Galaxy S8 kameranız sisli ise veya nem içeriyorsa ne yapmalısınız?

Merhaba ve bugünün sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Son birkaç gün içinde bize bildirilen üç # GalaxyS8 vakasını size getiriyoruz. Önümüzdeki günlerde S8'deki benzer veya tamamen farklı konuları kapsamaya devam edeceğiz, böylece onları izlemeye devam edin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Kilitliyse Galaxy S8 ekranı açılmıyor
 • Problem # 2: Galaxy S8 kameranız sisli ise ya da içinde nem varsa ne yapılmalı?
   • Telefonu kurut
   • Profesyonel yardım alın
  • Sorun # 3: Windows PC, Galaxy S8 Active'teki dosyalara erişemiyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Kilitliyse Galaxy S8 ekranı açılmıyor

  Samsung S8. Telefonda küçük ekran çatlakları vardı. şarj edebilirsiniz ve bir kez mavi ışık yanar üst ışık yanar … her iki düğme de yanar. Ses seviyesini yukarı ve aşağı ayarlarken ses çıkarır ve titreşir.

  Sorun: ekran zifiri siyahtır ve yeniden başlatmayı ve ses seviyesini düşürmeyi ve gücü tutmayı denerken ekranda hiçbir logo veya hiçbir şey görememektedir. Bir hr ya da öylesine ve benim için cep telefonu ekrana döner … ama bir kez telefon ölür ya da ekran koruyucu için tekrar ölümün siyah ekrana geri döner .. bir sürü .. android fikirler çok emin değil.

  Çözüm: Galaxy S8 ekran montajları genellikle dayanıklıdır ve kendi başlarına çatlamazlar. Yanılmıyorsak, telefonunuzun ekranı düştükten veya sert bir şeye çarptıktan sonra çatlamıştı. Ekranın çatlamasına neden olan bu sebep, şimdi de zaman zaman çalışmayı durdurmasına neden olan aynı olmalıdır. Fiziksel hasar ya anında olumsuz sonuç verebilir ya da uzun sürebilir. Dışarıda bariz bir hasar belirtisi göstermeyen düşürülmüş aygıtlar, daha sonra veya daha sonra felaketli anakart arızası veya arızası yaşayabilir. Ekran sorununun seviyenizde sabitlenip sabitlenemeyeceğini görmek için telefonu silmeyi ve yazılımını varsayılan değerlerine geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Bunu, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak yapabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra sorun giderilirse, şanslısınız demektir. Yoksa, telefonu tamir veya değiştirme için gönderdiğinizden emin olun.

  Referans olarak, S8'inizin fabrika ayarlarına sıfırlama adımları aşağıda verilmiştir:

  1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlama işlemini bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
  2. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  3. Ayarlar> Bulut ve hesaplar'a dokunun.
  4. Yedekle ve geri yükle'ye dokunun.
  5. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun.
  6. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle'ye dokunun.
  7. Ayarlar menüsüne geri düğmesine ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla'ya dokunun.
  8. Cihazı sıfırla'ya dokunun.
  9. Ekran kilidi açıksa, kimlik bilgilerinizi girin.
  10. Devam'a dokunun.
  11. Tümünü sil'e dokunun.

  Problem # 2: Galaxy S8 kameranız sisli ise ya da içinde nem varsa ne yapılmalı?

  Merhaba. Sadece bir dakika önce duş alıyordum ve telefonum odada benimle beraberdi. Ben duş yapıldıktan sonra sadece bir kez yıkadım (ama bir duş almayı bitirmek için bir saat sürdü) ve şimdi ben çıktıktan sonra ön kamera sisli, Iris tarayıcı ve parlaklık sensörü olduğunu düşünüyorum aradı. Benim irisleri bile tanıyamaz. Duştan sonra problemi gördüğümden beri bir saat oldu. Ben bir şekilde ön kameradan nem / sisli şey büyük bir kısmını emmek başardı ve neredeyse temiz, ancak iris tarayıcı çalışmaya devam ediyor. USB portu gibi telefonu kurumaya bırakacak olursam kendi başına tamir edebilir miyim?

  Çözüm: Galaxy S8'in su geçirmezlik koruması var, bu yüzden söz konusu korumanın bir şekilde tehlikeye düşüp düşmediğini merak ediyoruz. Bir süredir yüksek basınçlı su jetleri ile telefonu kasıtlı olarak çarpmadığınız sürece, S8'in su direncinin başarısız olacağını düşünmüyoruz.

  Telefonu kurut

  Sorunu çözüp çözemeyeceğinizi görmek için önce telefonu doğru şekilde kurumaya çalışın. Temiz, yumuşak bir bezle silin ve bir güne kadar oda sıcaklığında bir yere koyun. Ya da, TV ya da bilgisayar kulesinden güç alan bir arkaya yerleştirebilirsiniz, böylece dolaylı ısı doğal buharlaşma sürecine yardımcı olabilir. Suyun kendiliğinden buharlaştığını ve tek yapmanız gereken bunu beklemek. Telefonu bir fırının, şöminenin veya doğrudan güneş ışığının altına koymaktan kaçının.

  Profesyonel yardım alın

  Su nemi kaybolmazsa, Samsung'un durumu ele almasına izin vermelisiniz. Telefonunuzu kesinlikle ücretsiz kurmayacaklarını ve bunun için biraz para kazanmaya hazır olduklarını unutmayın. Alternatif olarak, bağımsız bir servis merkezinin telefonu sizin için kurmasına izin verebilirsiniz. Üçüncü taraf onarım yoluna gitmek, Samsung garantisini geçersiz kılacaktır. Bu, bir şeyler ters giderse ve Samsung'un telefonunuzu düzeltmesine izin vermeye karar verirseniz, cihazın hiçbir zaman dokunmayacağı anlamına gelir.

  Sorun # 3: Windows PC, Galaxy S8 Active'teki dosyalara erişemiyor

  Bu hafta bir fotoğraf dosyasını almak için S8 Active'i çalışma bilgisayarımla bağladım, dizin ağacını her zamanki gibi Kamera klasörüne genişlettim, ancak bu sefer yeşil renk gibi “gaz göstergesi” dizin yolunda ilerlerken hiçbir resim görünmüyordu . Tamamlandığında, görüntü dosyaları bir Windows sürücü simgesiyle temsil edilmiş gibi görünüyor.

  Birkaç hafta önce, telefonum işletim sistemi için bir güncellemeye geçti ve bu, o zamandan beri bir USB ile bağlantı kurmaya çalıştığım ilk sefer. Dün gece ev bilgisayarımla bağlantı kurmaya çalıştıktan sonra bir sürücü sorunu (güvenli bir iş ağım var ve çalışma bilgisayarımda yönetici haklarım yok) ve aynı sonuçları aldım. Daha sonra Smart Switch uygulamasını kullanarak bağlanmayı denemek için burayı okudum, kurdum ve bağlantı kurmaya çalışırken bu telefondaki dosyaların görüntülenmekten kilitlendiğini belirten bir mesaj aldım. Telefonun diğer klasörlerini ara, hepsi boş olarak okurlar. Uygulamaya izin vermek zorunda kaldım, bu yüzden kabloyu yeniden bağladığımda ve seçime izin ver veya reddederken telefonumu görüntüledim, uygulamayı seçtiğimde uygulamam bilgisayarımdaki verileri yedekledim. Telefonuma ne oldu? Telefonumda bir USB bağlantısı aracılığıyla erişim / okuma dosyalarının kilidini açmak için herhangi bir ayar bulamıyorum, her iki fotoğraf galerisini telefon ve SD kartta görüntüleyebilirim. Lütfen yardım et! Bu konudaki herhangi bir yardım için şimdiden teşekkür ederiz.

  Çözüm: Telefonunuzdaki dosyaları görememenizin birkaç nedeni olabilir. Bu nedenler aşağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • İş PC'nizde olası kısıtlamalar
  • telefon veya SD kart şifreli olabilir
  • dosyalar bozuk olabilir

  Sorunun bilgisayarınızda olup olmadığını görmek için başka bir tane, tercihen kısıtlama olmaksızın bir bilgisayar kullanmayı ve yönetici haklarına sahip olmayı deneyin. İşletim sisteminin güncel olduğundan ve Smart Switch uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. Bu işe yaramazsa, şifrelenmiş bir aygıtınız veya görüntülemeye çalıştığınız dosyalar bozuk olabilir.

  Samsung cihazları veya SD kartlar kendi başlarına şifrelenmezler, bu yüzden sadece bunu yapan kişi olmanız gerekir. Dosyalarınızı görüntülemek için telefonun veya SD kartın şifresini kaldırın.

  Bozuk dosyalar onarılabilir veya olmayabilir. Bu dosyalar size birkaç yüz dolar değerinde olursa, dosyalarınızı kurtarabilecek veya onarabilecek profesyonellerden yardım alın. Veri kurtarma veya onarım konusunda uzmanlaşmış saygın şirketleri bulmak için Google'ı kullanabilirsiniz.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.