Galaxy S6 Dokunmatik Ekran Çalışmıyor Nasıl Çalışır?

Piyasadaki en ince telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S6 çok sayıda etkileyici özelliğe sahip. 16 MP kamera, Optik görüntü sabitleme, Exynos 7 Octa-core işlemci ve gelişmiş TouchWiz Kullanıcı Arayüzü – bu Smartphone'ın özelliklerinin listesi sonsuzdur. Android 5.0 Lollipop Powered by, Samsung Galaxy S6 dünyanın her yerinden birçok Smartphone severlerin favorisidir. Ancak tüm telefonlarda olduğu gibi, pil ve dokunmatik ekran ile ilgili bazı küçük sorunlar ile birlikte geliyor. Aşırı ısınma ve yavaş performans sorunları da bildiriliyor olsa da, en yaygın sorun Galaxy S6 Dokunmatik Ekran Çalışmıyor.

Telefonun dokunmatik ekranı sonlara doğru oldukça tepkisiz. Müşteriler, uygulamaları ve kontrolleri telefonun diğer ucundan telefonun ortasına taşımaya ve kesintisiz olarak kullanmaya devam etmek zorunda kalıyorlar. Bunun farklı nedenleri var.

Ayrıca bkz: Galaxy S6 aşırı ısınma sorunu nasıl giderilir

Galaxy S6 dokunmatik ekran için nedenleri çalışmıyor

 • Samsung hatalı bir ürün üretmiyor. Ancak, telefon dünya çapında uzun mesafelerden gönderilir. Bu, yükün yüklenmesi ve boşaltılması sırasında aşırı darbelere ve darbelere bağlı olarak dokunmatik ekranın performansını etkilemiş olabilir.
 • Samsung telefonlar oldukça zayıf. Kullandıkları dokunmatik ekran denetleyicileri, telefonun boyutunu düzeltmek için küçültülür. Bu, sonuçlarda performanslarını etkileyebilir. Samsung bu konuda birkaç yazılım düzeltmesi yayınladı. Sorunu çözmek için en son telefon güncellemelerini ve Android Lollipop güncellemelerini aldığınızdan emin olun.

Galaxy S6 dokunmatik ekranı sabitlemenin yolları çalışmıyor

Telefonu yeniden başlat

Resim kaynağı – youtube.com

Samsung Galaxy S6 Dokunmatik Ekran sorunu veya donma sorunu, telefon kapatılıp tekrar açılarak çözülebilir. Güç tuşunu ve ses azaltma tuşunu 7 saniye boyunca basılı tutun. Telefon kapatılacak. Sorun, yeniden başlatıldıktan sonra muhtemelen çözülecektir.

Sim kartını çıkarın

Galaxy S6'yı kapat ve Sim kartını çıkar. Sim'i birkaç saniye sonra tekrar takın, telefonunuzu açın ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını görün.

Telefonu güvenli modda önyükleme

Bu, sorunu oluşturan herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olması durumunda yanıt vermeyen dokunmatik ekran sorunundan kurtulmak için başka yararlı bir adımdır. Güvenli mod geçici olarak tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır ve bu modda bu sorunla karşılaşmazsanız, bu soruna neden olan herhangi bir uygulama olması gerekir.

Telefonunuzu güvenli modda önyüklemek için şu adımları izleyin:

 • Cihazı tamamen kapatın
 • Şimdi Samsung Galaxy S5 logosu görünene kadar güç tuşuna birkaç saniye basın.
 • Güç tuşunu bırakın ve Sesi kıs düğmesine basın. Telefon yeniden başlatılacak.
 • Telefon yeniden başlatılıncaya kadar bu düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
 • Telefonun sol alt köşesinde güvenli mod gösterecektir.

www.androidcentral.com

Bunun yalnızca bu sorunu oluşturan üçüncü taraf uygulamaları olduğundan emin olduktan sonra, ayarlar> Uygulama> uygulama yöneticisi> indirilen seçeneklere kaydırın> istediğiniz uygulamayı seçin> Kaldır'ı seçin ve ardından Tamam'a basın. Çok sayıda uygulamanız varsa, bunları tek tek kaldırmak zaman alıcı olabilir, bu nedenle fabrika verilerine sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz (aşağıda açıklanmıştır).

Telefon önbelleğini temizle

Sorun için başka bir düzeltme önbelleği silmektir. İşte nasıl yapılacağı.

 • Akıllı telefonunuzu tamamen kapatın
 • Giriş düğmesine ve Sesi kısma tuşunu basılı tutun ve ardından Güç düğmesine basın.
 • Düğmeleri basılı tutun ve Samsung logosu görüntülendiğinde, Gç düğmesini bırakın, ancak Ana Sayfa düğmesini ve Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 • Android logosunu gördüğünüzde, diğer iki düğmeyi bırakın
 • “Sistem Güncellemesini Kurmak” mesajını göreceksiniz ve ardından kurtarma ekranı görünecektir.
 • “Önbellek bölümünü temizle” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşunu kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.
 • Bu yapıldığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşunu kullanın ve Güç düğmesini kullanarak seçin.

www.talkandroid.com

 

Telefonun dinlenmesine izin ver

Samsung Galaxy S6 Dokunmatik Ekran çalışmıyor sorun aşırı yüklenerek durdurulabilir. Telefonun, pili ısınan veya boşaltan diğer telefonların aksine aşırı çalışma durumunda donma eğilimi vardır. Sadece donuyor. Çoğu kullanıcı dokunmatik ekran problemi olarak hata verirken, gerçekte telefonun iç kısımlarının çoğu durma noktasına geldi. Bu, oyun oynarken veya çok uzun süre video çekerken ortaya çıkabilir. Tekrar kullanmadan önce telefonun bir süre dinlenmesine izin verin.

Sabit sıfırlama gerçekleştir

Yukarıdaki tüm adımların sorunu çözmediğini fark ederseniz, bir sıfırlama işlemini gerçekleştirmeyi deneyin. Galaxy S6'nızdan her şeyi siler ve telefonu fabrika ayarlarına döndürür. İşte sert sıfırlama yapmak için adımlar:

 • Sesi Yükselt, Güç ve Ana Sayfa düğmelerine birlikte basın ve Galaxy Ekranını görene kadar basılı tutun.
 • Şimdi Güç düğmesini bırakın ama diğer iki düğmeyi tutmaya devam edin.
 • Android kurtarma ekranını gördüğünüzde iki düğmeyi serbest bırakın.
 • Seçimi vurgulamak için Güç Yukarı ve Sesi Kısma düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.
 • Cihazdan her şeyi silecek ve ardından sistemi şimdi yeniden başlatan fabrika verilerine sıfırla seçeneğini seçin.