Galaxy S8 Instagram uygulamasını yüklemeyecek, Skype uygulaması çökmeye devam ediyor, arka kamera fotoğrafları bulanık

Merhaba ve bugünün sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu gönderide # GalaxyS8’deki üç uygulama sorununu ele alıyoruz:

    Instagram uygulaması yüklenmiyor, video görüşmeleri sırasında Skype uygulaması çökmeye devam ediyor, arka kamera fotoğrafları bulanık

Önerilerimizi bu yayında yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsetmeyi unutmayın.

Sorun # 1: Galaxy S8 Instagram uygulamasını yüklemiyor

Yayınlarınızı bugün bir Google araması yaparken web’de gördüm. Umarım bu mesajları okursunuz ve yardımcı olabilirsiniz. (Önceki e-postaya gönderdim ve bunun yerine kullanmak için bu forum bağlantısını aldım) Dün Instagram’a yayınlamak için telefon galerimden bir resim yüklüyordum. Dondu. Sonra ekranım karardı! Küçük bir iletişim kutusu ortaya çıktı ve bir sorun olduğunu ve kapatılması gerektiğine dair bir şey söyledi. “Raporlama” ya da Tamam deme ve kapatmasına izin verme seçeneğim vardı. Ben ikincisini seçtim. Uygulamaya geri dönmeye çalıştı ve sadece aynı şeyi yaptı. Çalışıyormuş gibi kısa bir süre için açılacaktı … ama her zaman iletişim kutusuna geri dönecekti. Fotoğrafı yüklemeyi denemek için instagram alabildim. İşe gidiyormuş gibi davranır (video veya fotoğraf çeker) ve iletişim kutusu ile tekrar siyahlaşır. Topladığım rapor seçeneğini de seçtim ve hiçbir zaman yanıt alamayacağım bazı siber uzay yerlerine e-posta gönderiyor. Doğal olarak daha sonra “Instagram’ı iyi kaldır ve yeniden yükle” diye düşündüm. Kendi içinde bana başka bir kutu kutu getirdi! Play Store’a gidebilirim ama şimdi Instagram’ı seçtiğimde ekranımda “İnternet bağlantısı yok” yazan bir mesaj alıyorum. Wi-Fi veya hücresel verilerin açık olduğundan emin olun, sonra tekrar deneyin ”. Bu bir yalan çünkü evde, evde Wi-Fi aracılığıyla internete girebiliyorum (telefon bana bağlı olduğumu söylüyor !! Web’e mobil verilerim üzerinden erişebiliyorum! Hatta iyi çalışıyor gibi görünen bazı rastgele uygulamalar bile yükledim.Önbellek, tarih ve çerezleri temizledim… hala bağlı olmadığım mesajı alıyorum.Tabii ki dünya bitmeyecek telefonumdan Instagram’ı alamıyorsam! Daha önce Instagram’ım yoktu ama çok eğlenceliydi! Hangi Android sürümüne sahip olduğumu bilmiyorum. Tüm söylenenler droid adama yardım edebilir misin? teşekkürler. – Sue

Çözüm: Merhaba Sue. Instagram’ı yükleyememenizin ana nedeni, Google Play Store uygulamasında veya ilişkili uygulamalarından bazılarında olabilir, bu nedenle sorun gidermeniz bunlara odaklanmalıdır. Deneyebileceğiniz özel adımlar aşağıdadır:

Google uygulamalarının önbelleğini ve verilerini temizle

Burada ele almak istediğiniz iki önemli Google uygulaması vardır – Play Store ve Google Services Framework. Bu ikisi, Google hesabınız altında uygulama yükleme isteklerini işlemede birlikte çalışır ve bunlardan biri düzgün çalışmıyorsa sorunlar oluşabilir. Yani, burada yapmak istediğiniz şey ilk olarak önbellek bölümünü silmek ve eğer işe yaramazsa, verileri temizlemek için. Önce Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin.

    Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a (üç nokta simgesi) dokunun. Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Depolama’ya dokunun. S8’i yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Instagram hala yüklenmezse, 1-7. Adımları tekrarlayın ve VERİLERİ TEMİZLE üzerine dokunun. Google Services Framework uygulaması için de aynısını yaptığınızdan emin olun.

Google hesabınızdan çıkın ve tekrar giriş yapın

Diğer kullanıcılar, Google hesaplarına girip çıkarak sahip olduğunuza benzer kurulum sorunlarını çözebildiler. Bunu yapmadan önce Google hesabı şifrenizin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Bir web tarayıcısında Google hesabınıza giriş yaparak bunu yapın. Google hesabı şifrenizin ne olduğunu bildiğinizden eminseniz, devam edin ve oturumu kapatın. Bir süre sonra tekrar giriş yapın ve Instagram’ı tekrar yükleyip kuramayacağınıza bakın.

Başka bir Google hesabı deneyin

İdeal olarak, ilk iki öneri sorunu çözmek için yeterli olmalıdır, ancak bu noktada kalırsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey Instagram’ı başka bir Google hesabı kullanarak yüklemektir. Bazen bir hata, bir hesapla ilişkilendirilebilir. Bu ideal olmaktan uzaktır, ancak yalnızca Instagram için sonsa işe yarayabilir. Yüklemeden sonra, diğer Google hesabınızı tekrar ekleyebilirsiniz.

Sorun # 2: Galaxy S8 Skype uygulaması çağrılar sırasında kilitleniyor

Skype uygulamasını kullanarak birini aramaya çalıştığımda çöküyor (skype çağrısına ücretsiz skype). Sırpça bir versiyonudur. Mevcut bir kişiyi aramak için üzerine tıklıyorum ve sonra Sırpça’da “Skype durduruldu” mesajı görünüyor (gösterilen Tamam’ı tıklatma seçeneği ile). Birisi beni aynı şekilde ararsa ve cevaplamak için tıklarsam, aynı mesajı gösterir. Ancak, konuşabilirsiniz (o anda telefonda skype görmemenize rağmen – mesaj hariç). Tamam’ı tıklatırsanız, konuşma durdurulur. – Vladimir Baic

Çözüm: Merhaba Vladimir. Bu kilitlenme sorunu yalnızca Skype kullanılırken ortaya çıkarsa, yapmak istediğiniz ilk şey uygulamanın güncellenmesini sağlamaktır. Bunu yapmak için Google Play Store uygulamasını çalıştırın, simgesine dokunun, Uygulamalarım ve oyunlarım’a gidin, ardından Skype’ınız için bir güncelleme yükleyin. Siz hazır olduğunuzda, uygulamalarınızın geri kalanı için de güncellemeler yüklerseniz zarar vermez. Birçok hata bu şekilde düzeltildi umarım, Skype uygulamanızı güncellemenize yardımcı olur.

Güncellemeden sonra sorun devam ederse, yapılacak bir sonraki iyi şey, Skype uygulamasının uygulamasını ve verilerini temizlemektir. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Skype kullanırken internet bağlantı hızınızı da dikkate almaya değer. Bazen, yeterli bant genişliği yoksa veya internet bağlantısı sivilceli ise bu uygulama çökecektir. Skype’a mobil veri kullanıyorsanız, kablosuz ağa geçmeyi ve nasıl çalıştığını görün (veya tam tersi).

Sorun devam ederse, uygulama tercihlerini sıfırlamayı düşünün. Uygulamaların çoğu, çalışması için diğer uygulamalara ve hizmetlere bağlıdır. Kritik uygulamalardan veya hizmetlerden biri devre dışı bırakılmışsa Skype düzgün veya hiç çalışmayabilir. Uygulama tercihlerini sıfırlamanın aşağıdaki etkileri olacaktır:

    önceden devre dışı bırakılmış uygulamaları ve hizmetleri yeniden etkinleştirir, eylemler için varsayılan uygulamaları sıfırlar, uygulamaların arka plan veri kısıtlamalarını kapatır, uygulama izinlerini varsayılan ayarlarına engelleme uygulama bildirimlerine geri döndürür

S9’unuzdaki uygulama tercihlerini sıfırlamak için:

    Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar (üç nokta) simgesine dokunun. Uygulama tercihlerini sıfırla’ya dokunun.

Tüm önerilerimizi yaptıktan sonra sorun devam ederse geliştiricisiyle iletişim kurun. Çoğu uygulama genellikle ayarlar menüsünde iletişim bilgilerine sahiptir.

Sorun # 3: Galaxy S8 arka kamera fotoğrafları bulanık

Selam. Benim adım Geelong Victoria Avustralya’dan Ken Bain ve eğer bana yardım edebilirsen gerçekten takdir edeceğim. Samsung’um yaklaşık 4 aylık ve iyi çalışıyor. Müthiş kamerayı sık sık kullanıyorum. Bugün ilk kez kullanmaya çalıştım ve hepsi sisli ve ışık çok parlaktı. Resimler korkunçtu. Garip olan şey, selfie moduna geçtiğimde resmin mükemmel olması. Şekil mi? Eşim aynı telefona sahip ve telefonundaki ayarları kontrol ettim ve bunları benimkiyle karşılaştırdım ve görebildiğim kadarıyla aynıydı. Resimleri mükemmel. Telefonun 2 lensi olduğuna inanıyorum. Bir şekilde yanlış lensi kullanıyor olabilir mi? Bana verebileceğin herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. Telefonlarım android sisteminden emin olmadığımı lütfen unutmayın. Bence bu lolipop. Teşekkür ederim. – Ken Bain

Çözüm: Merhaba Ken. Galaxy S8’in iki kamerası var – ön (selfie) ve ana veya arka kamera. Birindeki bir kusur, diğerinin de başarısız olacağı anlamına gelmez. Sorun her ikisi için de önemli bir mekanizma olmadığı sürece, her biri birbirinden bağımsız olarak düşünülebilir. Sorununuzun en olası nedeni arka kamerada bir donanım hatası olmalıdır. Kontrol etmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririz. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra arka kamera sorunlu kalırsa, bu bir donanım sorununuz olduğunu açıkça gösterir. Bu durumda, sorunu çözmek için Samsung’un yardımına ihtiyacınız var.

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca göster). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Evet’ i seçene kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.