Galaxy S6 ile 5 Genel Sorunlar ve Onları Düzeltmek için Yolları

Şu anda Galaxy S6, bir dizi yüksek uç özellik ile dolu olan ve Android 5.0 lolipop ile çalışan piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biridir, ancak bu telefonu satın alan bazı kullanıcılar diğer akıllı telefonlar gibi ortak sorunlarla karşı karşıyadır.

Samsung ve taşıyıcı ortakları, bazı sorunları çözmek için bazı hata düzeltme güncellemelerini yayınladılar, ancak bunların hepsine hitap etmeyecekler.

İşte burada Galaxy S6 ile ilgili 5 ortak sorunu ve bunları düzeltmek için attığımız adımları sıraladık. Diğer yazımızda Galaxy S6 ve onların çözümleri ile 5 nadir problemler bulacaksınız.

Galaxy S6 ile pil sorunu yaşıyorsanız çözümleri almak için buraya ziyaret edin.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 pil tahliye sorunu nasıl giderilir

Wifi problemleri ve çözümleri

Zayıf wifi bağlantısı, kullanıcıların zaten başlamış olduğu Galaxy S6 ile en yaygın sorunlardan biridir. Aniden ve yavaş olan bağlantıyı kesen bağlantı, Galaxy S6 sahiplerinden forumdaki en çok şikayet edilen şikayetlerdir. Neyse ki bu sorunu çözmek için bazı yollar var.

Adım 1: Önce Güç tuşunu basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonu açmak için tuşa tekrar basın. Bu çok basit bir işlemdir, ancak bazen Wifi sorununu giderir.

2. Adım: İlk adım işe yaramazsa, birkaç gün için yapılmazsa yönlendiricinizi yeniden başlatın. Yönelticiyi fişten çekin, 30 saniye bekleyin ve takın. Aynı şeyi modem için de yapabilirsiniz. Yönlendiricinin ürün yazılımını da güncelleyebilirsiniz, ancak aynı zamanda çalışmıyorsa, sonraki adıma geçin.

3. Adım: Şimdi cihazınızdan Wifi ağını unutmasını isteme zamanı. Bunun için Ayarlar> Bağlantılar'a gidin. Oradaki Wifi’yu seçin, istediğiniz ağa ve ardından Unut seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Şimdi Wifi ağını tekrar bağlayın.

4. Adım: 3. adım çalışmazsa, Wifi'ya gidin, sağ üst köşede bulunan Diğer'e dokunun ve ardından Gelişmiş'i seçin. Her Zaman Taramayı Etkinleştir seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Uyku Sırasında Wifi Açık Tutun'un Her Zaman olarak ayarlandığını kontrol edin ve tahammül edin.

Bluetooth problemleri ve çözümleri

Bluetooth sorunu Galaxy S6 kullanıcıları tarafından karşılaşılan bir diğer yaygın sorun.

Adım 1: Bluetooth sorunu yaşayan Galaxy S6 kullanıcıları, önce Bluetooth'u açar ve kapatır. Bunu yapmak için Ayarlar> Bağlantı> Bluetooth'a gidin. Bluetooth'u kapatıp birkaç saniye sonra açar. Eğer işe yaramazsa, bağlantıyı unutun. Bunun için Ayarlar'dan Bluetooth'a gidin, bağlantıya dokunun ve ardından Unut'u seçmeniz gerekiyor. Şimdi tekrar bağlanın.

Adım 2: Arabada Bluetooth bağlantısını deniyorsanız, aracın Bluetooth'unu sıfırlamak için araç kılavuzuna başvurmanız gerekir. Süreç her model için farklıdır. Aracın Bluetooth bağlantısı sıfırlandıktan ve Galaxy S6 Bluetooth bağlantısı unutulduktan sonra, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tekrar bağlanın.

Adım 3: Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa Galaxy S6'nızı Güvenli moda getirin. Herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Telefonunuzu Güvenli modda başlatmak için adımları izleyin:

> Galaxy S6'nızı kapatın. Ardından Sesi kısma tuşuna ve Güç düğmesine basılı tutun.

> Telefon açıldığında Güç düğmesini bırakın, ancak Sesi Kısma tuşunu bırakmayın.

> Telefon Güvenli modda girdiğinizde, sol alt köşede bir 'Güvenli mod' metni gösterilir.

Galaxy S6 GPS sorunları ve çözümleri

Bazı Galaxy S6 kullanıcıları GPS sorunu hakkında rapor verdiler. Servis merkezinden veya teknisyenlerden yardım almadan önce deneyebileceğiniz bazı düzeltmeler aşağıda verilmiştir.

Adım 1: Galaxy S6'nızla GPS sorunuyla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, Ayarlar> Kişisel sekmesi> Gizlilik ve Güvenlik> Konum> Konum Yöntemi'ne gitmektir. Şimdi GPS, mobil ağları ve Wifi kullanmayı deneyin ve konumunuzu takip etmeye çalışın. Doğru değilse mobil ağları ve Wifi kullanın ve deneyin. O zaman da doğru değilse, sadece GPS kullanmayı deneyin. Çalışıp çalışmadığını görmek için Konumu Açın, sonra kapatın ve açın.

2. Adım: Yukarıdaki adım sorunu çözmezse, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının soruna neden olup olmadığını görmek için Galaxy S6'nızı Güvenli moda getirin.

Galaxy S6 ekran döndürme sorunları ve çözümleri

Bir dizi Galaxy S6 kullanıcısı ekran döndürme problemi hakkında rapor veriyor. Bu çok sinir bozucu bir sorun ve Samsung bu sorunu kabul etti.

Sorunu kendiniz çözmek istemiyorsanız, Samsung ile iletişime geçebilirsiniz. Samsung, çok az sayıda kullanıcıyı etkileyen bu sorunun farkında olduklarını açıkladı. Ayrıca, bu sorunla karşılaşanların, yardım için 1-800-SAMSUNG arasında bir çağrı yaptıklarını da söylediler.

Bunu kendi başlarına çözmek isteyenler, telefonu sıfırlamayı deneyin. Çalışmıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Uygulama sorunları ve çözümleri

1. Adım: Uygulamalarla ilgili sorunlarla karşılaşan Galaxy S6 kullanıcıları birkaç adımı deneyebilir. Her şeyden önce, sorunlu uygulamayı güncelleyin. Geliştiricinin, sorunu çözebilecek bir hata düzeltmesi yapması ihtimali vardır.

Adım 2: Sorunu veren uygulamayı yeniden yükleyin. Bu sorunu çözebilir.

3. Adım: Sorun devam ederse, uygulamanın geliştiricisiyle iletişim kurun ve onlara sorun hakkında bilgi verin. Daha sonra sorunu tanımlayabilir ve bir güncellemeyle düzeltebilirler.

 

Daha fazla yardım için bakın