Galaxy S8 Daha Hızlı Nasıl Yapılır

Galaxy S8 kesinlikle Qualcomm’un en yeni Snapdragon 835 işlemcisiyle donatılmış en hızlı akıllı telefonlardan biri. Smartphone muhteşem performans gösterdi. Ancak, zaman ve kullanımda, performansta çeşitli nedenlerden dolayı olabilecek bir miktar gecikme olduğunu fark edebilirsiniz. Öyleyse, Galaxy S8’i daha hızlı hale getirmek için bazı ipuçlarını tartışacağız;

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S8’de Güvenli Klasör Kurulumu

Galaxy S8’i Daha Hızlı Yapmak İçin İpuçları

Animasyon ayarlarını değiştirmek için geliştirici seçeneğini açın:

Bu, daha iyi bir performansa sahip olmak için animasyon kapsamını azaltmanıza izin veren tüm Android telefon kullanıcılarına tavsiye edilen yaygın bir hiledir. Geliştirici seçeneğini açmak için, ayarlar> Telefon hakkında öğesine gidin ve ardından geliştirici seçeneğini açacak olan yapı numarasına 7 kez dokunun. Geliştirici seçeneği açıldığında, Windows animasyon ölçeği, animatör süre ölçeği ve Geçiş animasyonu ölçeği gibi seçenekleri arayın. En hızlı performans için hepsini 0,5x değerine ayarlayın ve ardından cihazı yeniden başlatın.

 

Performans modunu ayarlayın:

Galaxy S8’inizi daha hızlı hale getirmenin başka bir püf noktası performans modunda bazı değişiklikler yapmaktır. Samsung, gerekli modu seçmenizi sağlayan ayarlar altındaki cihaz bakımı bölümüne eklendi. En iyi duruma getirilmiş, eğlence, oyun ve yüksek performans gibi seçeneklerle size sunulacak ayarlar> Cihaz bakımı bölümüne gidin. Bu, yüksek performansın aslında ekran çözünürlüğünü ve ekran parlaklığını artıracağı için performansı gerçekten iyileştirmeyeceğini belirtmek açısından önemlidir. Telefonunuzun performansını artırmak için en iyi çalışacak seçenek oyun modudur. Oyun sırasında pürüzsüz grafik deneyim sunacak.

Her zaman açık özelliğini devre dışı bırakın:

Her zaman açık, Android cihazda her zaman cihaza dokunmadan her şeyin kolayca görülebilmesi için ekranın küçük bir bölümünü açık tutan bir özelliktir. Ancak bu özellik yaklaşık 8 saat içinde pilin% 5’i gibi bir miktar pil yiyor ve güç kaynaklarını da tüketiyor. Bu nedenle, performans etkilenir ve bu nedenle, Her zaman açık özelliğini devre dışı bırakmanın faydalı olacağı bu yüzdendir.

Telefonu temiz tuttuğunuzdan emin olun:

Samsung, sadece küçük bir düğmeyi tıklatarak telefonu temizlemenizi sağlayan ayarlara başka bir değişiklik daha ekledi. Ayarlar> Cihaz Bakımı bölümüne gidin ve cihazın nasıl doldurulduğuna dair hızlı bir görünüm sunan optimizasyon ayarlarını bulacaksınız. Ayrıca, tüm gereksiz arka plan uygulamalarını ve önbelleği silebileceğiniz, böylece cihazın tam hızda çalışabileceği bir düğme ‘Şimdi optimize et’ düğmesini içerir.

 

Kullanılmayan uygulamayı kaldırın:

Smartphone’la birlikte gelen ve cihazla birlikte gelen birçok uygulama vardır, ancak bunlar kullanımları yoktur ve her zaman kullanılmazlar. Ancak cihaz depolama alanında kesinlikle yer kaplarken, bazıları pil ömrünü etkilemek için arka planda çalışmaya devam eder. Dolayısıyla, performans etkilenir ve bu nedenle onlardan kurtulmak her zaman iyidir. Yazılımdan kurtulmak için yapabileceğiniz şey ayarlar> uygulama yöneticisi> tümü sekmesine gitmek ve ardından kullanılmayan uygulamaları tek tek devre dışı bırakmak veya kaldırmak için seçmektir. Cihazda performansı otomatik olarak artıracak yeterli miktarda alan boşaltacaktır.

Ekran çözünürlüğünü azaltın:

Galaxy S8’i daha hızlı hale getirmek için başka bir faydalı ipucu ekran çözünürlüğünü en aza indirmektir. Daha yüksek çözünürlük CPU ve GPU üzerinde daha fazla baskı yaratacak ve bu da genel performansı etkileyecektir. Yüksek çözünürlük videolar gibi şeyleri eğlenceli hale getirse de, ancak daha iyi performansın tadını çıkarmak istiyorsanız ekran çözünürlüğünü en düşük seviyeye getirmek önerilir. Ayarlar altındaki ekran seçeneğini arayın ve oradan ekran çözünürlüğünü azaltabilirsiniz.

Arka plan işlem sınırını ayarlayın:

Bu, tüm cihazın performansını hızlı bir şekilde artırabilecek en iyi fikirlerden biri. Arkaplan işlem numarası, geliştirici seçeneği açılarak yapılabilecek minimum olarak ayarlanmalıdır. Bunu yapmak için, ayarlar> telefon hakkında gidin ve geliştirici seçeneğini getirecek derleme numarasına 7 kez dokunun. Bu seçenek altında arka plan işlem sınırını almak için aşağı kaydırın. Şimdi bu seçeneğe dokunun ve ‘en fazla 4 işlem’i seçin. Cihazı tekrar başlatın. Bir uygulamadan diğerine geçiş gibi işleri daha yumuşak hale getirecek, çabucak yapılacak.

 

Oyun başlatıcısını etkinleştir:

Samsung Galaxy S8’inizde yapabileceğiniz bir sonraki şey, oyunun sorunsuz bir şekilde tadını çıkarmanızı sağlayacak oyun başlatıcısını açmak. Açıldığında oyun başlatıcısı, tüm oyunları saklamak için bir klasör sunar ve oyun sırasında bildirimi devre dışı bırakmak, sesi kapatmak vb. Gibi çeşitli seçenekler sunar;

Downloader yükseltici bilmeniz gereken püf noktası:

İndirme yükseltici, Galaxy S8’inizi hızlandırmak için başka bir şey. Bu seçenek ayarlar altında bulunabilir. Bu seçenek açıkken, bir şeyi çok kolay ve çok hızlı bir şekilde indirir. Nasıl çalıştığı bu özellik hem Wi-fi hem de LTE bağlantısını kullanıyor ve her ikisi de indirmek için kullanılıyor. Ancak, etkinleştirildiğinde bu özelliğin cihazınızdaki verileri her zaman daha fazla kullanacağını hatırlamanız gerekir.

Önbellek verilerini temizle:

Önbellek hafızasının ayda bir veya iki defa temizlenmesi sadece Galaxy S8 kullanıcıları için değil, tüm Smartphone kullanıcıları için bir ipucu. Önbellek miktarı yükseldiğinde cihazın performansını etkiler, bu yüzden onları sık sık silmek hafızayı ayarlar ve Samsung Galaxy S8’inizin performansını artırır.

Yani, bunlar Galaxy S8’i daha hızlı hale getirmenin püf noktaları. Bunları cihazınıza birer birer uygulamayı deneyin; hızlı performanstan kesinlikle faydalanacaksınız.

Ayrıca Bakınız: Genel Samsung Galaxy S8 sorunları ve düzeltmeleri