Galaxy S5 Parmak Tarayıcı Sorunu Nasıl Onarılır

Parmak izi sensörü, Samsung Galaxy S5'in en çekici özelliklerinden biri, bu yüzden bu özellik çalışmayı durdurduğunda gerçekten sinir bozucu. Çeşitli konular arasında, parmak tarayıcı problemi, çoğu kullanıcının şikayet ettiği en yaygın olanıdır. Birçok kullanıcıya göre, parmak izi tarayıcının yüklenmesi büyük bir zaman alır ve nihayetinde aşağıdaki gibi bir mesaj görüntülenir: Parmak izi tarayıcı yüklenemedi, cihazı yeniden başlattı ve tekrar denedi. Bu öneri, Galaxy S5 parmak tarayıcı problemini çözmek için birçok kişi için çalışırken, tüm kullanıcılar olumlu bir yanıt almamışlardır. Parmak izi tarayıcı problemi için mümkün olan en iyi düzeltmeler.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy S5 USB bağlantı sorunu nasıl giderilir.

Okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S5 üzerinde kolaj stüdyo nasıl kullanılır

Parmak izi tarayıcı sorununu düzeltmenin yolları

 

1. Adım: Cihazı yeniden başlatın

Birincil adım, parmak izi tarayıcısıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Samsung Galaxy S5'i yeniden başlatmak olacaktır. Yine de, bu adım sizin için işe yaramazsa, diğer adımlara geçin.

2. Adım: Önbelleği temizle

Parmak izi uygulamasının önbelleğe alınmış verileri varsa, yavaşlayabilir. Bu nedenle, önbelleğe alınmış verilerin güvenli kalması için temizlenmesi önerilir. Parmak izi uygulamasından önbellek verilerini temizlemenin yolu.

 • İlk önce, ana ekrandan ayarlar menüsüne gidin.
 • Samsung Galaxy S5 cihazınızda sunulan tüm uygulamaların bir listesini görmek için 'Uygulama yöneticisi' seçeneğine dokunun ve 'tümü'ne dokunun.
 • Şimdi parmak izi uygulamasına basın.
 • 'Zorla durdur' seçeneğini getirecek. Bu seçeneğe basın ve süreci onaylamanız istenecektir. Onaylamak için 'Tamam'a dokunun.
 • Biraz aşağı kaydırın ve 'temiz önbellek' seçeneğini bulacaksınız. Parmağınızı parmak izi tarayıcısından temizlemek için buna tıklayın. Bu kadar. Umarım, sorun çözülecektir.

Kaynak – gs5.wonderhowto.com

3. Adım: Verileri temizle

Net önbellek işlemi başarısız olursa ve parmak izi tarayıcısı sorununu çözmezse, temizleme verileri bir sonraki adım olacaktır. Bu süreç, cihazlarını köken edenler içindir. Cihazı rootlamak istediğinizde 'titanyum yedeği' indirin. Bu nedenle, önce root erişimine izin vermek için bunu cihazınıza indirin ve yükleyin. Ardından, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Yedekleme / geri yükleme sekmesine gidin ve parmak izi uygulamasını oradan bulun.
 • 'Verileri sil' seçeneğini almak için üzerine dokunun.
 • Görüntülenen açılır pencerede 'Tamam'a basın ve parmak izi uygulamasından tüm verileri temizler.

Bu adım yukarıda açıklanan diğer iki yöntemden biraz daha agresiftir, ancak gerçekten yararlı olabilir ve en önemlisi Galaxy S5 parmak tarayıcı sorununu çözebilir.

Ancak, sorun hala devam ediyorsa, son seçenek fabrika ayarlarına sıfırlanır.

4. Adım: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu süreç diğer yöntemlerden biraz daha zor ve yukarıda paylaştığımız kişiler işe yaramadıysa bunun için gitmelisiniz. Ancak, fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazdaki tüm verileri siler, böylelikle mikro SD kartta veya başka bir harici sürücüde önceden veriler yedeklenir.

 • Ana ekrandan ana ayarlar menüsüne gidin.
 • 'Yedekle ve sıfırla' seçeneğine dokunun.
 • Ardından, 'Fabrika verilerine sıfırla' düğmesine basın.
 • Yine, 'cihazı sıfırla' düğmesine basın, ancak 'SD kartını formatla' seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretlemeyin.

Kaynak – getandroidstuff.com

 • Sıfırlama cihazı seçeneğine tıkladığınızda, yine izin isteyecektir. 'Tümünü sil' üzerine dokunun ve her uygulama ve diğer programlar Samsung Galaxy S5'ten silinecektir. İşlem tamamlandı. Şimdi telefonu sıfırdan ayarlamanız gerekiyor. Her şey bittiğinde, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için parmak izi tarayıcı uygulamasını kullanmayı deneyin. Çoğu durumda, bu, her türlü yazılımla ilgili sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak nihai adımdır.