Galaxy S8 bir numarayı arayamaz, sayıları nasıl engelleyebilirim, diğer sorunlar

Merhaba Android hayranları! Bugünün # GalaxyS8 sorun giderme makalesinde aramalar ve metinlerle ilgili bazı sorular yanıtlanıyor. Çözümlerimizi etkili bulacağınızı umuyoruz.

Kendi #Android sorununuzla ilgili çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun 1: Galaxy S8 bir numarayı arayamıyor

Kız kardeşimi arayamıyorum ve beni arayamıyor. Herkese iyi diyebilirim. Bu benim en sık aradığım numaralardan biri. Numarasını aradığımda bir duraklama ve ardından bir tıklama var ve bağlantım kesiliyor. Telefonun sonunda çaldığını söylüyor ama cevap verdiğinde kimse yok. Beni aramaya çalışırsa, birkaç kez çalar ve sesli mesaja gider. En az bir kez onu aramaya çalıştığımda bunun hakkında bir şey söyleyen bir mesaj aldım, ama kelimelerin tam olarak ne olduğunu hatırlayamıyorum .. Hata söylemedi. Çevrimiçi okudum diğer bazı insanların benzer sorunları vardı ve hepsi sonunda kendini düzelttiğini söylüyorlardı. Bu sorunun 2. günüyüm. – Suzanne

Çözüm: Merhaba Suzanne. Biri hariç diğer tüm kişileri arayabiliyorsanız, telefonunuzdaki bazı ayarları değiştirmiş olabilirsiniz. Örneğin, Telefon veya Kişiler uygulamasında kız kardeşinizin numarasını yanlışlıkla engellediniz. Kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefon veya Kişiler uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi) dokunun. Ayarlar’a dokunun. Numaraları engelle’ye dokunun. Engellenen numaraların bir listesi varsa, kız kardeşinizin bunlardan biri olmadığından emin olun. Engelleme listesine dahil edilmişse, engellemeyi kaldırmak için sağdaki kırmızı eksi işaretine dokunun.Gerekirse, Aramaları Yanıtlama ve Sonlandırma bölümündeki ayarları da kontrol ettiğinizden emin olun. Bir çağrıyı cevaplamanın birkaç yolu vardır, bu nedenle fark yaratıp yaratmayacağını görmek için bu bölümdeki seçeneklerin her birini değiştirdiğinizden emin olun.

Uygulama önbelleğini ve verilerini temizle

Bu durumda yapabileceğiniz bir başka iyi sorun giderme adımı, doğrudan kullandığınız uygulama ile ilgilenmektir. Stok Telefon uygulamasını kullandığınızı varsayıyoruz, ancak üçüncü taraf bir telefon yüklediyseniz veya bir uygulama yüklediyseniz aynı adımlar hala yapılabilir. Temel olarak, yapmak istediğiniz şey, belirli bir numaraya yaptığınız aramanın geçmemesine neden olan bir değişiklik olması durumunda uygulama ayarlarını varsayılan ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yapmak için önce uygulamanın önbelleğini temizlemeniz gerekir. Hiçbir şey değişmezse, verilerini silmeye devam edin. Bunları yapma adımları aşağıdadır:

  Bildirim gölgeniz (açılır) veya uygulama çekmecenizdeki Ayarlar uygulaması aracılığıyla Ayarlar menüsünü açın. Bu, Android 6 veya 7’nin OEM arayüzlü sürümlerinde Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi gibi bir adla yeniden adlandırılabilir.Orada bir kez, uygulamayı arayın ve dokunun. Depolama, İzinler, Bellek Kullanımı ve daha fazlası dahil. Bunların tümü tıklanabilir öğelerdir. Şimdi uygulamanın önbelleğini ve Verileri Temizle düğmelerini açıkça görmelisiniz. Önce Önbelleği Temizle’ye dokunun, ardından kız kardeşinizin numarasına yaptığınız çağrının doğru şekilde yapılıp yapılmadığına bakın. Değilse, 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın, ardından Verileri Temizle’yi yapın.

Operatörünüzle iletişim kurun

Yukarıdaki iki çözüm sorunu çözmezse, operatörünüze bunu bildirdiğinizden emin olun. Ağın ve hesabın nasıl ayarlandığına bağlı olarak, sorun sonunda düzeltilebilir veya düzeltilemeyebilir. Sorun, kız kardeşinizin ağının yanında da olabilir. Sorunun nerede olduğunu belirlemenize yardımcı olması, operatörünüzün teknik destek ekibinin işi olmalıdır.

Sorun 2: Galaxy S8’deki numaralar nasıl engellenir

Birilerini blok listeme ekledim ve kaldırmaya çalıştım, ancak blok listesine kendi başlarına dönmeye devam ediyorlar. Onları kaldırdığımı söylüyor, ancak geri döndüğümde isimleri geri döndü. İnsanları sık sık ekleyip kaldırıyorum, bu yüzden bu numaranın neden devam ettiğini bilmiyorum. – Vanessa

Çözüm: Merhaba Vanessa. Galaxy S8’inizde sayıları engelleyebilecek en az iki uygulama var: Mesajlar uygulaması ve Telefon uygulaması. Bu uygulamaların her ikisi de, telefonla birlikte gelen varsayılan Samsung uygulamalarıdır. S8’iniz operatörünüz tarafından sağlandıysa, kendi mesajlaşma uygulamalarının da numaraları engelleme özelliği olabilir.

Genellikle, Samsung Mesajlar uygulaması sadece bir numarayı engeller, böylece ondan SMS veya MMS alamazsınız. Mesajlar uygulaması altında engellenen bir numara yine de sesli aramalar veya internet aracılığıyla sizinle iletişim kurabilir. Mesajlar uygulaması altındaki bir numarayı engellemek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  Mesajlar uygulamasını başlatın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun.Ayarlar’a dokunun. Mesajları engelle’ye dokunun. Tam olarak hangi blok listesine atıfta bulunduğunuzu bilmiyoruz, ancak geri gelmeye devam eden sayı bu listede varsa, listeyi kaldırdığınızdan emin olun.

Bir numarayı engelleyebilen başka bir uygulama varsayılan Samsung Phone uygulamasıdır. Tıpkı stok mesajlaşma uygulaması gibi, tipik Telefon uygulamanız gibi çalışan bir üçüncü taraf uygulaması da yükleyebilirsiniz. Üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, engelleme listesinin nasıl kontrol edileceğine ilişkin adımlar farklı olabilir. Bir Telefon uygulaması veya benzeri bir kullanıcı tarafından engellenen bir numara, aramalar yoluyla sizinle iletişim kuramaz, ancak SMS veya MMS’i yine de geçer. Bir telefon uygulamasındaki engelleme listesini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  Mesajlar uygulamasını başlatın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun.

NOT: Belirli bir numaradan hem kısa mesajları / MMS’leri hem de sesli aramaları engellemek istiyorsanız, bunu hem mesajlaşma uygulamanızın hem de Telefon (çevirici) uygulamanızın engelleme listesine eklediğinizden emin olun.

Sorun 3: Galaxy S8 rastgele kişilerden arama ve SMS almaya devam ediyor

Aramadığım rastgele kişilerden telefon aramaları ve kısa mesajlar almaya devam ediyorum. Bu insanları tanımıyorum. Numaramı değiştirmeyi denedim ama işe yaramadı. Bunun bir kusur olup olmadığını bilmem gerekir? Dikkat et bu insanları tanımıyorum ve sayılarını bilmiyorum. Bu düzeltilebilir mi? – Towanda Wilkins

Çözüm: Merhaba Towanda. Birisi numaranızı aramaya devam ederse Samsung’un hatası değildir. Bu bir telefon sorunu da değil. Birisi bu insanlara numaranızı vermiş olmalı.

Cihaz düzeyinde, yukarıdaki Vanessa için verdiğimiz adımları uygulayarak sayıları engelleyebilmelisiniz. İsimsiz numaralardan gelen çağrıları almak istemiyorsanız, bu, kişilerinize dahil edilmediği anlamına gelir, bunu aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Mesajlar uygulamasını başlatın. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun.Ayarlar’a dokunun. Numaraları engelle’ye dokunun.

Bu özelliğin kişilerinize eklenmeyen her sayıyı engellediğini unutmayın. Bilinen kişilerin yasal numaralarının bile size ulaşması engellenecektir, bu yüzden gerektiğinde bunları eklediğinizden emin olun.

Ayrıca sizi rahatsız eden numaraları bildirmek için operatörünüze ulaşmak da iyi bir fikirdir. Bunları filtrelemek için sağlayabilecekleri hesap düzeyinde bir engelleme sistemi olabilir. Bu şekilde, kaydedilmemiş numaraların size ulaşmasını sağlamak için telefonunuzdaki İsimsiz aramaları engelle özelliğini kapatabilirsiniz.

Sorun 4: Galaxy S8, MMS’i “tümünü görüntüleyemiyor”, MMS düzgün çalışmıyor

BİR MMS MESAJINA DÖNÜŞEN BİR METİN MESAJ ALIRKEN NORMAL OLARAK “TÜMÜNÜ GÖR” TIKLAYABİLİRİM VE TAM MESAJI GÖSTERECEKTİR. İLETİ. AYRICA, VİDEOLAR INSTAGRAM HİKAYESİNE YÜKLEMEYECEKTİR. – Nanette

Çözüm: Merhaba Nanette. Bunun gibi bir soruna bir mesajlaşma uygulaması hatası veya bir yazılım hatası neden olabilir. Sorunu çözmek için üç olası çözümü denemelisiniz.

1.Çözüm: Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Geçmişte benzer bazı durumlarda, mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemek bu sorunu giderir. Henüz denemediyseniz, yukarıdaki adımları uygulayarak mutlaka deneyin.

Çözüm 2: Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın

Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle bu durumda bir sonraki mantıksal sorun giderme adımıdır. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmenizi sağlamak içindir. Galaxy S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Galaxy S8’i Ayarlar ile Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar.Yedekleme ve geri yükleme üzerine dokunun.İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Genel Yönetim. Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam seçeneğine dokunun.

Kurtarma Modu ile Galaxy S8’i Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirmişsinizdir ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet kadar tüm ses verilerini sil vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm 3: Başka bir mesajlaşma kullanın

Yukarıdaki iki çözümü yaptıktan sonra sorun devam ederse, farklı bir mesajlaşma uygulaması kullanmayı düşünmelisiniz. Geçerli mesajlaşma uygulamasında bir kodlama sorunu olabilir, bu nedenle bir yama beklerken, MMS’i düzgün bir şekilde görüntülemenize izin vermek için bu arada başka bir mesajlaşma uygulamasını kullanabilirsiniz. Google Play Store’u ziyaret edebilir ve hangi mesajlaşma uygulamasının size en uygun olduğunu kontrol edebilirsiniz. Birçok kişi Textra’nın iyi bir alternatif olduğunu ve Samsung cihazlarıyla düzgün çalıştığını söyledi, bu yüzden önce bunu denemek isteyebilirsiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.