Galaxy S6'nizde Profil Paylaşma İşlevi Nasıl Kullanılır

Samsung, Galaxy ailesinin yeni üyesi Galaxy S6'da birçok yenilikçi ve gelişmiş özelliği içeriyor. Profil paylaşım işlevi, kullanıcıların fotoğraflar, mesajlar ve diğerleri gibi profil bilgilerini diğer insanlarla paylaşmalarını sağlayan bir özelliktir. Ancak bu ilginç özelliği kullanmak için öncelikle etkinleştirilmesi gerekiyor. Burada Galaxy S6'nızda Profil paylaşım fonksiyonunu kullanmak için tüm adımları tartışacağız.

Galaxy S6 ipuçları ve püf noktaları, Galaxy s6 için oyunlar oynamalı ve daha fazlası da sitemizde tartışılıyor.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 aşırı ısınma sorunu nasıl giderilir

Cihaz ilk açıldığında veya fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirildikten sonra Profil paylaşımı için bir bildirim mesajı görüntülenecektir. Galaxy S6'nızda Profil paylaşım işlevini etkinleştirmek veya kullanmak için bildirim mesajını görürseniz, aşağıdaki adımları izleyin ve özelliği etkinleştirin:

> Parmağınızı parmağınızı kullanarak ekranı yukarıdan çekin. Bunu yaptığınızda, bildirim menüsü size sorulacaktır.

> Devam etmek için Geliştirilmiş Özellik'e dokunun.

> Bilgi size sorulduğunda, ayrıntıları okuduktan sonra Tamam'a tıklayın.

> Bu özellik ilk kez kullanılıyorsa, şartlar ve koşullar size gösterilecektir. Hem “Koleksiyona Katılıyorum” hem de “Şartları ve koşulları kabul ediyorum” onay kutularını işaretleyin ve ardından Kabul Et düğmesine dokunun.

> Telefon numaranızı doğrulamak için biraz zaman verin. Size bir doğrulama kodu verilecektir. Kod doğrulandıktan sonra Profil paylaşım işlevi etkinleştirilecektir.

> Tamam üzerine dokunun.

> Bu özellik etkinleştirildiğinde Profil paylaşımı altında ON yanındaki radyo düğmesi yeşil görünecektir. Bilgileri geçtikten sonra İleri'ye dokunun.

Profil paylaşımı pop-up'ı sizin tarafınızdan atlanırsa ne yapmalısınız?

Profil paylaşımı için pop-up ekranını özlüyor ancak Galaxy S6'nızda Profil paylaşım işlevini kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

> Gökadamızın Ana ekranından S6 Kişiler'e dokunun.

> Kişiler altındaki Profilim öğesine dokunun.

> Şimdi Profil Paylaşımına dokunulması gerekiyor.

> Profil Paylaşma anahtarını sağa çekin. Bu özelliği aktif hale getirecek.

> Şartları ve koşulları okuduktan sonra, Kabul et öğesine dokunun.

> Bu özelliğin etkinleştirilmesi için Galaxy S6'nızın doğrulanması için bir süre bekleyin.

Galaxy S6 ile arkadaşlarınızla nasıl paylaşabilirsiniz?

Artık Profil paylaşım özelliğini etkinleştirmek için gerekli adımları biliyoruz. Aşağıda profilinizi başkalarıyla nasıl paylaşacağınızı ele alacağız.

> Galaxy S6'nızın ana ekranından Kişiler'e dokunun.

> Sonra Profilim'e dokunmanız gerekiyor.

> Ekranın sağ üstünde bulunan Diğer'e (Düzenle) yanındaki Düzenle'ye dokunun.

> Bu ekranda Telefon numaranız, adınız, e-posta adresiniz, adresiniz vb. Bilgileri girmeniz gerekir. Gerektiğinde başka bir alan ekleme seçeneği de vardır. “Başka bir alan ekle” düğmesine basmanız gerekiyor.

> Başka bir alan ekle ekranı görüntülenir. Eklemek istediğiniz alan, yanındaki onay kutularını işaretler. Devam etmek için Ekle'ye dokunun.

> İşiniz bittikten sonra Kaydet'e dokunun. Yakın zamanda oluşturulacak paylaşılabilir profili kaydedecektir.

Galaxy S6'da basit paylaşım özelliği

Galaxy S6'daki basit paylaşım özelliği, büyük dosyaları arkadaşlarınız ve diğer kişiler ile Kişiler aracılığıyla daha kolay bir şekilde paylaşmamızı sağlar. Bu paylaşım özelliği Dosyalarım, S çevirmen, S Sağlık, Ses Kayıt Cihazı, Samsung Uygulamaları, Eylem Notu ve Galeri gibi uygulamaların çoğunda kullanılabilir.

Galaxy S6'nın Basit paylaşım özelliği ile dosya paylaşma adımları

> Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun.

> Galeri'ye dokunun.

> Göndermek istediğiniz resmi seçin. Görüntü, Kameradan, Diğer sekmelerden veya İndirilenler'den paylaşmak için seçilebilir.

> Resim önizleme ekranında altta bulunan paylaşım simgesini göreceksiniz.

> Şimdi Kişiler simgesine basın.

> Tüm kişilerden, resmi göndermek istediğiniz kişileri seçin. Onay kutuları, kişilerin yanında bulunur, sadece onay kutusunu işaretlemeniz gerekir.

> Bitti'ye dokunun.

> Tamam tuşuna basarak dosya paylaşımını başlatın. Ek ücretlerin, mobil ağ üzerinden dosya paylaşımı için gerekli olabileceğini bilmeniz gereken bir şey. Servis sağlayıcınızla iletişim kurmak ve doğrulamak daha iyidir.

> Dosyalar tamamen paylaşılıncaya kadar bekleyin.

 

Daha fazla yardım için bakın