Galaxy S5 üzerinde Ortak Android Lollipop Sorunları Nasıl Onarılır

Bu yüzden Samsung galaxy S5'inizi Android 5.0 lolipop'una güncellediniz. Güncelleme, Samsung tarafından Aralık ayında sunuldu. Güncelleme Galaxy S5'in büyük android güncellemesi ve cihaza bir dizi büyük ve küçük değişiklikler getiriyor. Bu güncellemeyle gelen bir başka şey de Android Lollipop ile ilgili problemler. İşte burada Galaxy S5'teki genel Android Lollipop sorunlarıyla ilgili bir gönderi ve sorunlu olanlara yardım etmek için bunları nasıl düzelteceğimiz.

Galaxy S5'teki Android Lollipop sorunlarının listesi gerçekten çok uzun ve buradaki bazılarla uğraşmaya çalışıyoruz.

Aşağıda belirtilen sorunlardan başka, USB bağlantı sorunu gibi Galaxy S5 ile başka sorunlarla karşılaşıyorsanız, Technobezz'e gelin.

Ayrıca bkz. Android Lollipop ipuçları ve püf noktaları

Galaxy S5 üzerinde ortak Android Lollipop Sorunları

Pil ömrü sorunları

Pil boşaltma sorunu, kullanıcıların şikayet ettiği en yaygın görülen Android Lollipop sorunlarından biridir. Cihaz, Android 5.0 Lollipop güncellemesinden bu yana anormal akü boşalmasıyla karşı karşıya.

Çözüm

Anormal akü boşaltma problemine çözüm, vakaların çoğunda ne olduğu gibi bir üçüncü taraf uygulamasının bu sorunun sebebi olduğu kadar basit olabilir. O zaman bunu nasıl düzelteceğimizi görelim.

 • Samsung Galaxy S5 cihazınızı güvenli modda önyükleyin. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır.
 • Galaxy S5'i güvenli modda başlatmak için önce cihazı kapatın. Bundan sonra güç düğmesine basın ve ses kısma tuşuyla birlikte basılı tutun. Cihazın açılmaya başlaması birinciden güç tuşunu bırakmasına rağmen ses kısma tuşunu basılı tutuyor. Artık Güvenli Mod'a gireceksiniz ve ekranda yazılı olan Güvenli modu görebileceksiniz.
 • Şimdi sorunlu uygulamayı birer birer kaldırarak bulmalısınız. Bu biraz zaman alabilir, ancak probleminizin çözümü olabilir.

Akü boşaltma problemlerinden kaçınmak için daha fazla puan –

 • Uygulamalarınızı güncel tutun
 • Kullanımda değilse Bluetooth ve NFC'de saklamayın.
 • Çok fazla pil tüketebildikleri için Canlı Duvar Kağıtlarından sakının.

 

Wi-Fi Sorunları

Galaxy S5'deki genel Android Lollipop sorunlarının bir başka sorunu da Wi-Fi sorunu. Bunlar yavaş bağlantılar ve herhangi bir sebep olmaksızın bağlantıların kesilmesi gibi olabilir.

Çözüm

Wi-Fi sorununa çözüm oldukça basit olabilir. Kablosuz sorununu gidermek için aşağıdaki ipuçlarını kullanmayı deneyin.

 • S5 galaksisini yeniden başlat
 • Yerel yönlendiriciyi yeniden başlatın. Yönlendiriciyi bir dakika kadar kapatmayı ve sonra tekrar açmayı deneyebilirsiniz.
 • Bu işe yaramazsa, yönlendiricinin ürün yazılımını güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa o zaman cihaza gidelim. Galaxy sx5'in Wi-Fi sorununu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Sorun yaşadığınız kablosuz ağı unutun.
 • Bundan sonra, bunun için parola sağlayarak aynı Wi-Fi ağına yeniden bağlanın.
 • Ayrıca herhangi bir wifi kısıtlaması olup olmadığını görmek için Güç Tasarruf Moduna girmeyi deneyebilirsiniz.
 • Uygulamalardan herhangi birinin bu soruna neden olup olmadığını görmek için güvenli moda girmeyi de deneyebilirsiniz.

Bunun hiçbiri işe yaramazsa, yönlendiricide de bir sorun olabilir. Sorunun nedeni olup olmadığını görmek için başka bir yönlendiriciye bağlanmayı deneyin ve aygıtınızın yönlendiricisinin yerine başka bir yönlendirici ile normal davranın.

 

Aşırı Isınma Sorunları

Aşırı ısınma sorunu android Lollipop güncellemesinin başka bir hediyesi. Cihazın aşırı ısınması, ağır bir oyun oynarken veya uzun bir süre biraz ağır bir uygulama kullanırken gerçekleşebilir. Cihaz herhangi bir kullanımdan ısıtılıyorsa, aşağıdaki düzeltmeleri kullanın.

Çözüm

Aşırı ısınma sorununu çözüp çözmediğini görmek için aşağıdakileri yapmayı deneyebilirsiniz.

 • Cihazı kapatın ve birkaç dakika sonra tekrar açın.
 • Bu işe yaramazsa cihazı kapatın, pili ve mikro SD kartı yuvasından çıkarın. Şimdi pili geri takın, ancak mikro SD kartını yerine takın ve bunun sorunu çözdüğünü görün.
 • Bu işe yaramazsa, başka bir üçüncü bölüm uygulamasının sorunun nedeni olup olmadığını görmeyi deneyebilirsiniz. Bu, cihazı daha güvenli bir şekilde önyükleyerek yapılabilir. Anormal akü boşaltma problemini çözmek için yaptığımız kesin yol.

 

Bluetooth Sorunları

Eh, Bluetooth Sorunları herhangi bir Android güncellemesinden sonra en sık karşılaşılan sorunlardır ve bu güncelleme farklı değildir. Galaxy S5'in lolipop güncellemelerinden sonra birçok kişi kırık Bluetooth Bağlantılarından şikayet etti. Bu sorun, bir sonraki güncellemeyi görene kadar burada kalabildi, ancak bu arada bir çözüm deneyip sorunun çözüldüğünü görebiliyoruz.

Çözümler

Bluetooth sorunlarını giderebilecek birkaç çözüm olabilir.

 • Önce Bluetooth'unuzu kapatmak ve birkaç saniye sonra tekrar açmak için en basit çözümleri deneyelim. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
 • Bu yardımcı olmazsa Bluetooth ayarlarına gidin ve sorun yaşadığınız cihazı unutun veya silin. Şimdi yeniden bağlanmayı deneyin. Sorun çözülmüş olabilir.
 • Başka bir çözüm, bir üçüncü taraf uygulamasının bu soruna neden olup olmadığını görmek olabilir. Bu, Güvenli moda girerek ve diğer bazı problemler için yukarıda yaptığımız şeyi yaparak kontrol edilebilir.

Ayrıca bkz. Galaxy S5 su hasarı sorunu nasıl giderilir

Performans sorunları

Ayrıca, son Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra cihazın performansı hakkında şikayetler de oldu. Birçok kullanıcı güncellemeden sonra durgun operasyonlar bildirdiler ve cihazlarında geciktiler. Cihazın rasgele dondurulması durumları da vardır.

Çözüm

Galaxy S5 performans sorununu çözmek için deneyebileceğiniz çözüm, önbellek bölümünü temizlemektir. Bunu yapmak için aşağıdaki prosedürü izleyin.

 • Cihazı kapatın.
 • Şimdi Ana, Güç ve Sesi Kısma düğmelerine basarak açın. Samsung logosunu gördüğünüzde onları serbest bırakın.
 • Şimdi Sesi Kısma Tuşunu kullanarak Temizleme Önbelleği Temizle'ye gidin ve Güç Düğmesi ile seçin.
 • Süreç biraz zaman alır, tamamlanmasını bekler. Bir kez yapıldıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Bunun dışında Galaxy S5'inizin performansını korumak için takip etmeniz gereken bazı ipuçları var. Bunlar –

 • Canlı Duvar Kağıtlarını kullanmayın. Bunlar cihazın performansını etkileyebilir.
 • Kullanımda değilken NFC ve Bluetooth'u kapalı tutun. Bu performans kazanmaya yardımcı olacaktır.
 • Animasyonları kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu, ekranda boş bir alana uzun basılarak yapılabilir. Şimdi 'Geçiş Efekti'ni bulacağınız Ana Ekran Ayarlarına gidin. Geçiş efektinde Yok'u seçin.

 

Uygulama sorunları

Güncellemeden sonra meydana gelen Galaxy S5'teki yaygın Android Lollipop sorunlarından biri uygulama sorunları. Bazı uygulamaların bazı uygulamaların anormal şekilde davranmaya başladığı ve sorunsuz bir şekilde çalışmadığı durumlar olabilir.

Çözüm

Bu sorunun çözümü oldukça basit olabilir. Geliştiricinin bu sorunu tanımlaması ve çözmesi iyi bir fırsattır. Bu yüzden, uygulamayı, hatayı düzeltmiş olabilecek en son sürüme güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Bu yardımlardan hiçbiri, uygulama geliştiricisinin sorunu anlamasına izin vermez. Nedeni tespit edebilir ve sorunu gideren bir güncelleme ile ortaya çıkabilir.

 

GPS Sorunları

Birçok kullanıcı tarafından bildirilen Galaxy S5'teki genel Android Lollipop problemler listemizdeki bir başka sorun da GPS sorunları. Birçok kullanıcı Galaxy S5'i Android 5.0 Lollipop'a güncelledikten sonra kendi GPS'leriyle ilgili sorunlar yaşamaya başladı.

Çözüm

Galaxy S5 ile GPS sorunlarını çözmek için verilen bazı çözümleri deneyebilirsiniz.

 • GPS'in Yüksek Doğruluk olarak ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Bunun için Ayarlar'a, ardından Konum'a gidin ve zaten bu modda değilse Yüksek doğrulukta ayarlayın.
 • Deneyebileceğiniz başka bir çözüm de, cihazla ilgili GPS sorunlarının nedeni olan bazı üçüncü taraf uygulamaları olup olmadığını görmek. Bunun için Galaxy S5 ile ilgili bazı sorunları gidermek için yukarıda denediğimiz prosedürü izlemelisiniz. Bu, Güvenli Mod'a girmeyi ve üçüncü taraf uygulamalarını kontrol etmeyi içerir.

Bunlar, güncellemeden sonra gelen Galaxy S5'teki yaygın Android Lollipop sorunları. Sorunlarınızın çoğunun yukarıda sağlanan çözümlerle çözüldüğünü umuyoruz.

Bunların hiçbiri işe yaramadıysa Android 4.4 KitKat'ın önceki kararlı sürümüne geri dönme zorunluluğunuz olabilir. Bu, cihazın fabrika ayarlarına sıfırlanmasıyla yapılabilir. Bu, cihazdaki her şeyi silecek ve cihazı ilk satın aldığınızda bunu duruma getirecektir.