Galaxy S6 Ağ Üzerinde Kayıtlı Değil Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S6, ileri teknoloji donanım özellikleri ve çarpıcı görünümleriyle muhteşem bir telefon. Bazı iyi şeylerin artıları ve eksileri var ve bu cihaz da öyle. Telefonda hata yoktur ve kullanıcıların bildirdiği sorunlardan biri 'Ağda Kayıtlı Değildir'. Galaxy S6'nın ağda kayıtlı olmadığını saptamak için bir rehber paylaşacağız.

Sorunla ilgili en kötü şey, arama veya kısa mesaj göndermenize veya almanıza izin vermemesidir. Bakalım bu soruna neden olan sebep ve bunun nasıl kurtulabileceğini görelim.

Ayrıca bkz: Galaxy S6'nızda profil paylaşımı işlevi nasıl kullanılır?

'Ağda Kayıtlı Değil' sorununun nedenleri

'Ağda Kayıtlı Değil' seçeneğinin ana nedeni, telefonun SIM kartı tanımıyor olmasıdır. Telefon SIM kartını tanıyamazsa, servis sağlayıcı IMEI ile bağlantı kuramaz ve bu nedenle telefona bağlanamaz. Ağa kayıtlı olmayan Galaxy S6'yı nasıl düzelteceğimizi görelim.

'Ağda Kayıtlı Değil' düzeltmesiyle ilgili adımlar:

Tüm Kablosuz Bağlantıları Devre Dışı Bırak

Her şeyden önce, cihazınızın sahip olduğu tüm kablosuz bağlantıları kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için Samsung Galaxy S6'nizi Uçak Moduna getirin. Birkaç dakika bekle. ve sonra Uçak modunu kapatın. Bunu 'Hızlı Seçim Kutusu'nu aşağı sürükleyerek ve ardından uçuş moduna dokunarak yapabilirsiniz.

SIM Kartı Yeniden Yerleştir

Bu işe yaramazsa, Galaxy S6'nızı kapatın. SIM kartını kart yuvasından çıkarın. Bir dakika bekle ve tekrar yerine koy.

Telefon Çeviriciyi Sıfırla

Çalışabilen başka bir yöntem, çevirici uygulamasını sıfırlamaktır. Bunu, Ayarlar> Uygulama Yöneticisi> Tüm Uygulamalar'a giderek yapabilirsiniz. Telefon uygulamasına ulaşmak için 'Tüm Uygulamalar'a gittikten sonra aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve önbelleği silmek için seçin.

SIM kart

SIM kartın doğru yerleştirilmemesi de bir olasılık olabilir. Telefon bir Nano SIM gerektirir ve SIM'inizin düzgün şekilde kesilmemesi mümkün olabilir. Lütfen bunu kontrol edin ve SIM'inizin doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Yazılım güncellemesi

Samsung Galaxy S6 için zamanında güncellemeler var. Cihazınızın en yeni yazılıma sahip olduğundan emin olun. Değilse, güncelleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Dosya boyutu çok büyük olabileceğinden, kablosuz ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, cihazın şarj edildiğinden emin olun.
  • Ayarlar'a gidin ve listenin en altına doğru ilerleyerek yazılım güncellemesini seçin. Şimdi, cihazın güncellemeyi indirmesini ve yüklemesini bekleyin. Bittiğinde cihaz yeniden başlatılacak ve telefonunuz en yeni yazılıma sahip olacaktır.

Bozuk IMEI ve EFS Klasörü

Artık hiçbiri işe yaramıyorsa, cihazınızın IMEI ve / veya EFS Klasörü bozulmuş olabilir.

Ayarlar'a ve ardından Telefon Hakkında'ya gidin. Burada Baseband ve IMEI versiyonunu kontrol edebilirsiniz. Burada 'Bilinmeyen' görürseniz, IMEI'niz bozulmuş. Bu durumda, EFS ve IMEI'yi yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekir.

Galaxy S6'nızda EFS ve IMEI'yi nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  • Öncelikle, 'EFS Pro' adlı bir uygulamayı indirin. Ancak bundan önce telefonunuzun rootlandığından emin olun, aksi takdirde bu araç çalışmayacaktır.
  • Ardından, bilgisayarınızda EFS Pro uygulamasının çalışması için Microsoft.NET Framework 4.0'ı indirin. İndirildikten sonra dosyayı açın ve yükleyin.
  • Cihazınızı bir USB kablosu kullanarak PC'ye bağlayın. EFS Pro'yu çalıştırın ve EFS klasörünü yedeklemek ve geri yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Mobil ağlar

Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Mobil Ağlar'a gidin.

Mobil Şebekelerdeyken Ana ekran düğmesine 2 saniye basın ve ardından Ana ekran düğmesine basıldığında, 15 saniye boyunca Güç düğmesine basın.

Cihazın ekranı birkaç kez yanıp sönecektir. Ve birkaç saniye sonra, cihaz yeniden başlatılacak. Bundan sonra sorun çözülmelidir.

Unlock Authority ile Samsung Galaxy S6'nızın kilidini açın

Samsung Galaxy S6'nız kilitli mi? Bu durumda, Yetkilendirmeyi Unlock servisi ile kolayca açabilirsiniz. Geçmesi gereken birkaç hızlı adım vardır ve işiniz bittiğinde Galaxy S6'nızı herhangi bir GSM sim kartıyla kullanma şansınız olacaktır.

Bunu yapmak Galaxy S6'nıza zarar vermez ve garantiyi geçersiz kılmaz, bu yüzden endişelenecek bir şey yoktur.

Yetkilinin Kilidini Aç ve gerekli bilgileri içeren formu doldur. Kod e-postanıza gönderilecek ve siz aldığınızda kodu giriniz ve telefonunuzun kilidi açılacaktır. Bu kadar basit.

 

Daha fazla yardım için bakın