Galaxy S8+ Şarj Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Galaxy S8 + cihazınızda şarj sorununuz var mı? Bugünün sorun giderme bölümü, şarj cihazlarını rastgele reddeden bir S8 + ‘ı nasıl düzelteceğinizi anlatıyor. Benzer bir bağlamda iseniz ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy S8 + rastgele şarj olmuyor

Merhaba, My Galaxy s8 + yakın zamanda şarj cihazlarını rastgele reddetmeye başladı. Demek istediğim, aynı şarj cihazlarını aylarca kullanacağım (biri evimde, diğeri ofisimde) ve telefon normalde ve daha sonra rasgele olarak hiçbir ücret ödemeden normal olarak şarj olacak ve bu şarj cihazından ücret almayı bırakacaktır. Telefonu prize taktığımda, kilit ekranında gösterilen tam şarj süresi örneğin bir saatten tam şarja kadar ve 1-2 saniye sonra tam şarj olana kadar 15-16 saat gösterecek şekilde değişecektir. Telefon bütün gece şarj cihazında olacak ve sabahları, fişe taktığım şarj şarj cihazından daha düşük bir şarj olacak çünkü çok yavaş şarj oluyor. Bu olduğunda, farklı bir şarj cihazına geçeceğim ve telefon normale dönecek ve birkaç hafta ila birkaç gün sonra, telefonu orijinal şarj cihazına geri koyacağım ve birkaç hafta boyunca normal olarak şarj olacak tekrar tekrar rasgele şarj cihazını reddeder. Bunu bilgisayarımdan, bir USB hub’ından ve özel duvar şarj cihazlarından şarj ederek yaptı. Bu gerçekleştiğinde çoğu zaman sadece kablosuz kablosuz şarj cihazımı kullanmaya geçiyorum, ancak telefonun neden bu kadar uzun süredir şarj edilmekte olduğu şarj cihazından bir şarj alarak neden rasgele durduğunu anlayamıyorum. Teşekkürler.

Çözüm : Böyle bir sorunun kesin bir cevabı yoktur. Seviyenize göre düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Zorla yeniden başlatma

Bazı şarj sorunları geçici hatalardan kaynaklanmaktadır. Genellikle bir sistem yenilemesinden sonra kaybolurlar. Sizin durumunuzda, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için “pil çekmenin” etkilerini simüle etmenizi öneririz. İşte nasıl:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Bilinen çalışan şarj aksesuarlarını kullanın

Şarj kabloları bozuluyor. Özellikle bariz bir hasar yoksa inanması zor olabilir, ama gerçek bu. Tipik bir USB kablosunda yüzlerce minik kablo vardır, bu yüzden bu kablolar ne kadar çok kesilirse, şarj işlemi sırasında telefona o kadar az güç aktarılır. Sorun giderme amacıyla, içlerinden birinin suçlu olup olmadığını görmek için yeni bir kablo ve adaptör kullanmanızı öneririz. Mümkün olduğunca, yalnızca resmi şarj aksesuarlarını kullanmak istiyorsunuz, ancak bu mümkün değilse, yeni uyumlu üçüncü taraf olanları kullanabilirsiniz.

Şarj portunu temizleyin

Şarj kablosuna rasgele müdahale edebilecek kir veya yabancı nesneler olabilir. Portu basınçlı hava kabı kullanarak temizlediğinizden emin olun. Sisteme zarar vermekten kaçınmak için içine bir şey sokmayın.

Mümkünse, portun içine bir göz atmak için bir büyüteç aleti kullanın. İçinde tüysüz veya yabancı bir cisim olduğunu düşünüyorsanız, basınçlı hava kullanarak uygun şekilde temizleyin.

Güvenli Modda Şarj

Bazı uygulamalar Android’i etkileyebilir ve her türlü soruna yol açabilir. Kötü bir uygulamanın yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için, telefonu güvenli modda açabilir ve şarj olurken gözlemleyebilirsiniz. Emin olmak için bunu mümkün olduğunca çok yapmak istiyorsunuz. Galaxy S8 Plus cihazınız yalnızca güvenli modda iyi çalışıyorsa, bir uygulamanın suçlu olduğundan emin olabilirsiniz. S8 Plus’ınızı güvenli modda başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S8 Plus’ınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Tüm ayarları sıfırlamak

Bu prosedür, yalnızca uygulamaların değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden farklıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.
 2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla’ya dokunun.
 3. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları

Son olarak, telefonunuzu silmeyi deneyin ve fabrika ayarlarına sıfırlama ile tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına geri getirin. Sorunun nedeni bir yazılım hatasıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yardımcı olmalıdır. S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung’un yardımını alın

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, bu, sorunun muhtemelen donanımla ilgili olduğu veya cihazın kodlarının derinliklerine gömülü olduğu anlamına gelir. Bu sorunlardan herhangi biri son kullanıcının seviyesinde düzeltilemez, bu nedenle sadece telefonun değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Seçeneklerinizi görüşmek için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.