğerine geçme seçeneğinin olmadığını görürsünüz. Bu aynı zamanda Galaxy S10 için de geçerli, ancak iyi haberler var: WhatsApp, cihazın ultra geniş açılı lensini kullanmanıza izin veriyor. Bu makalede nasıl olduğunu öğrenin.

    WhatsApp bilmeniz gereken püf noktaları

Hayır, ultra geniş açılı lense adanmış yeni bir düğme değil. Ancak yöntem düşündüğünüzden daha basittir: WhatsApp’ın içine girdikten sonra, arka ve ön kamera arasında her geçiş yaptığımızda, uygulama normal arka kamera ile ultra geniş açılı kamera arasında geçiş yapar. Yani, WhatsApp’tan geniş açılı bir fotoğraf çekmek istiyorsanız, uygulama size normal arka kamerayı gösteriyorsa, sadece ön kameraya ve arka kameraya geri gitmeniz gerekir. Geri döndüğünüzde, arka kamera ultra geniş açılı lense geçiş yapmış olacak. Tekrar normal fotoğraf çekmek ister misin? Bir kez daha ön kameraya geçiyorsunuz ve arka kameraya geri döndüğünüzde normal merceğe geçiliyor. Kolay!

Whatsapp 03

Ek olarak, WhatsApp ayrıca ön kameranın görüş açısını değiştirmenizi sağlar. Galaxy S10’da kamera uygulaması, özçekimler için kırpılmış bir görünüm veya tam 80 derecelik görüş alanı kullanmanıza izin verir ve WhatsApp, arka kamera lensleri arasında olduğu gibi iki mod arasında geçiş yapar.

Bu numara yalnızca Galaxy S10’da değil, arka tarafında ultra geniş açılı lensi olan Samsung akıllı telefonlarında da geçerli değil, ne yazık ki, Facebook ya da Instagram gibi diğer uygulamalarda da çalışmaz … Sadece WhatsApp’ta an.

    Instagram ipuçları ve püf noktaları: En sevdiğiniz uygulamadan en iyi şekilde yararlanın

Ne düşünüyorsun? Hangi uygulamalar için daha fazla numara paylaşmamızı istiyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Kaynak: SamMobile