Galaxy S8 düzgün şarj olmazsa veya şarj etme hızı yavaşsa ne yapmalı?

Bir çok # GalaxyS8 kullanıcısının yaşadığı yaygın sorunlardan biri düzensiz veya yavaş şarj oluyor. Bu sorun giderme makalesinde, nasıl ele alınacağını size anlatacağız. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S8 düzgün bir şekilde şarj olmazsa veya şarj etme hızı yavaşsa ne yapmalı?
 • Sorun 2: Galaxy S8'iniz bilgisayar tarafından algılanmazsa ne yapmalısınız?
 • Sorun # 3: Galaxy S8'in APN ayarlarını hatırlamak için daha kolay yolu
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Galaxy S8 düzgün bir şekilde şarj olmazsa veya şarj etme hızı yavaşsa ne yapmalı?

Güncellemeden önce,% 0 olduğu zaman, onu taktığımda% 8'e varacaktır. Güncellemeden sonra, bunu bıraktığım zaman ücret alır, ancak yaklaşık 3 dakikada sadece yüzde 2'dir. Ben kapalı iken şarj edersem biraz yardımcı olur, ancak ailem beni düzenli olarak çağırır ve kapalıyken şarj edersem endişelenebilir. Bu annemin eski telefonu olduğundan, burada önemli belgeler ve dosyalar var, bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlamak istemiyorum. Önbelleğin silinmesine yardımcı olduğunu düşünmüyorum ve telefonumdaki her uygulamayı da güncelledim. Bunu indiremem, çünkü bir bilgisayara erişemiyorum ve daha da kötüye gidebilir, bu yüzden bunu riske atmak istemiyorum. Onu kalibre etmeyi düşündüm ama telefonun için kötü olduğunu okudum ve yaşadığım bu şeyi düzeltip düzeltmediğini bilmiyorum. Şarj aleti ya da fişi olduğunu sanmıyorum çünkü bu telefon şarjını hızlı yapmak için kullanılan şey buydu.

Çözüm: Bir Android cihazında sorun giderirken yapabileceğiniz çok şey var. Sorun giderme makalelerinden bazılarını zaten okuyormuşsunuz gibi görünüyor. Sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda, yazılım sorun giderme aşağıdakileri içermelidir:

 • Önbellek bölümü silme
 • Pil ve os kalibrasyon
 • Sistemi ve uygulamaları güncel tutun
 • Fabrika ayarları

Tüm bu dört sorun giderme adımı, aygıtınızın hatalı pilinin veya güç davranışının genel nedenlerini kapsamalıdır. Bunları yapmak istemiyorsanız, sorunu doğada donanım olarak düşünün. Bunu düzeltmek için, tamir edilmek veya değiştirilmek üzere telefonu Samsung'a göndermeniz gerekir. (Samsung, cihazı onarımdan önce veya onarım sırasında fabrikada sıfırlayacaktır).

Sorun 2: Galaxy S8'iniz bilgisayar tarafından algılanmazsa ne yapmalısınız?

Samsung bana S8 galaksinin güncellemesini gönderdi ve güncellemeyi indirdikten sonra telefonumu yedeklemeye çalıştıktan sonra bir hafta gibi yükledim ama telefonum bilgisayarımda değildi. DEVICE MANAGER’ı kontrol ettim ve hala telefonumun bağlı olduğunu görmedim. bu yüzden şarj cihazımı telefona takıp şarj cihazımla şarj edip etmeyeceğimi veya şarj portuyla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını fark ettim ama şarj olduğunu anladım ama pil şarjı hızlı olmadı ve pil% 15 idi. android sistem bildirimi, tam şarj için yaklaşık 6 saat ve daha fazla süreceğini belirtti.

Bu yüzden şarj limanımı biraz mentollenmiş bir ruhla korkutup temizledim ve hiçbir şey yapmadım. bu yüzden biraz sürtünme alkolü kullandım ve hala hiçbir şey yapmadım. Hatta dondurucuya koydum bile hiçbir şey yapmadım. Kardeşlerimi s8 artı hızlı şarj başlığı adaptörünü ödünç aldım ve hala problemi çözdüm. Hatta 10 kez önbellek bölümleri sildi ve hala aynı sorunu var ama ikinci şey son şey ve ben henüz sert sıfırlama veya telefonunuzu sıfırlamak için yaptığım son şey oldu ama ben kadar yedeklemedim Yine de telefonu satmak istemiyorum çünkü henüz satın almadığım telefonu satın almak istemiyorum ki hangisi s9 veya s9 plus. Bu sorunu telefonun silinmesi dışında düzeltmek için herhangi bir yol varsa (henüz cihazı yedeklemediğim için) lütfen bana yardım edin lütfen! Lütfen!!! Amir Eastman

Çözüm: Hala yapabiliyorsanız, dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Bilgisayarınız Samsung cihazınızı tanımazsa, muhtemelen yeni bir Android güncellemesi çalıştırmasıdır. Samsung ile ilgili tüm uygulamaları veya programları bilgisayarınızdan silin, ardından işletim sistemi için güncellemeleri yükleyin. Bilgisayarınız güncellendikten sonra, Samsung Smart Switch'i yükleyin, ardından S8 telefonunuzu USB üzerinden bağlayın. Bu yardımcı olmazsa ve bilgisayar yine de telefonu algılamıyorsa, dosyaları S8'inizden buluta geri yüklemeniz gerekir. Bazı dosyalarınızı saklamak için Google hesabınızın ücretsiz 15 GB'lık depolama alanını kullanabilirsiniz.

Yedeklemenizi oluşturduktan sonra, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririz. Bu, şarj portu ile ilgili problemin bir yazılım hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek için gerekli bir yoldur. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hiçbir şey değişmezse, şarj bağlantı noktası sorununu gidermek için telefonun onarılmasını sağlamanız gerekir.

S8'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlama işlemini bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. “Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırlama” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun # 3: Galaxy S8'in APN ayarlarını hatırlamak için daha kolay yolu

Merhaba, ben Belçika'dan José ve hala Samsung Galaxy S8 kullanıyorum. ayarlar hakkında bir sorun. Ve daha genç bir versiyonu satın alarak çözüleceğinden şüpheliyim. Zaman zaman teyzem için birkaç çevrimiçi ödeme yapmak için telefonumu simsarim ve teyzemin simasına koyarım. Onun kimliğinin doğrulanması için bankacılık uygulaması sim'e bağlı cep telefonu numarasını kullanıyor. Bütün bunlar iyi çalışıyor. Finansal işlemleri tamamladıktan sonra kendi simmimi değiştirdiğimde, mobil veri ve mms mesajları (erişim noktası adları ve ilgili parametreler) için ayarları yeniden girmem gerekiyor. Bu verileri cihazıma kaydetmenin herhangi bir yolu var mı lütfen? Değilse, bu ayarları yeniden manuel olarak tekrar girmekten daha kısa bir yöntem uygulamak mümkün mü? Şimdiden teşekkürler! José Slagboom

Çözüm: Samsung, kullanıcıların cihazlarındaki SIM kartlarını düzenli olarak kesmelerini ve yeniden açmasını beklememektedir; böylece önceki APN ve diğer ağ ayarlarını hatırlamasına izin veren bir özellik yoktur. Ağ ayarları, başka bir şebeke ayarları grubuna izin vermek için SIM kart çıkarıldığında cihaz tarafından otomatik olarak unutulur. Endişeniz o kadar da yaygın değil ki, bu konuyla ilgili uygulamalar geliştiren geliştiriciler yok.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.