Galaxy S5 Kullanarak Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Nasıl Yakalanır

Samsung Galaxy S5'in son teknoloji ürünü donanımı ve uygulaması nedeniyle harika bir kamerası var. Bu dahili kamera, geleneksel kameranın gerekliliğini hissetmenize izin vermez. Ancak bazı kullanıcılar, bu kamerayı kullanarak çektikleri fotoğraflardan bazılarının net olmadığını, bulanık olmadığını söylüyorlar. Aynı problemle de karşılaşabilirsiniz. Kameranın birçok fonksiyonu var, bu yüzden Galaxy S5'i Kullanarak Yüksek Kaliteli Fotoğrafları Nasıl Yakalayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bunu nasıl öğreneceğinizi düşünüyorsan, endişelenmeyin, bu yazıya Galaxy S5 Kullanarak Yüksek Kaliteli Fotoğraf Çekmenin yollarını anlatacağım. Samsung Galaxy S5 cep telefonunuzla ilgili başka herhangi bir problemle karşılaşırsanız, önceki mesajlarımızı görebilirsiniz.

Galaxy S5 kullanarak yüksek kaliteli fotoğraf çekmek

Bu fotoğraf eğik dişliden alınmıştır.

Ayrıca bkz. Galaxy S5 kameranın çökme sorunu nasıl giderilir

Galaxy S5 Kullanarak Yüksek Kaliteli Fotoğraf Çekmeye Yönelik İpuçları

Düşük ışık koşullarında daha hızlı fotoğraf çekmek istiyorsanız, sabitleyici kullanmayın

Galaxy S5'inizde “görüntü sabitleme” modunu görmüş olmalısınız. Bu mod, düşük ışık koşullarında fotoğraf çekmek için tasarlanmıştır. Bu özellik, düşük ışık koşullarında birçok pozlama oluşturur ve telefonun gürültü seviyelerini azaltmasına olanak tanır. Ama bunu mükemmel şekilde yapmak biraz zaman alır. Sabitleme teknolojisini en üst düzeye çıkarmak için 15 saniyeye kadar beklemek yaygındır, ancak uzun süre bekleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu özelliği kapatmanız yeterlidir.

Izgara ile seviye çekimleri

Fotoğraf çekerken ızgara kullanılması fotoğrafların kalitesini etkileyebilir. Varsayılan olarak kalmaması nedeniyle bu 'ızgara çizgileri' özelliğini açtığınızdan emin olun.

Flaş kullanmayın

Flaş gibi bir fikriniz varsa harika fotoğraflar çekmenize yardımcı olabilir, sonra tekrar düşünün. Tavsiyemiz sadece ışık olmadığında flaş kullanmanız veya gece geç saatlerde fotoğraf çekmenizdir. Ya da fotoğrafları istenmeyen gölgelerle dağıtabilir.

Zum kullanmayın

Daha fazla görünen bir fotoğraf çekmek istiyorsanız, asla zumu kullanmayın. Bunun nedeni, telefonun zum özelliğinin dijital olması ve görüntü detaylarını olabildiğince en iyi şekilde saklamak için sadece görüntüleri kırpmak ve gürültü azaltma algoritması kullanmaktır. Optik yakınlaştırmada gerçek bir lens ayarı gerçekleşir, ancak telefonunuzda optik ayarlama gerçekleşmez, fotoğrafları büyütür ve kenarları keser. Böylece görüntü kalitesiz hale gelir. Bu yüzden, zumu kullanmayın, bunun yerine konuya yaklaşın ve bir çekim yapın.