Galaxy S5 Ve LG G3 On Veri Gizlemek Ve Güvenli Nasıl

Telefonunuza erişen arkadaşlarınızla bazı fotoğrafları paylaşmak istemiyorsanız, fotoğrafların güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Yani Samsung Galaxy S5 veya LG G3 kullanıyorsanız ve Galaxy S5 ve LG G3 ile ilgili verileri saklamak ve saklamak istiyorsanız, aşağıdaki prosedürleri okuyun.

Galaxy S5 Ve LG G3 On Veri Gizle Ve Güvenli

Samsung Galaxy S5 üzerinde verileri gizle

Görüntü kaynağı – www.cnet.com

Samsung Galaxy S5'te özel bir mod geliştirdi. Galaxy S5'inizdeki verileri gizlemek için, kişiselleştirme bölümünde 'Özel Mod' altında bulacağınız ayarlarda seçeneği açmanız gerekir. Daha sonra bazı içeriği özel olarak işaretlemek için Galaxy S5'inizi kullanın. Örneğin, fotoğrafları gizlemek istiyorsanız, Galeri uygulamasına gidin ve gizli tutmak istediğiniz fotoğrafları seçin. Şimdi oradaki menü simgesine dokunun ve 'Özelliğe taşı' seçeneğini bulun. Seçilen müzik, video ve ses kayıtlarını gizlemek istiyorsanız, aynı yolu izleyin.

Dosyaları özel olarak işaretledikten sonra, Ayarlar'a geri dönüp 'Özel Mod' seçeneğini kapatmanız gerekir. Dosyaları kilitledikten sonra kimse kasanın içinde ne olduğunu bilmeyecektir. Kasanın kilidini açmak için parmak izi kimliğinizi veya şifrenizi girmeniz gerekir.

Ayrıca bkz. – LG G3'ün kendisi nasıl kapanır?

LG G3'teki verileri gizle

LG'nin telefonu, konuk için ayrı bir kilit açma kodu ayarlamanıza izin veren bir misafir moduna sahip. Bu özellik arkadaşınız telefonunuzu aldığında ve kilit açma kodu da dahil olmak üzere her şeye erişim vermek istemediğinizde gerçekten yararlıdır.

Genel sekmesinin altındaki ayarlara gidin ve 'Misafir Modu'nu arayın. Ardından arkadaşlarınızın erişebileceği uygulamaların hangileri olduğunu belirtebilirsiniz. Örneğin, onlara müzik ve alarm saatlerine erişebilir, ancak metinlere ve e-postalara erişemezsiniz. Ayrıca, Galeri uygulamasına erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Yukarıdaki yolları takip ederek Galaxy S5 veya LG G3 ile ilgili verileri saklayıp saklayabilirsiniz.