Galaxy S6 GPS Sorunları Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S6, güçlü işlemci, yeniden tanımlanmış tasarım ve cihazı çok popüler yapan Quad HD ekran ile birlikte geldi. İlk olarak Barselona, ​​İspanya'da piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, şimdi bu amiral gemisi cihazını neredeyse her ülkede alabilirsiniz. Bu akıllı telefon inanılmaz, ama tamamen kusurları olduğu anlamına gelmez. Birçok kullanıcı bazı sorunlar hakkında şikayet etti ve Samsung Galaxy S6 GPS sorunu bunlardan biri. Ancak, Samsung galaxy S6'nızın hatalı bir cihaz olduğunu düşünmeyin. Bu gerçekten iyi ve bu küçük sorun bazı kolay ve hızlı adımları izleyerek sabit olabilir. Samsung Galaxy S6 GPS sorunlarını düzeltmenin farklı yolları burada tartışılıyor. Onları birer birer takip edin ve telefonunuz iyi çalışır.

Bir Samsung Galaxy S6 satın almayı planlıyorsanız okuyun: Galaxy S6'da neler beklenebilir.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S6 aşırı ısınma sorunu nasıl giderilir

Galaxy S6 GPS sorunu için düzeltmeler

 

Aşama 1:

Galaxy s6 GPS sorununu çözmek için ilk adım, Ayarlar> Kişisel sekmesi> Gizlilik ve Güvenlik> Konum'a giderek konum yöntemini kontrol etmektir ve ardından 'Konum Yöntemi'ne dokunun. Burada, öncelikle konumu izlemek için GPS, mobil ağlar ve Wi-Fi kullanmayı denemelisiniz. Gösterdiği bilgilerin doğru olmaması durumunda, yalnızca mobil ağları ve Wi-Fi'yi kullanmayı deneyin. Durum hala aynıysa, sadece GPS kullanın ve sorunu çözüp çözmediğine bakın. Ayrıca, konum seçeneğinin birkaç kez açılıp, sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek için Açık, Kapalı ve Açık olarak tekrar açabilirsiniz.

Kaynak – www.androidauthority.com

Adım 2:

İkinci adım çok kolaydır ve zamanınızdan hiçbirini almaz. 'Güç tasarrufu modu' seçeneğini AÇIK olarak ayarlamış olanlar, Galaxy s6 GPS sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için bunu kapatırlar.

Aşama 3:

GPS'i başka herhangi bir uygulama ile kullanıyorsanız, öneri bu uygulamadan önbelleği temizlemek için Ayarlar> Uygulama yöneticisi bölümüne gidip söz konusu uygulama için önbelleği temizlemeyi tıklamaktır.

4. adım:

Bazen kullanıcılar herhangi bir üçüncü taraf uygulaması nedeniyle bu GPS sorunuyla karşılaşabilir. Bu aslında sorun olup olmadığını kontrol etmek için güvenli modda bir önyükleme yardımcı olacaktır. Telefon güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır. Sorun güvenli modda mevcut değilse, bu soruna neden olan herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olmalıdır. Cihazı güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Önce güç düğmesine basarak telefonu kapatın.
  • Şimdi, Samsung ekranda belirene kadar güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
  • Güç düğmesini serbest bırakın. Güç düğmesini serbest bıraktıktan sonra ses kısma düğmesine basın ve basılı tutun.
  • Samsung galaxy S6 tamamen açılıncaya kadar ses kısma düğmesini basılı tutun.
  • Cihazın kilidini açın, ardından normal kullanın.

Kaynak – www.sebertech.com

Cihazı güvenli modda açtıktan sonra bile fark olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama veya silme önbelleği bölümü, bu GPS sorunundan kurtulmaya çalışabileceğiniz son şey olacaktır.

Adım 5:

Fabrika ayarlarına sıfırlama, Android cihazınızdaki her türlü sorunundan kurtulmak için iyi bir seçenektir, ancak cihazdan tüm verileri siler, böylece bu işlemle devam etmeden önce bir yedek oluşturulmalıdır. Şimdi Menü> Ayarlar> Yedekle ve geri yükle> Verileri sıfırla fabrika ayarlarına dön. Ardından, ekranda birkaç komut gelecektir. Hepsini kabul edin ve SD kartını silmeye ihtiyaç olup olmadığını seçin. Bu işlem birkaç saniye sürecek. Tamamlanıp sorun çözülüp çözülmediğini görmek için bir kez daha deneyelim. Fabrika sıfırlaması sorunu kesinlikle çözecektir.

Yani, Galaxy s6 GPS sorunu çözmek için çeşitli seçenekler burada tartışılmaktadır. Onları tek tek takip edin ve yaşadığınız problem çözülecektir.