Galaxy S10’un Wifi Sorununa Bağlanmaması Nasıl Onarılır

Çalışmayan bir wifi bağlantısıyla uğraşmak, Samsung Galaxy S10 kullanıcısının karşılaşabileceği can sıkıcı sorunlardan biridir. Neyse ki, çözümler genellikle kullanışlı ve yapılması kolaydır. Bu sorun giderme makalesi, bu durumda denemenize yönelik çözümleri gösterecektir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’un çözümleri wifi sorununa bağlanmayacak

Zorla yeniden başlatma. Bu, herhangi bir Android sorununu giderirken yapmanız gereken temel sorun giderme adımlarından biridir. Küçük hatalar ve düzeltmelerle uğraşırken basit ve genellikle etkilidir. Çoğu durumda, wifi sorunları geçicidir ve bir uygulama veya yazılım hatasından kaynaklanır. Bu durumda bu sorun giderme adımını uyguladığınızdan emin olun. İşte yapmanız gerekenler: Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutun.

Düzenli olarak yeniden başlatma yapmak yardımcı olmazsa, şunu deneyin:

  Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, pilin çıkarılması genellikle yanıt vermeyen aygıtları sabitlemede etkili bir yoldur. Umarım, wifi sorunlarınız bu prosedürle giderilecektir. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Wifi’nin çalıştığını onaylayın. Galaxy S10’unuz wifi ağına bağlanabiliyor ancak internet bağlantısı yoksa, muhtemelen bir wifi sorunu. Yönlendirici veya ağınızdaki sorunları gidererek önce wifi sorununu çözmelisiniz. Bunu yapmak için yönlendiriciyi sağlayan İnternet Servis Sağlayıcınıza başvurmanız gerekir. Alternatif olarak, S10’unuzu başka bir yönlendiriciye bağlayarak bunun bir wifi sorunu olup olmadığını doğrulamayı deneyebilirsiniz. Wifi ikinci ağda çalışıyorsa, cihazınızla ilgili hiçbir sorun olmadığı anlamına gelir. Yapmanız gereken en sorunla wifi ağı unutmak ve tekrar cezası çalıştığını görmek etmektir.

Sorunlu wifi ağınızda sorun giderme aşağıdakileri içerir:

  Yönlendirici yazılım güncellemelerini yükleme Yönlendiricinin ağ yapılandırmasını sıfırlama.

Yönlendiricideki sorunların nasıl giderileceğini bilmiyorsanız, ISS’nizden (İnternet Servis Sağlayıcısı) destek alın.

Wifi’yi unutun. Sorunlu bir wifi ağından bağlantıyı kesmek genellikle Samsung Galaxy wifi sıkıntılarını düzeltmenin etkili bir yoludur. Wifi simgesine dokunup cihazın ağ bağlantısını kesmeniz yeterlidir. Bundan sonra, telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, sonraki adımlara geçin.

Önbellek bölümü silme. Bazı hatalar bozuk sistem önbelleğinden kaynaklanır. Galaxy S10 sistem önbelleğinizin taze olmasını sağlamak için, önbellek bölümünü zaman zaman temizlemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama. Bir cihazın ağ ayarlarını sıfırlamak, bu durumda yapmanız gereken en önemli sorun giderme adımlarından biridir. Bunu yaparak, kaydedilen tüm wifi ağları ve bunların şifreleri dahil olmak üzere tüm ağ yapılandırmalarını etkili bir şekilde silmiş olursunuz. Ağ ayarlarını temizlemek için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun.

Güvenli mod. Bir üçüncü taraf uygulamasıyla ilgili olası bir sorunu kontrol etmek için, tekrar wifi’ye bağlanmadan önce S10’unuzu Güvenli Modda çalıştırmanızı öneririz. Güvenli Mod etkinken, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışır. Bu, wifi normal olarak bu modda çalışıyor, ancak normal moddayken çalışmıyorsa, kötü bir üçüncü tarafın soruna neden olması gerektiği anlamına gelir. Güvenli moda yeniden başlatma adımları şunlardır:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Fabrika ayarları. Çoğu durumda, wifi sorunlarını giderirken fabrika ayarlarına sıfırlama gerekmez. Ancak, yukarıdaki sorun giderme adımlarının hiçbiri şu ana kadar yardımcı olmadıysa, bunu telefonunuzda yapmanız gerekir. Kişisel verilerinizi kaybetmemek için önceden bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemek için Samsung Smart Switch’i kullanabilirsiniz.

Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.