Galaxy S4'de SIM kart takılı değil hatası nasıl düzeltilir

Her Akıllı Telefon bazı yaygın hatalarla karşılaşacak ve telefonunuz SIM karttan dolayı arama yapmanıza izin vermediğinde böyle bir hatayla karşılaşırsanız durum acıklı hale gelir. Bu, Samsung Galaxy S4 kullanıcılarının çok sık karşılaştığı bir hatadır. Diğer hatalar bir şekilde yönetilebilir, ancak telefonunuzdan herhangi bir arama veya mesaj alamadığınız zaman, Smartphone'un daha fazla amaç için kullanılabileceğinden, arama yapma, postalama, mesajlaşma en önemlisi olduğu için işe yaramaz hale gelir. Bu hata çeşitli nedenlerle karşı karşıya kalıyor ve interneti aramayı veya kullanmayı denediğinizde “SIM kart takılı değil” veya “Ağa kayıtlı değil” diyor. Ancak Galaxy S4'te SIM kart takılı değil hatası düzeltmek için çeşitli yollar olduğundan gerilmeyin. Burada tüm olası çözümleri tek tek açıklıyorum.

Ayrıca bakınız – Galaxy S4 4.4.2 KitKat hataları nasıl düzeltilir

Galaxy S4'de SIM kart takılı değil hatası nasıl düzeltilir

Galaxy S4'te SIM kart takılı değil hatası düzeltmenin yolları

Herhangi bir yöntem kullanmadan önce, önce telefonunuzu kapatın ve birkaç saniye sonra açın. Bazen bu sorunu çözebilir. Ancak sorun düzeltilmezse, aşağıdaki yöntemlere geçin.

Yöntem 1

> Önce Ayarlar'a gidin.

> Orada çeşitli seçenekler göreceksiniz. 'Kablosuz ve Ağ' seçeneğine tıklayın.

> Sonra Mobil Şebeke'ye dokunun.

> Şimdi Güç düğmesine ve Ana Ekran düğmesine uzun süre basılı tutun ve telefonunuzun yanıp sönmeye başladığını ve telefonunuzda siyah bir ekranın geleceğini göreceksiniz. Düğmeleri bırak.

> Samsung Galaxy S4 cihazınız otomatik olarak yeniden başlatmaya başlayacaktır. Yeniden başlatma tamamlandığında, telefonunuzu tekrar kontrol edin. Sorun şimdi düzeltilecek.

Ancak hala sorunla karşı karşıya kalırsanız, Galaxy S4'te takılı olmayan SIM kartı takmak için aşağıdaki yöntemlerle tek tek devam edin.

 

Yöntem 2

Bazen bozuk veya kirli SIM kart yuvası bu sorunu yaratabilir. Şanslar daha az ama yine de bu problemin arkasındaki sebeplerden biri olabilir. Bu yüzden, 'SIM kart takılı değil' sorunuyla karşılaştığınızda, bunu sorun için güçlü bir neden olarak düşünün ve buna göre harekete geçin. SIM kart yuvasını SIM'i çıkartarak temizlemeniz ve ardından tüm tozların çıkması için yere hava üflemeniz gerekir. Ancak, sensörde herhangi bir kusur veya arıza gözlemlerseniz, servis merkezine başvurun ve onlarla sabitleyin.

Ayrıca bkz. Galaxy S4 gri pil sorununu nasıl şarj etmiyor?

 

Yöntem 3

Telefonunuz belirli bir operatöre kilitlendiğinde, SIM kartınız, telefonunuzun kilitli olduğu belirli bir taşıyıcı tarafından desteklenmeyen başka bir operatörden geliyorsa algılanamaz. Sebebi buysa, telefonunuzu açmak için teknisyene gitmelisiniz. Bazen online olarak kolayca alabileceğiniz bazı kilit açma ürünlerinin yardımıyla kendi başınıza yapabilirsiniz.

 

Yöntem 4

'SIM kart takılı değil' hatası da herhangi bir yazılım sorununun sonucu olabilir. Bazı uygulamalar bu soruna neden olabilir. Bu önyüklemede telefonunuzun güvenli modda olduğundan emin olmak ve görevin düzgün bir şekilde yapılıp yapılmadığını görmek için. Telefonunuzu güvenli modda açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

> Önce Samsung Galaxy S4'teki Güç düğmesine basın ve basılı tutun, Telefon Seçenekini getirir.

> Açılır menüde ekranda birkaç seçenek görünecek, Kapat'a dokunun ve onaylayın.

> Telefon açıldığında, Ana Sayfa düğmesinin sol tarafında bulacağınız Menu (Menü) Yazılım Tuşuna basın ve basılı tutun.

> Ana ekran belirene kadar Menü Tuşuna dokunmaya devam edin ve ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod'u bulacaksınız. Şimdi telefonunuza giriş yapın.

İşlem bitti. Güvenli modda önyükleme çeşitli sorunları algılayabilir ve sorunları gidermek için eylemler gerçekleştirilebilir. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını ve hizmetlerini devre dışı bırakır ve ardından görevleri gerçekleştirir. Güvenli modda bir önyükleme herhangi bir kesinti olmadan yapılırsa ve sorun bu modda gerçekleşmiyorsa, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması sorunu yaratmaktadır. Sorunu oluşturan uygulamayı tanımanız ve bunu silmeniz gerekir.

Ancak sorun güvenli modda da mevcutsa, herhangi bir donanım soruna neden oluyor ve bir teknisyene veya servis merkezine gidilerek düzeltilebilir.

 

Yöntem 5

Yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ve yine de sorunla karşı karşıya kalıyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi Galaxy S4 cihazına takılı olmayan SIM kartı sabitlemenin son seçeneğidir. Ancak, bu işlem telefondaki tüm verileri ve dosyaları siler, böylece işlemi başlatmadan önce belgelerin yedeğini almanız daha iyidir.

> Fabrika ayarlarına sıfırla başlamak için önce telefondaki uygulamalar simgesini tıklayın ve ayarlara gidin.

> Kullanıcılar ve yedeklemeyi görmek için aşağı inin ve orada Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçin.

> Onay kutusunu temizlemek isterseniz, otomatik geri yükle'ye basın ve verilerimi yedekleyin.

> Fabrika verilerine sıfırla'ya basın.

> Cihazı Sıfırla'ya tıklayın.

> Telefonunuzun ekranı yapılandırmaya bağlı olarak kilitliyse PIN veya şifreyi girmeniz istenecektir.

> Devam etmek için şifreyi giriniz.

> Onaylamak için 'Tümünü Sil’i tıklayın ve her şey telefonunuzdan silinecektir.

Şimdi telefonunuzu kontrol edebilirsiniz; tüm problemler düzeltilmelidir.