Galaxy S8 dosyaları Windows bilgisayara aktaramaz (Windows Gezgini ile hataya cevap vermiyor)

Birçok Android kullanıcısı dosyaları bilgisayarlarına taşırken sık sık bir sorunla karşılaşır. Bugünün # GalaxyS8 sorun giderme bölümünde, belirli bir durumu cevaplayacağız. Ayrıca S8 ile ilgili diğer 2 konuyu da ele alıyoruz, bu yüzden umarım bu yazıyı yararlı bulursunuz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun # 1: Galaxy S8 Windows bilgisayara dosya aktaramaz, “Windows Gezgini cevap vermiyor” hatasını göstermeye devam ediyor

Oreo güncellemesinden bu yana, Samsung Galaxy S8 cihazımdan bilgisayarıma dosya aktaramadım – Windows 7. Telefonu ve bilgisayarı yeniden başlattım. Telefonumun Ayarlarına Bağlantılar altında girdim ve Telefon Görünürlüğü’nü açtım, ancak dosyaları aktarmaya çalıştığımda hala “Pencere Gezgini yanıt vermiyor” veya cihazın çalışmadığını belirten bir mesaj alıyorum. PC’de Disk Yönetimi’ne girdim ve telefonum listede yok. Lütfen yardım et. Teşekkürler. – Anna

Çözüm: Merhaba Anna. “Windows Gezgini yanıt vermiyor” hatası, Windows hatası olduğundan, sorunun en olası nedeni bilgisayar tarafından karşılanmak zorundadır. Sorunu çözmek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Windows güncellemelerini yükleyin

Burada eski bir bilgisayarınız olduğunu anlıyoruz, bu nedenle yazılımı için artık bir güncelleme olmayabilir. Uyumsuzluk sorunlarının yanı sıra hataları en aza indirmek için güncellenmiş bir yazılımınız olup olmadığını kontrol etmek yine de önemlidir. Mümkünse, Windows 8 veya Windows 10 gibi daha yeni işletim sistemine sahip bir PC kullanmayı deneyin ve dosya aktarımının nasıl çalıştığını görün.

Akıllı Anahtar Kullan

Samsung, milyonlarca Galaxy sahibinin de Windows platformlarını kullanacağını biliyor, bu nedenle resmi transfer uygulamaları Windows makinelerinde çalışmak üzere tasarlandı. Bunu duymadıysanız, Samsung Smart Switch, dosyaları Galaxy cihazınıza ve cihazınıza taşımak için kullanabileceğiniz resmi uygulamadır. Akıllı Anahtar, Windows ve Mac’lerde çalışır ve kullanımı kolaydır. Bu uygulama zaten Galaxy S8’inize önceden yüklenmiştir, bu nedenle başka bir yerden yüklemenize gerek yoktur.

Smart Switch’i kullanmak için önce bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. İşte nasıl:

  Bilgisayarınızda internet tarayıcısını açın ve Smart Switch uygulaması için yükleme sayfasını ziyaret edin. Uygun indirme bağlantısına tıklayın. PCFor MacClick için, indirilen .exe dosyasını (Mac’te .dmg) başlatmak için tıklayın. Lisansın şartlarını kabul ettiğinizi onaylayın. iki onay kutusunu tıklatarak anlaşmaya tıklayın. İleri’ye tıklayın. Son düğmesine tıklayarak yükleme işlemini tamamlayın. Bundan sonra, yeni kurulan Smart Switch uygulaması otomatik olarak çalışacaktır.

Artık Smart Switch’i bilgisayarınıza kurduğunuza göre programı açın. Galaxy S8’inizi bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın, ardından telefonunuzun USB seçeneklerinde Dosya aktar seçeneğinin seçili olduğundan emin olun (bunu görmek için durum çubuğunu aşağı çekin). Bilgisayarınız hala “Pencere Gezgini yanıt vermiyor” hatası göstermeye devam ediyorsa, bu makineyle ilgili bir sorun var. İşletim sistemini Windows 8 veya Windows 10’a yükseltmeyi deneyin ve nasıl çalıştığını görün.

Windows işletim sisteminizi yükseltemiyorsanız ancak Smart Switch hala çalışıyorsa, S8’inizin, bununla birlikte görüntü olarak bilinen yazılımının bir kopyasını oluşturmayı da seçebilirsiniz. Daha sonra, taşımayı düşündüğünüzü bulmak için kayıtlı dosyalar arasında gezinebilirsiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  PC’nizdeki veya Mac’inizdeki Smart Switch uygulamasını açın. Android cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuzun kilidinin açık olduğundan emin olun. Smart Switch uygulamasında sağ üstteki DAHA FAZLA öğesine tıklayın. Tercihler öğesini tıklayın. Yedekleme öğeleri sekmesine tıklayın. Bu sekmede, hangi öğeleri kopyalayacağınız ve yedekleyeceğiniz şekilde özelleştirebileceksiniz. Kopyalama işlemini hızlandırmak istiyorsanız, tüm öğeler varsayılan olarak seçilir, yalnızca önemli kutuları seçmek isteyebilirsiniz. Yedeklemenize hangi öğeleri dahil edeceğinizi seçtikten sonra Tamam’ı tıklayın. Aksi takdirde, sadece İptal’i tıklayın. Yedekle’yi tıklatın. Akıllı Anahtar izin isterse telefonunuzda İzin Ver’i seçin. Yedekleme tamamlandığında, başarıyla yedeklenen tüm verilerin bir dökümünü elde edin. Bitirmek için Tamam’ı tıklayın.

Yedek dosyalarınızı bulmak için aşağıdaki öğelere bakın:

  Windows 10: C: \ Belgeler \ Samsung \ Akıllı Anahtar \ Yedekleme \ Windows XP: C: \ Belgeler ve Ayarlar \ [kullanıcı adı] \ Uygulama Verileri \ Apple Bilgisayar \ MobileSync \ Yedekleme \ Windows Vista ve Windows 7: C: \ Kullanıcılar \ [kullanıcı adı] \ AppData \ Dolaşım \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup \

Sorun # 2: Galaxy S8 Android güncelleme sonrasında donuyor veya çalışmayı durdurdu

“Sensör donması” sorunu gerçekten yaygın. Aynı sorunu bildiren birkaç s8 kullanıcısı gördüm. Sensör sorunları aylık bir güvenlik güncellemesinden sonra başıma gelmeye başladı (Nisan güncellemesi, ayrıca Oreo’yu aldıktan sonra aldığım ilk güncelleme oldu). Yanıp sönme dahil hemen hemen her yöntemi yaptım. Görünüşe göre farklı bir ülkeye yanıp sönmek işe yarayabilir, ancak henüz denemedim. Samsung Üyeleri uygulamasını okuduğunuzda, bu konu hakkında birçok kişinin de konuştuğunu görebilirsiniz (hem S8 hem de Not 8 kullanıcıları). Başka bir forumdaki bir kullanıcı, Samsung’un bu konuyla ilgili bildirimlerini servis merkezlerine gönderdiğini belirtti ancak bunun doğru olup olmadığından emin değilim. Çok fazla kullanıcının Asya pazarından (Singapur, Hindistan, BAE, vb.) Geçtiğini fark ettim. Samsung bu konuyu genel olarak henüz ele almamış. Umarım birileri bu sorunu bilmelerini sağlayabilir, bu yüzden bir yazılım düzeltme eki ile düzeltebilirler. – Lucas

Çözüm: Merhaba Lucas. Bunu söylemekten nefret ediyoruz ama haklı olduğunuzu düşünüyoruz. Son birkaç hafta içinde algılayıcı sorunları bildiren artan sayıda S8 ve Note8 kullanıcısı oldu, bu yüzden bu bir Android kodlama sorunu olabilir. Henüz Samsung ile bu konuda temasa geçtik, ancak henüz onlardan haber almadık (genellikle böyle konular hakkında yorum yapmazlar). Geçmişte bariz ürün yazılımı sorunları için bile doğru cevaplar sağlamadıkları için onlardan yanıt almayı ummuyoruz. Bu sorun web’de bir çok büyük forumda yayınlandığından, Google, Samsung veya ilgili operatörlerin şu anda bir düzeltme üzerinde çalışıyor olabileceğini umuyoruz. Aynı sorunu yaşıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, cihazınızı yakın gelecekte piyasaya sürebilecekleri yeni sistem güncellemelerini almak üzere açık tutmaktır. Bu sorun için beklediğimiz tek şey bu.

İlgili okuma: Oreo güncellemesinden sonra Galaxy Note8 sensörleri (Iris tarayıcı, otomatik döndürme, GPS vb.) Çalışmayı durdurursa ne yapmalı?

Sorun # 3: Yahoo SSS geldiğinde Galaxy S8 sesli bildirimler yapmıyor veya kilit ekranında bildirimler göstermiyor

Telefonum kapatıldığında ve kilit ekranında Yahoo hesabımda yeni bir e-posta aldığımda Samsung Galaxy S8 cihazımda bir Ses bildirimi alırdım. Şimdi bir güncellemeden sonra telefonumu açıp kilidini açmadığım sürece artık Sesli bildirim alamıyorum. Bu yüzden, herhangi bir e-postanın gelip gelmediğini görmek için sürekli olarak telefonu kontrol etmem gerekiyor. Telefon ayarlarında ve Yahoo mail ayarlarında bildirime izin verdim .. neden artık kilit ekranında işe yaramayacağını bilmiyorum. Plz yardım. Teşekkür ederim. – Tom

Çözüm: Merhaba Tom. Yahoo uygulamanız için bildirimleri doğru ayarladığınızdan emin olun. İki kez kontrol etmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Apps.Fap uygulamasını açın Yahoo uygulamasına dokunun ve dokunun. Bildirimlere dokunun. Kaydırıcıyı sağa hareket ettirerek Bildirimler’i açın. Etkin Uygulama simgesi rozetleri ve Sese izin ver. sorun için.

Önbellek bölümünü sil

Bildirimler hala kilit ekranında görünmüyorsa, önbellek bölümünü temizlediğinizden emin olun. Bu mevcut sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama yapılandırmalarını varsayılanlara döndür

Bir veya bazı varsayılan Android uygulamaları bir güncellemenin ardından yanlış yapılandırılmış olabilir. Tüm gerekli uygulamaların varsayılan durumuna döndüğünden emin olmak için uygulama tercihlerini sıfırlamanızı öneririz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstünde Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. Not 8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

BadgeProvider uygulamasının verilerini temizle

Bazı kullanıcılar BadgeProvider uygulamasında sorun gidermek için geçmişte uygulamalarının bazılarında bildirim sorunlarını çözmeyi başardılar. Bu, gelen bildirimleri yöneten Android uygulamalarından biridir. Fabrika durumuna getirmeye çalışın ve ne olduğunu görün.

Oyun uygulamanızın verilerini silmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygulamanızı bulup dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. S8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Bu genellikle son çaredir. Yukarıdaki öneriler işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazı silin. İşte nasıl:

  Verilerinizin yedeğini alın. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı gösterilecektir) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. kullanıcı verileri ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.