Galaxy S5 Yazı Tipleri ve Yazı Tipi Boyutu nasıl değiştirilir

Samsung Galaxy S5 büyük bir ekrana sahip, ancak ekran ne kadar büyükse, küçük boyutlardaki metinleri okumak daha zordur. Metinleri veya mesajları okumak için tarayıcıları yakınlaştırabilirsiniz, ancak uygulamaların çoğu için yakınlaştırma mümkün değildir. Yakınlaştırma sadece Mesajlaşma gibi tarayıcılar ve uygulamalar için mümkündür. Aynı zamanda bazen akıllı telefona aynı yazı tipinde erişmekten sıkılıyoruz. Yani, Galaxy S5 Yazı Tipleri ve Yazı Tipi Boyutunu değiştirmek isterseniz, aşağıdaki ipuçlarımızı izleyin.

Galaxy S5'inizde wifi sorunu, yavaş yanıt vb. Gibi başka sorunlarla karşılaşırsanız, Technobezz'i ziyaret edin, tüm çözümleri bulacaksınız.

Galaxy S5 Yazı Tiplerini ve Yazı Tipi Boyutlarını Değiştirin

Bu fotoğraf inside-galaxy.blogspot.com adresinden alındı.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'te kulaklık sorunu nasıl giderilir

Galaxy S5 Yazı Tiplerini ve Yazı Tipi Boyutunu değiştirmek için ipuçları

Yazı tipi boyutunu değiştir

Galaxy S5 yazı tipi boyutunu değiştirmek için iki yol var:

Ayarlar> Kişiselleştirme> Erişilebilirlik> Vizite> Yazı Tipi Boyutu

Ayarlar> Ekran> Yazı Tipi

Yazı tipi boyutu, Küçük, Çok Küçük, Küçük, Büyük, Çok Büyük, Büyük ve Orta gibi Küçük'den Büyük'e değiştirilebilir.

Yazı Tiplerini Değiştir

Yazı tipi boyutu gibi, bir uygulamayı kullanarak Galaxy S5'inizdeki yazı tipi türlerini de değiştirebilirsiniz. Endişelenmeyin, bu tür uygulamalar Play Store'da ücretsizdir. Aşağıdakilerden deneyebilirsiniz:

HiFont – Bu uygulama esas olarak Galaxy S5'inizdeki farklı yazı tiplerini kullanmak için oluşturuldu. Bu uygulamayı indirerek, çeşitli yazı tiplerini kullanabilirsiniz. Bu uygulama ayrıca kullanıcıların kendi özel yazı tiplerini destekler.

iFont– Bu uygulama, yüzlerce yazı tipini indirmenize ve Galaxy S5'inize yüklemenize izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Çok sık yazı tiplerini değiştirebilir ve telefonunuzu her gün yeni gösterecektir. Bu yüzden, birkaç ay boyunca bir telefon kullandıktan sonra çoğumuzun yapacağı yeni bir telefon almayı unutun. Bu uygulama aynı zamanda yazı tipi boyutunu değiştirmenizi sağlar.

Bu yüzden, Galaxy S5 Yazı Tipleri ve Yazı Tipi Boyutu'nu istediğiniz zaman değiştirin ve telefonunuzun her gün yeni görüntüsünün tadını çıkarın.