Galaxy S5 üzerinde Rastgele Kesilmiş Wifi Bağlantısı Nasıl Onarılır

Android lolipop 5.0 güncellemesi tüm android kullanıcılarına iyi bir haber oldu ama Galaxy S5'in birçok sahibi güncellemeden sonra wifi bağlantı problemleriyle karşılaşmaya başladı. Birçok kişi, Galaxy S5 üzerinde Rastgele Bağlantısız Wifi Bağlantısı ile karşı karşıya olduklarını bildirdiler, telefon wifi ağından bağlantıyı keser ve birkaç dakika sonra tekrar bağlanır.

Ayrıca bkz. Kaybolan telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz: Android, Windows telefon ve iPhone

Sorun şu ki, bu sürekli bağlantıyı kesen ve tekrar bağlayan wifi bağlantısı, aynı zamanda pilin daha hızlı akmasını da sağlıyor çünkü bu sadece ilgili değil aynı zamanda mobil veri de. Telefon Wifi şebekesinden ayrıldığında, telefon kullanıcılarının sabit bir internet bağlantısı alması için mobil verilere bağlanmaya çalışılır. Ancak bu, bu kullanıcılar için mobil verilere abone olan Galaxy S5 sahiplerinin, yalnızca telefonun mobil verilere bağlanmaya çalışacağından emin olabilir. Ancak, bu şekilde telefonun bataryası daha hızlı boşalır.

Galaxy S5 On Rastgele Bağlantısız Wifi Bağlantısı düzeltmek için Adımlar

Galaxy S5'de Rastgele Bağlantısız Wifi Bağlantısını düzeltmenin iki yolu vardır. İlk adım, mobil veriyi kapatmak ve diğer bir şekilde Galaxy S5'inizin bir ağı otomatik olarak başka bir ağa çevirmesini önlemektir. Ancak mobil verileri kapatırsanız, resimli mesaj veya MMS gönderemez veya alamazsınız.

İkinci yöntem de ilk yöntem gibi çok etkilidir, ancak bu yöntemde resimli mesajlar veya MMS gönderebilir ve alabilirsiniz. İşte bunun için adımlar:

> Galaxy S5'inizin ana ekranından Uygulamalar simgesine dokunun.

> Ayarlar'a dokunun.

> Wifi'ye dokunun.

> Akıllı ağ anahtarının yanında bulunan onay kutusunun işaretini kaldırın.

Şimdi Galaxy S5 On Rastgele Bağlantısız Wifi Bağlantısı çözülmelidir.