Galaxy S6 İpuçları ve Püf Noktaları

Samsung Galaxy S6 şimdi piyasada ve yeni bir tane satın aldıysanız veya bir tane satın almayı planlıyorsanız, en iyi şekilde kullanmak için en yararlı Galaxy S6 ipuçlarını ve püf noktalarını izleyin.

Galaxy S6 uygulamalarınızla çalışmak için en iyi yolu ve pil ömrünü arttırmak için burayı okuyun.

Akıllı Kilit

Akıllı kilit, Samsung Galaxy S6'da yeterince güvenlik sağlayan çok iyi bir özellik. Galaxy S6'daki Akıllı kilit özelliğini etkinleştirerek, cihazın bazı güvenilir cihazlardan kilidini açabilirsiniz. Güvenilir cihaz NFC etiketi, Bluetooth bağlantısı veya başka bir şey olabilir. Bu güvenilir cihazlara bağlanacağınız zaman telefonunuz otomatik olarak açılır.

Ayarlar> Kilit ekranı ve güvenlik> Smart lock'a gidin ve güvenilir cihazı ayarlayın.

Ayrıca bakınız – 5 Galaxy S6 sorunları ve çözümleri

Parmak izi tarayıcısı

Parmak izi tarayıcı, ekranda küçük bir tuşa basıldığında baskının ve cihazın kilidi açılacağı diğer bir özelliktir. Galaxy S5'ten farklı olarak hızlıca kaydırmaya gerek yoktur. Bu ayarları Lockscreen & security'a giderek aktive edebilirsiniz.

Brifing ekranını kaldır

Samsung'un News feed sayfası Galaxy S6'da bulunuyor ancak isim brifing olarak değiştirildi. Bu arayüz çok gecikmeli ve isterseniz bunu devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu, ana ekrana uzun basarak ve ardından brifing panelinde ilerleyerek yapabilirsiniz. Bunun üstünde bir onay kutusu var. Sadece kutunun işaretini kaldırın ve brifing devre dışı bırakılacak.

'Ok Google' ses algılama

'Ok Google' Ses algılama, herhangi bir ekrandan 'Ok Google' diyerek sesli sorguyu çağırabileceğiniz diğer ilginç bir özelliktir. Bu özelliği etkinleştirmek için Google uygulamasını uygulama çekmecesinden açın ve ardından soldaki ayarları gezinme bölmesinden dışarı kaydırın. Ardından, Ses> Ok Google algılama alanına gidin ve 'Herhangi bir ekrandan' seçeneğini AÇIK yapmak için geçişi değiştirin. Cihazın sesinizi öğrenebilmesi için birkaç kez Ok Google demenizi isteyecek talimatları izleyin.

Hızlı ayarları özelleştirin

Samsung Galaxy S6, kullanıcıların hızlı ayarları farklı şekilde özelleştirmelerine izin veriyor. Çoğunlukla kullanılan uygulamalara kolayca erişmek için hızlı ayar kullanılır. Bu hızlı ayarı, ayarlara giderek özelleştirebilirsiniz. Ayarların üstündeki düğme Galaxy S6'daki hızlı ayar düğmesidir. Açık ayarları ve sağda bulunan düzenleme düğmesine basarak değiştirebileceğiniz bazı popülasyonlu uygulamalar olacaktır.

Güçlendirici indir

Bu, Wi-Fi ve LTE'yi birleştirerek indirme hızını hızlandıran ilginç bir özellik. Ancak bu özellik varsayılan olarak kapalı kalır ve ayarları> Diğer bağlantı ayarları> güçlendiriciyi indirip AÇIK seçeneğini belirleyerek etkinleştirmeniz gerekir. Bu sık sık şeyler indirmek için gerekenler için en iyi Galaxy S6 ipuçları ve püf noktaları biridir.

Ultra güç tasarrufu modu

Samsung Galaxy S6'daki ultra güç tasarrufu modu, yalnızca% 5-15 oranında kalan pil ömrünü uzatır. Etkinleştirildiğinde bu özellik tüm uygulamaları devre dışı bırakır ve birkaç seçili uygulamaya erişebilirsiniz. Çağrı yapmak, mesajlaşmaya izin verilir, ancak telefon siyah beyaz bir ara yüze aktarılır. Bu özelliği pil ayarlarından etkinleştirin.

Ekran sabitleme

Ekran ping işlemi, ekranı tek bir uygulamaya kilitlemek için kullanılır; böylece bu telefon arkadaşlarınızın eline gittiğinde özel bilgilere erişemez. Yalnızca sabitlenmiş uygulamayı kullanabilirler. Bunu etkinleştirmek için ayarlar> Kilit ekranı ve güvenliği> diğer güvenliği seçin ve alt kısımda iğne pencereleri olacak. Uygulama değiştiriciyi açarak sabitlenecek uygulamayı seçebilirsiniz.

Pop-up görünümü

Samsung Galaxy S6, bir uygulamanın pop-up penceresine sahip olabileceği pop-up görünümüne sahipti ve bu, ekranda herhangi bir yere taşınabilir. Ancak tüm uygulamalar bunu desteklemiyor. Yalnızca çoklu Windows'u destekleyen uygulamalar bu açılır menüyü destekler.

Bu, çok görevli UI'de bir uygulamaya uzun basılarak veya açık olduğunda sağ üst köşede sürüklenerek yapılabilir.

Rahatsız etmeyin ayarları

Bu Android Lollipop'un bir özelliğidir. Galaxy S6, Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirerek bildirimi sessize alabileceğiniz bu özelliği ekledi. Ancak bu özellik aktif olduğunda alarm da olmaz. Bu yüzden ayarlar> sesler ve bildirim> Rahatsız etmeyin ve istisna için seçenekler elde edersiniz, böylece zil sesini duyabilmeniz için alarmı, çağrıları vb. Seçin. Bu ayarı belirli bir saatte her gün isterseniz, ayarlar menüsünden bir zamanlama ayarlayın.

Yani bunlar, telefonun mümkün olan en iyi şekilde kullanılmasına yardımcı olacak bazı yararlı Galaxy S6 ipuçlarını ve püf noktalarıdır.

Daha fazla yardım için bakın