Galaxy S6 Edge Ortak Sorunları ve Çözümleri

Galaxy S6 Edge, Samsung tarafından bu kadar inanılmaz özelliklere sahip en son set. Ancak, birçok kullanıcı telefonu 1-2 ay kullandıktan sonra bazı sık karşılaşılan sorunları yaşadı. Diğer tüm Smartphone'larda olduğu gibi, bu Galaxy S6 Edge de mükemmel değil ve bu setle ilgili bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak bazı basit adımlar izlenerek tüm problemler kolayca çözülebilir. En çok Galaxy S6 Edge ortak problemleri ve düzeltmeleri burada tartışılmaktadır.

Galaxy S6 kullanıyorsanız ve aşırı ısınma sorunu gibi bazı problemlerle karşılaşıyorsanız, ekran açılmıyor veya başka bir şey yapmıyorsa Technobezz'i ziyaret edin.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 dokunmatik ekran nasıl çalışır?

Galaxy S6 Edge problemlerinin listesi ve çözümleri

Performans sorunları

Performans sorunu, çoğu kullanıcının karşılaştığı temel sorun. Performansın yavaşladığı ve herhangi bir uygulamayı veya işlevi başlatmaya yetecek kadar zaman ayırdığı konusunda şikayette bulundular.

Düzeltmeler: Bu performans sorununu düzeltmenin birçok yolu vardır.

 • Öncelikle Galaxy S6 Edge'inizin önbelleğini temizleyin. Bunu yapmak için telefonu kapatın ve ardından Samsung logosu ekranda görünene kadar Güç düğmesine, ana ekran tuşuna ve Ses kısma düğmesine uzun basın. Şimdi onları serbest bırakın ve Sesi kısma tuşunu kullanarak 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğine gidin. Seçmek için güç düğmesini kullanın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandığında, telefonu yeniden başlatın.
 • Canlı duvar kağıdını devre dışı bırakın ve mümkünse başlatıcıyı değiştirin.
 • Animasyon efektlerini Ayarlar> hakkında gidip ardından 'Geliştirici seçeneği' seçeneğini görene kadar 'Yapı numarası' seçeneğine giderek değiştirin. Şimdi ayarlar> Geliştirici seçeneğine geri dönün ve Pencere animasyon ölçeği, Animatör animasyon ölçeği ve Geçiş animasyonu ölçeğini değiştirin.

Resim kaynağı – youtube.com

Pil ömrü sorunları

Bu, tüm Smartphone ile ortak bir sorundur. Ancak, bu sorunu düzeltmenin yollarını burada bulabilirsiniz.

Düzeltmeler:

 • İlk olarak, bu soruna neden olan suçlu uygulamasını bulmanız gerekiyor. Bu bölüm için Ayarlar menüsünden pil bölümüne ve uygulamalar tarafından pil drenajının bir listesini gösterecektir. Uygulamayı tanıyıp, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için onu kaldırın.
 • Telefonu güvenli modda yeniden başlatın. Önce telefonu kapatın ve ardından sesini kapatana kadar Sesi kısma ve güç düğmesine basın. Sadece güç düğmesini serbest bırakın. Ekrandaki 'güvenli modu' görmek için birkaç saniye bekleyin ve ses kısma düğmesini bırakın.
 • Telefonu bir kez yeniden başlatın.
 • Animasyon efektlerini azaltın ve canlı duvar kağıdını devre dışı bırakın.
 • Diğer başlatıcıya geçin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Ayrıca bakınız- Galaxy S6 ağda kayıtlı değil nasıl düzeltilir

Bluetooth sorunları

Bu Galaxy S6 Edge ortak sorunlarından biridir. Bağlanamamak veya zayıf bağlantı birçok kullanıcı tarafından karşılaşılan sorunlardır. Düzeltmeler burada.

Düzeltmeler:

 • Telefonunuzdaki Bluetooth'u yeniden başlatın. Kapatın, birkaç saniye bekleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için açın.
 • Bu sorunla karşılaştığınız cihazı unutun. Unutmak için, ayarlar> Bluetooth'a gidin ve ardından cihaza dokunun> Unut. Cihazı Galaxy S6 Edge cihazınıza tekrar bağlayın ve şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Resim kaynağı -gottabemobile.com

GPS sorunu

Bazı Galaxy S6 Edge kullanıcıları, GPS seçeneği AÇIK olsa bile doğru konum bilgisini almadıklarından şikayet ediyorlar.

Düzeltmeler:

GPS ile ilgili sorunu çözmek için, ayarlar> Konum bölümüne gidin ve Galaxy S6 Edge cihazınızda bu seçeneğin AÇIK olduğundan emin olun. Ayrıca, Konum doğruluğunun yüksek olmasını sağlayın. Ayarları en az bir kez açmak ve kapatmak için çalışmaya başlamak daha iyidir. Şimdi kontrol edin ve büyük olasılıkla problem çözülecektir.

Wi-Fi sorunu

Wi-Fi sorunu birçok Smartphone'da en yaygın sorunlardan biri ve Galaxy S6 Edge kullanıcıları da aynı sorunla karşı karşıya.

Düzeltmeler:

 • İlk önce telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Yönlendiriciyi ve modemi fişten çekerek ve tekrar takarak yeniden başlatın. Ama geri takmadan önce 30-40 saniye bekleyin.
 • Yukarıdaki iki yöntem başarılı olmazsa, Ayarlar> Kablosuz> Ağ adı> Unut'a giderek ağı unutun. Ağı yeniden bağlamak için şifreyi girmeniz gerektiğinde şifreyi unutmayın.
 • Yukarıdaki işlemlerin tümü başarısız olursa, Kablosuz Bağlantı> Daha Fazla> Gelişmiş'e gidin ve uyku sırasında "her zaman taramaya izin verir" ve Kablosuz bağlantı seçeneğini açın.

Galaxy S6 Edge bildirim sorunu

Bazı Galaxy S6 Edge kullanıcıları, bazı uygulamalar için bildirim almadıklarından şikayet ederken, diğerleri Galaxy S6 Edge'de herhangi bir bildirim almadıklarını söylediler.

Düzeltmeler:

Bu sorunu çözmek için, ayarlar> Kenar ekranı> Bildirimi Seç'e gitmeniz ve bildirimleri almak istediğiniz tüm bu uygulamalar için bu seçeneğin açık olduğunu doğrulamanız gerekir. Daha fazla bir şey istiyorsanız, 'Bilgi akışı' seçeneğini açın.

Açmak için, ayarlar> Kenar ekranı> Bilgi akışı'na gidin ve bu sayfada, bildirim çekmecesinden her bildirimi size gösterecek seçeneği belirleyebilirsiniz. Sadece onları görmek için ekranda yukarı ve aşağı kaydırmanız gerekir.

Şarj sorunu

Bazen Samsung Galaxy S6 Edge'in düzgün şekilde şarj edilmediği ya da hiç şarj edilmediği fark edildi. Bu, şarj sorununun gitmemesi durumunda telefonunuzun ölmüş olması nedeniyle büyük bir sorundur.

Düzeltmeler:

 • Telefonla aldığınız şarj cihazını kullanmayı deneyin. Şarj cihazının çalışmasının durduğu bir durum olabilir. Böylece sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için başka bir şarj cihazını kullanarak bir kez deneyebilirsiniz.
 • Sorun hala devam ediyorsa, telefonunuzu bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlayarak şarj etmeyi deneyin.
 • Bazen şarj noktasında toz bu sorunu yaratabilir. O zaman temizleyin ve kontrol edin.

Apps sorunları

Bazen bazı uygulamalar birçok sebepten dolayı çalışmayı durdurur. Sorunu çözmek için aşağıdaki düzeltmeleri deneyebilirsiniz.

Düzeltmeler:

 • Telefonu yeniden başlat.
 • Son güncellemede çözülen sorunların birçoğu olarak uygulamayı güncelleyin.
 • Muhtemelen sorun, uygulamayı tekrar yükledikten sonra çözülecektir.

Aşırı Isınma Sorunları

Galaxy S6 kullanıcıları, oyun oynamanın ve grafiksel olarak yoğun olan uygulamaların oynanması sırasında telefonun sorunlarının çok fazla ısındığını bildirmişlerdir. Bunların kabul edilebilir ısınma problemleri olmasına rağmen, internette gezinmek, müzik çalmak ve hatta telefonun ısınması gerekmediğinde şarj olurken bile düzenli olarak gözlenmiştir. Sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bazı potansiyel çözümler şunlardır:

Düzeltmeler:

 • Telefon şarj edilirken ısıtma sorunları için, telefonu hızlı şarj etmenizi sağlayan bir 2.1 amper şarj cihazı kullandığınız olabilir. Düşük amper değerine sahip bir şarj aleti kullanmak aşırı ısınma problemini çözebilir.
 • CPU'yu daha da zorlaştıran, herhangi bir özel uygulamanın durumu da söz konusu olabilir. Böyle bir uygulama olup olmadığını öğrenmek için telefonu kapatarak ve tekrar açarak ve sağ alt kısımda 'Güvenli Mod' görünene kadar ses kısma düğmesine basarak güvenli moda geçmeniz gerekir. Telefon güvenli modda aşırı ısınmazsa, yüklemiş olduğunuz 3. taraf bir uygulamadır ve bu da soruna neden olur. Telefonu normal olarak yeniden başlatıp Ayarlar> Pil> Pil Kullanımı bölümüne gidin ve çok fazla pil tüketen uygulamaları kaldırmaya çalışın veya birden fazla uygulamada bir sorun olduğunda fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalışın.

  Görüntü -forums.androidcentral.com

 • Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce önbellek bölümünü temizlemeyi denemeniz tavsiye edilir. Ev simgesini, güç ve ses azaltma düğmelerini bir arada tutarak telefonu açınız ve kurtarma menüsü açılacaktır. Ses tuşlarını kullanarak 'önbellek bölümünü sil' seçeneğini işaretleyin ve güç düğmesini kullanarak seçin. Bittiğinde yeniden başlat seçeneğini seçin ve telefon normal ana ekrana yeniden başlatılacaktır.

Otomatik döndür özelliği çalışmıyor

Oldukça az sayıda kullanıcı, S6 kenar ekranının dikey veya yatay ekrana takılmasının ve otomatik döndürme özelliği açıkken bile hizalanmamasının bir sorun olduğunu bildirdi. Bu durumda, telefonun ivmeölçer ile ilgili bir sorun olabilir. # * 0 * # 'a gitmeyi deneyin ve ardından sensöre dokunun. Telefonunuzu eğdiğinizde ivme sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer değilse, bazı olası çözümler şunlardır:

Düzeltmeler:

 • Öncelikle, bildirim panelini ana ekrandan aşağı çekip ekran döndürme seçeneklerini kontrol etmeniz gerekir. Aptal gibi görünebilir ancak telefonu yeniden başlattıysanız ayarlar varsayılana geri dönebileceğinden önemli bir adımdır.
 • Son zamanlarda başlatıcıları değiştirdiğinizde de, telefonun başlatıcısı ile ilgili bir sorun olabilir. Kaldırmayı ve eski başlatıcıya geri dönmeyi deneyin.
 • Bu işe yaramazsa veya endişelenmiyorsa, güvenli modda yürürken aynı şeyin olup olmadığını test etmeyi deneyin ve eğer fabrika ayarlarına sıfırlanmışsa. Bu, satın aldığınız zaman telefonunuzu yepyeni bir duruma geri götürecektir.
 • Bu işe yaramazsa, yerel Samsung Care Store ile iletişim kurmayı deneyin. Yeniden fabrika ayarlarına geçmenizi sağlayabilirler ve eğer çalışmazsa bir değişim önerebilir.

Otomatik parlaklık kapalı olduğunda bile çalışır

Ekranın parlaklığını otomatik hale getiren otomatik parlaklık, çevrenin ışık yoğunluğuna göre otomatik olarak ayarlanır, bu özellik kapalı olsa bile ve kullanıcılar telefonlarında sabit bir parlaklık yoğunluğu isterlerse bile çalışır. İşte buna bir çözüm:

Düzeltmeler:

 • Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yazılım Güncelleme> Şimdi Güncelle'den düzenli güncellemelerden haberdar olun. Bu güncelleme bildirimlerini aldıktan sonra, bunları indirip yüklediğinizden emin olun ve sorunu çözmenize yardımcı olur.

  Görüntü kaynağı -securehub.info

Kablosuz şarj işlemi aralıklı bir şekilde çalışıyor, bir an çok iyi değil

S6 kenarı kablosuz şarj etmeyi desteklese de, birçoğu pil tamamen şarj edilmeden tamamen durmadan önce bir süre için iyi çalıştığı gibi sorunları bildirmiştir. Kablosuz şarj özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen Galaxy S6 kenarına veya ürününüzle birlikte gelen şarj cihazına uyumlu bir kablosuz şarj cihazı seçin. Hala beklentiye göre çalışmıyorsa, burada birkaç olası çözüm:

Görüntü kaynağı – thedroidguy.com

Düzeltmeler:

 • Telefonun elektromanyetik alan üzerinden kablosuz olarak şarj edilmesinden dolayı, telefona koyduğunuz bir kılıfın bulunması, telefonun kablosuz olarak şarj etme kabiliyetini sık sık engelleyebileceğinden kaynaklanabilir. İnce bir kılıf kapağı kullanmak daha iyidir.
 • Şarj yastığında telefonu farklı pozisyonlarda kaydırın, şarjın güvenilir bir şekilde gerçekleştiği ideal bir yer bulabilirsiniz.
 • Telefonunuzu gece boyunca şarj etme alışkanlığınız varsa, telefonun tamamen şarj edilmiş olması ve şarjın elektromanyetik alanın etkisi altında tahliyesi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda, telefonu açtığınızda Cep telefonu moduna geçmeyi deneyin, böylece mobil şebekenin radyo dalgaları elektromanyetik dalgalarla çatışmaz. Sorun devam ederse bile, şarj cihazında bir sorun var ve değiştirmeniz gerekiyor.

Gece boyunca devam etti

Galaxy S6 kenarındaki 'Gece saati', sadece zaman detaylarını göstermek yerine tüm ekranı aydınladığında ortaya çıkmıştır. Bunu çözmek için birkaç olası çözüm aşağıdadır:

Düzeltmeler:

 • Bellek önbelleğinin temizlenmesi, çoğu kullanıcı için sorunun çözülmesine yardımcı oldu. Bunu yapmak için telefonu kapatın ve ev, güç ve ses azaltma düğmelerini basılı tutarak yeniden başlatın. Ses seviyesi tuşlarını kullanarak gezinebileceğiniz ve güç düğmesini kullanarak seçebileceğiniz 'önbellek bölümünü sil' seçeneğine gidebileceğiniz bir kurtarma menüsü yüklenir. İşlem tamamlandığında, 'sistemi şimdi yeniden başlat' seçeneğini seçin ve telefon yeniden başlatılır ve normal ana ekrana yüklenir.
 • Yardımcı olmazsa, telefonunuzdaki tüm verileri silen ve onu getirdiğiniz gün olarak fabrika durumuna geri götürecek fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı Sıfırla> Her şeyi sıfırla'ya gidin ve fabrika sıfırlama prosedürü başlayacaktır.

  Görüntü kaynağı – www.androidpit.com

 • Hala yardım etmiyorsa, telefonunuzda bulunan en yeni yazılım güncellemelerini indirip yükleyin. Bu güncellemeleri indirmek ve kurmak için Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yazılım Güncelleme> Şimdi Güncelle'ye gidin.

Bu yüzden bazı Galaxy S6 Edge ortak sorunları ve düzeltmeleri vardı. Bunları çabalarınızın en iyisine uygulamak Galaxy S6 Edge ile ilgili bazı önemli problemleri çözmede uzun bir yol kat edecektir.