Galaxy S3 için “Şu Anda İndirilemiyor, Daha Sonra Tekrar Deneyim” Nasıl Yapılır

Galaxy S3'te “Şu anda indirilemiyor, daha sonra deneyemezsiniz” hatasıyla ne sıklıkla karşılaştınız? Çok fazla kez böyle bir hata aldığımızda oldukça sinir bozucu olabilir. Sorunun çeşitli nedenleri vardır ve düzeltmek genellikle kolaydır. Hata, bir şey indirmeye çalışan cihazdaki bir soruna işaret ettiğinden, uygun sorun giderme için kararlı bir internet bağlantınızın olması önemlidir.

Belirginliğin yoldan çıktığından emin olmak için, verilerinizin veya Kablosuz bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Siteleri sorunsuz bir şekilde yükleyebilir veya e-postalarınızı kontrol edebilir ve internet bağlantısına ihtiyaç duyan diğer uygulamalara erişebilir misiniz? Bu, sorunun bağlantıdan mı yoksa cihazınızın yazılımı içinde mi oluştuğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Android cihazların çoğu internet bağlantısı aralıklı olduğunda veya cihaz internete hiç bağlanamadığı zaman böyle bir hatayı gösterir. Bunu kontrol ettiğinizden emin olun ve daha fazla sorun giderme girişiminde bulunmadan önce bir internet bağlantısı kurduğunuzdan emin olun.

Cihazınızın bildirim alanına erişin ve Wi-Fi veya Mobil veri açık olup olmadığını ve iyi bir bağlantı olup olmadığını kontrol edin. İnternete uygun bir bağlantıya sahip olduğunuzu öğrendikten sonra, aşağıda listelenen çözümlere geçin.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S3 Nasıl Güç Kesilmez Ama Titreşir ve Titreşir

Galaxy S3'te “şu anda indirilemiyor, daha sonra deneyebilirsiniz” için Potansiyel Çözümler

www.luckycases.com

 

1. Çözüm: Cihazınızı Yeniden Başlatın

Bunun gibi bir hata, asılan bir telefonun bir sonucu olabilir ve uygulamalar beklendiği gibi çalışmaz. Cihazın yeniden başlatılmasıyla kolayca çözülebilir, böylece telefonun nefes alma şansı olur ve her zamanki gibi çalışmaya geri döner. Cihazınızı yeniden başlatın ve hatanın tekrar gelip gelmediğini kontrol edin.

www.youtube.com

 

Çözüm 2: Mesajların Otomatik Alınmasını Durdur

Bazen, telefonunuz bir mesaj almaya çalışıyor. Mesajda veya internet bağlantısında bir sorun varsa, indirme işlemi sadece internet bağlantısı tekrar kurulduğunda daha sonra devam etmek için duracaktır. Telefonunuz bağlantıyı kaybedip tekrar bağlandığından, aralıklı bir internet bağlantısı hatayı tekrar tekrar ortaya çıkaracaktır. Mesajların otomatik olarak alınmasını durdurarak, bu hatayı durdurabileceksiniz. Sonra sabit bir internet bağlantınız olduğunda mesajı indirebilirsiniz.

 • Cihazınızdaki mesajlaşma uygulamasını açın ve Menü'ye gidin.
 • Ardından Ayarlar'a dokunun.
 • Otomatik almanın yanında bir kutu bulacaksınız, bu kutuyu temizleyin.

Bunu yaparak, mesajlar otomatik olarak alınmayacak ve tekrar ve tekrar haşhaş hata mesajının hayal kırıklığından kurtulacaksınız.

blog.lookout.com

 

Çözüm 3: Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin

Bazen Google Store'dan bir güncelleme veya uygulama indirirken, bu hatayı görebilirsiniz çünkü cihazınızdaki saat Google sunucusunun saat ve tarihiyle eşleşmiyor.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın
 • Aşağı kaydırın ve Tarih ve Saat'i arayın. Üzerine dokunun.
 • Cihazınızın tarih ve saati otomatik olarak seçecek şekilde ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin.
 • Değilse, Otomatik Tarih ve Saat'in yanındaki kutuyu işaretleyin.

Öte yandan, tarih ve saat zaten otomatikse, cihazınızın doğru tarih ve saati gösterdiğinden emin olun. Ardından Otomatik tarih ve saatin yanındaki kutunun işaretini kaldırın, 5 saniye bekleyin ve tekrar kontrol edin. Ayarları yenilemek, tarih ve saat ayarlarıyla ilgili problemlerin çözülmesine yardımcı olacaktır. Hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

webcazine.com

 

Çözüm 4: Tüm Uygulamaları Güncelle

Tüm uygulamanın güncellendiğinden ve güncel olmayan uygulamalardan kaynaklanan sorunların çözüleceğinden emin olun.

 • Play Store'u yükle
 • Üç yatay çizgiye dokunun
 • Uygulamalarım'ı ve ardından Tümünü Güncelle'yi seçin

Tüm uygulamalar güncellendikten sonra, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

 

Çözüm 5: Ürün yazılımınızı güncelleyin

Telefonunuzun en yeni yazılım güncellemesine sahip olduğundan emin olun. Herhangi bir güncellemeyi geciktirdiyseniz, bu kontrol zamanıdır. Birçok cihaz hatası güncel olmayan bir yazılımdan filizlenir. Telefonunuzun veya tabletinizin yazılımının güncellenmediği durumlarda, düzeltilmeyi bekleyen hatalar ve hatalar olabilir.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne giderek bunu kontrol edebilirsiniz.
 • Ardından Cihaz Hakkında'yı bulun ve üzerine dokunun.
 • Şimdi, Yazılımı Güncelleme Elle Kaydetmesi gereken ilk seçeneğe dokunun.
 • Bir güncelleme varsa, güncellemeye dokunun ve cihazınızın en son güncellemeleri yüklemesine izin verin.

Tüm güncellemeler yüklendikten sonra, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Güncellemeden sonra problemin tekrar oluşup oluşmadığını kontrol edin.

www.pcadvisor.co.uk

 

Çözüm 6: Güvenli Modda Yeniden Başlatma

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması arka planda bazı verileri indirmeye çalışırken ve indirme başarısız olduğunda hata görünebilir. Bir üçüncü taraf uygulamasının soruna neden olup olmadığını öğrenmek için, cihazınızı Güvenli Mod'da yeniden başlatın ve şimdi hatayı alıp almadığınızı kontrol edin. Cihazınız Güvenli Moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır ve yalnızca cihaz için stok Android uygulamalarında çalışır.

 • Güç tuşunu basılı tutarak ekranınızdaki güç seçeneklerini getirin
 • Şimdi cihazı Güvenli Mod'da yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soran bir pencere görünene kadar ekrandaki Güç Kapalı seçeneğini basılı tutun.
 • Onaylamak için Tamam'a dokunun ve cihazınız yeniden başlatılacak ve Güvenli Mod'a girecektir.

Cihazınızın Güvenli Mod'da yeniden başlatıldığını doğrulayan ekranda 'Güvenli Mod' kelimelerini bulacaksınız. Hatanın cihazınızda tekrar görünüp görünmediğini kontrol edin. Bu adım, sorunun stok uygulamaları ve cihazın yazılımında veya cihazınıza yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarında bulunup bulunmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Hata görünmezse, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Yüklediğiniz en son uygulamayı kaldırarak başlayın ve hata giderilene kadar uygulamaları kaldırmaya devam edin. Bunu yaparak sorunlu uygulamayı tanımlayabileceksiniz.

Diğer yandan, bir uygulamayı tek seferde yükleme zahmetinden kurtulmak istemiyorsanız, cihazınızdaki tüm verileri kaldırmak ve yeniden başlatmak için fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Cihazınız hatayı Güvenli Modda da göstermişse, ayrıca cihazınızın bir soruna neden olabilecek tüm verileri silmesini ve temiz bir sayfa listesiyle herşeyi yeniden başlatmasını sağlamak için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamanız gerekir.

www.youtube.com

 

Çözüm 7: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak, cihazdaki tüm verileri siler. Buna, tüm videolar, fotoğraflar ve cihazda depolanan diğer önemli dosyalar dahildir. Ayrıca cihazdan silinen tüm üçüncü taraf uygulamaları da siler. Hiçbir veri kaybetmediğinizden emin olmak için, tüm önemli dosyaların bir yedeğini oluşturmalısınız.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Yedekleme ve Sıfırlama'ya dokunun
 • Şimdi Google Hesabınızı yedekleyebilecek kutuyu işaretleyin.
 • Cihazı sıfırlamak için aşağıya doğru kaydırın ve Fabrika Ayarlarına dokunun.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz yeniden başlatılacak ve tüm veriler cihazdan silinecektir. Hatanın tekrar gösterilip gösterilmediğini kontrol edin. Hata giderildiyse sorununuz çözüldü ve tüm verileri tekrar telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

bombshelltech.wordpress.com

 

Sıfırlamadan sonra bile hatayı görürseniz, cihazınızı bir tamirhaneye götürün. Garanti kapsamında olan bir cihaza sahip olanlar için, hata üretici tarafından tespit edilmediyse, cihazınızın yerine geçme şansınız vardır.

Ayrıca okuyun: Samsung Galaxy S3 ortak sorunlar ve bunları nasıl giderilir