Galaxy S4'te Kayıp Güvenlik Yardımı Özelliği Nasıl Onarılır

Samsung, piyasadaki her yeni Smartphone'u piyasaya sürmek için birçok kullanışlı ve inanılmaz özellik getirdi. Tüm bunlar insan hayatını kurtarmak için çok yararlı ve çalışır. Güvenlik yardımı özelliği, Samsung Galaxy S4'ün piyasaya sürdüğü Galaxy serisinin bir özelliği. O zamandan beri diğer bir sonraki galaksi dizisi de aynı özelliği taşıyordu. Bu özellik, insan hayatını tehlikede olduklarında veya akraba ve arkadaşlarının yardımına ihtiyaç duyduklarında kurtarmaya yardımcı olur. Bu özellik aktif hale getirildiğinde, kullanıcının bir düğmeye basması gerekir ve arka kamera ve ön kamera tarafından çekilen fotoğrafların her ikisi de ayarlanan kontaklara bir acil durum mesajı ile birlikte gönderilir. Mesaj, kullanıcıların ve arkadaşların diğer detayları hakkında her detayı içerir, böylece akrabalarınız ve arkadaşlarınız hayatınızı kurtarmak için gerekli eylemleri gerçekleştirebilirler.

Galaxy S4'ünüzle ilgili herhangi bir sorun size wifi sorunu, pil tüketimi sorunu gibi bir sorun verirse, Technobezz'i ziyaret edin.

Ancak bazı Samsung Galaxy S4 kullanıcılarının Galaxy S4'lerinde bu özelliği olmadığından şikayet ettikleri duyuluyor. İşte galaksi s4 eksik güvenlik yardım özelliğini düzeltmek için yardımcı olacak bir rehber. Öncelikle bu özelliğin mevcut olup olmadığını öğrenmek için telefonunuzda bulunmalısınız. Öyleyse, galaksinin s4'ünde eksik olan güvenlik yardımı özelliğini düzeltmek için Google Play Store'dan başka bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Bu güvenlik desteği işlevselliğini kopyalayabilen uygulamalardan bazıları şunlardır:

Acil iletişim

Acil SMS

Acil Durum butonu.

Ayrıca bkz. Galaxy S4 metin bildirimini nasıl açabilirsiniz

Galaxy S4 Üzerinden Eksik Güvenlik Yardımı Özelliğini Düzeltme Yolu

> Önce telefonunuzun ana ekranına gidin.

> Şimdi bildirim panelinden, telefonun ekranının alt kısmına sürükleme hareketi yaparak bildirim panelini açın.

> Bildirim panelinde, sağ üst kısımda bir dişli simgesini göreceksiniz. Bu dişli çark simgesi, ayarlar sekmesidir. Üzerine dokunun ve size dört seçenek getirecektir.

> Şimdi mevcut olan tüm seçenekleri görmek için 'Cihazım' seçeneğini tıklayın.

> Cihazımın altındaki 'Güvenlik yardımı özelliği'ni görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun.

> Güvenlik yardımı özelliğinin yanında, varsayılan olarak KAPALI olan bir geçiş anahtarı olacaktır. Açmak için anahtara dokunun.

> Bu sayfadaki güvenlik yardımı özelliğinin açıklamasını, sınırlarını ve yeteneklerini göreceksiniz. Üç onay kutusunu bulmak için aşağıya doğru ilerleyin. Verilen tüm bilgileri dikkatlice okuyun ve işlemin devam etmesi için onay kutusunu işaretleyin.

> Daha sonra 'Tamam' düğmesine tıklayın ve güvenlik yardım anahtarı AÇIK konuma getirilecektir.

> Aynı sayfanın altında üç seçenek bulunmaktadır: Acil durum mesajını, mesaj aralığını ve acil durum irtibatlarını düzenle. Acil durum mesajını 'Acil durum mesajını düzenle' seçeneğini tıklayarak özelleştirebilirsiniz. Mesaj aralığı, mesajın ilgili kişilere gönderilmesini istediğiniz aralığı düzeltir. Acil durum irtibatları ise acil durumlarda sizinle iletişime geçmek isteyenlerdir.

Her şey bittiğinde, Samsung Galaxy S4 telefonunuzdaki acil durum modunu başarıyla etkinleştirdikten sonra, telefonu daha önce olduğu gibi kullanmak için ana ekrana geri dönersiniz.