Galaxy S4 Performance Sorunu Nasıl Onarılır

Zaten 2 yıl Samsung Galaxy S4 piyasaya çıktı ve piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok akıllı telefon tutkusu bu telefona başkalarından geçiş yaptı. Ancak çok sayıda Galaxy S4 sahibinin telefonlarıyla performans sorunu yaşadığını gördü. Herhangi bir özel sebep olmadan performans bazen yavaşlar. Eğer Galaxy s4'ü kullanıyor ve aynı sorunla yaşıyorsanız, o zaman burada deneyebileceğiniz bazı adımları tartışacağım.

Ayrıca bkz. Samsung Galaxy S4 mini'nin kırık ekranı nasıl değiştirilir

Galaxy S4'teki performans sorunu için olası düzeltmeler

Aşama 1

Galaxy S4'ün bu problemini çözmek için ilk adım, önbellek bölümünü temizlemektir. Galaxy S4'ünüzde önbellek bölümünün temizlenmesi için gereken adımlar şunlardır:

> Samsung Galaxy S4 cihazınızı kapatın.

> Giriş düğmesine, Güç düğmesine ve Sesi aç düğmesine aynı anda basın ve telefonunuz titremeye başlayana kadar basılı tutun.

> Ekranda Samsung logosunu gördüğünüzde düğmelerin gitmesine izin verin.

> Wipe önbellek bölümü vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna dokunmaya devam edin. Seçmek için Güç düğmesini kullanın. Evet'e dokunun.

> Süreç bitene kadar biraz zaman alabilir.

> Telefonunuzu yeniden başlatın.

Adım 2

Canlı duvar kağıtları kullanıyorsanız, bizim önerimiz Galaxy S4'ünüzün performansını olumsuz etkileyebileceğinden bu duvar kağıtlarını kullanmayı bırakmaktır. NFC kullanmıyorsanız, onu değiştirin. Birçok kullanıcı bu adımı gerçekleştirirken performansta iyileşme görmüştür.

Aşama 3

Performansın çok yavaş olması durumunda, animasyonları kapatmayı önereceğiz. Bunu yapmak için, telefon ekranınızın boş bir alanına basın, Ana ekran ayarları'na gidin ve Geçiş efekti ve son olarak Yok'u seçin.

4. Adım

Kullanılmayan bazı uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için Ayarlar> Diğer> Uygulama Yöneticisi> Tümü> tek tek uygulamaya dokunun> Devre Dışı Bırak.