Galaxy S8 kısa mesaj göndermez ve yalnızca “Gönderiliyor” mesajı gösteriyor [sorun giderme kılavuzu]

Bazı # GalaxyS8 sahipleri, cihazlarının kısa mesaj göndermeyeceğinden ve yalnızca “Gönderme” göstergesini gösterdiğinden şikayet ediyorlar. Bu şanssız S8 kullanıcılarından biriyseniz, bu makale tam size göre.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

1 No’lu Fix: S8’inizi yeniden başlatın

Sistemi yenilemek, burada yapmak istediğiniz ilk şey olmalıdır. Ağ sorunlarına genellikle cihaz kapatıldıktan sonra kaybolan geçici hatalar neden olur. Yeniden başlatma, S8’iniz gibi bir Android cihazının ağ işlevselliğini yenilemenin harika bir yoludur. Bunu yaparak, temel olarak operatörünüzün ağına olan bağlantıyı yeniden kuruyorsunuz. Seçenekler görüntüleninceye kadar sadece Güç düğmesini basılı tutun. Ardından, S8’inizi yeniden başlatmak için Yeniden Başlat üzerine dokunun.

S8’inizi yeniden başlatmanın bir başka yolu da “batarya çekme” uyarısı yapmaktır. Bu tür bataryalara sahip telefonlar için, bataryayı çıkarmak, yanıt vermeyen bir cihazı çözmenin en kolay yoludur. Yumuşak sıfırlama denir, işte nasıl yapılacağı:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

2 No’lu Düzelt: Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları ve hizmetleri hızlı bir şekilde yüklemek için bir sistem önbelleği kullanır. Bu önbellek bazen sorunlara neden olarak bozulabilir. S8’inizin yeni önbellek kullandığından emin olmak için önbellek bölümünü temizlemeyi unutmayın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

3 No’lu Fix: Sinyal alımını kontrol edin

Mesaj gönderirken veya alırken iyi sinyal alımına sahip olmak çok önemlidir. Çoğu zaman, SMS veya MMS göndermek neredeyse her zaman başarısız olur; çünkü bir cihaz ağa katı bir şekilde bağlanamıyor. Bu durumda, yalnızca gönderilmesi gereken orijinal verilerin bitleri ağınızın bilgisayarlarına iletilebilir. Bu sorunlara yol açabilir ve “Gönderiliyor…” göstergesinin sonsuza kadar kaldığı ve kaybolmadığı mesajlaşma uygulaması sorunlarına yol açabilir. Bu durumu önlemek için, yalnızca cihazınızda tutarlı bir sinyal çubuğu göstergeleri bulunduğunda mesaj göndermeyi deneyin. Yalnızca 1 veya 2 sinyal çubuğu gösterdiğinde veya sinyal kesilmeye devam ediyorsa göndermekten kaçının.

Eviniz yeterince örtülmemiş bir bölgedeyse veya odanızın evinizde sinyal kapsamı yetersizse, sinyal güçlendirici almayı düşünün. Tüm taşıyıcılar bu ek ekipmanı sunmamaktadır ve kesinlikle ücretsiz değildir. Para olsa bir sorun değilse ve evde sürekli sinyal kapsama sahip olmanız gerekiyorsa, bu bir hayat kurtarıcı olabilir.

4 No’lu Fix: Sesli aramanın işe yarayıp yaramadığını kontrol edin

Sesli arama servisi SMS ile aynı şebeke modunu kullanır, bu nedenle eğer biri problemli ise diğeri de aynı olmalıdır. Sesli arama normal olsa da çalışır ancak SMS değilse, bu tamamen farklı bir hikaye. SMS işlevselliğinin düzgün çalışmamasına neden olan başka etkenler de olmalıdır. Sorun gidermek için aşağıdaki önerilere devam edin.

# 5 Düzelt: Uçak Modunu aç ve kapat

Bazı kullanıcılar, Uçak Modu’nu açıp kapatarak, daha önce SMS gönderme sorunlarını çözdüğünü iddia etti. Bunu yapmak için ekranı yukarıdan aşağı doğru çekin, Uçak Modu’nu arayın ve açın ve kapatın.

# 6 No’lu Düzeltme: Eski konuşmaları silin

Mesajlaşma uygulamanızın gelen kutuları veya giden kutuları dolu olduğunda, gelen ve giden mesajlar çalışmayabilir. Bazı eski konuşmaları, özellikle MMS içerenleri silerek durumun böyle olmadığından emin olun.

7 no’lu Fix: SIM kartı tekrar yerleştirin

SIM kartı çıkarttıktan sonra tekrar takmak, bir cihazı bağlantıyı kesmek ve şebekeye tekrar bağlamak için zorlar. Ayrıca, S8’iniz ve taşıyıcı kuleleriniz arasındaki iletişimi yeniden kurar, böylece zamanla oluşabilecek her türlü hatayı ortadan kaldırabilir. SIM kartı çıkartmadan önce telefonu kapattığınızdan emin olun. SIM kartı geri takmadan önce aynısını yapın.

# 8 Düzelt: Mesajlaşma uygulaması verilerini silin

Sesli arama iyi çalışıyorsa ve yalnızca SMS gönderirken sorun yaşıyorsa, bu mesajlaşma uygulamasının sorunlu olduğu anlamına gelebilir. Sorunu düzeltmek için, mesajlaşma uygulaması verilerini silin ve ne olduğunu görün. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesini bulun ve Instagram’a dokunun.

9 Numarayı Onar: Mesaj Merkezi Numarasını Kontrol Edin

Bu telefona hiç bir metin mesajı başarıyla göndermediyseniz, yanlış bir Mesaj Merkezi Numarasına veya MCN’ye sahip olma ihtimali vardır. Genellikle, bir GSM cihazına bir SIM kart taktığınızda, MCN otomatik olarak ayarlanır. CDMA telefonları için bu genellikle operatör tarafından önceden ayarlanmıştır. Bunun gerçekleşmemesi durumunda, aşağıdaki adımları izleyerek MCN’yi manuel olarak kontrol edebilirsiniz:

  Mesajlar uygulamanızı açın. Sağ üstteki Diğer ayarlar (üç noktalı simge) seçeneğine dokunun. Diğer Ayarlar seçeneğine dokunun.

Doğru MCN’yi bilmiyorsanız, operatörünüze sorduğunuzdan emin olun.

# 10 numarayı düzelt: Ağ ayarlarını sıfırla

Bunu yaparak, tüm veri bağlantılarını fabrika ayarlarına geri döndürürsünüz. Wi-Fi, mobil veri, Bluetooth vb. Varsayılan değerlerine geri döndürülecek.

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Onar # 11: SIM’i değiştirin

Bazı kullanıcılar SIM kartlarını yenisiyle değiştirerek bu sorunu çözmüşlerdir. Yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, yeni bir SIM kart yardımcı olabilir.

# 12 Düzelt: Fabrika Ayarlarına Dönme (isteğe bağlı)

Bu durumda, özellikle sorun aralıklıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanızı önermeyiz. Ancak, bu prosedürün her türlü sorunu çözdüğü bilinir, bu nedenle yazılımı varsayılan ayarlarına getirildiğinde S8’inizin nasıl çalıştığını kontrol etmek istiyorsanız, devam edin.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Verileri silme seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. / fabrika ayarlarına sıfırlayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini silin’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

13 Numarayı Onar: Taşıyıcınıza başvurun.

Hiçbir şey sorunu çözmezse veya yalnızca zaman zaman ortaya çıkarsa, konuyla ilgili taşıyıcınızın uzmanlığına dokunmalısınız. Bir cihazın ağ performansı, kontrol edemediğiniz diğer faktörlerden etkilenebilir. Bu soruna neden olan hesap veya ağla ilgili sorunlar olabilir. En önemlisi, böyle bir sorun yaşadıklarında abonelerine yardımcı olmak, taşıyıcı firmanızın görevidir. Öyleyse devam et ve işlerini yapmalarına izin ver.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.