Galaxy S8 nem algılandı hatası nasıl tespit, su hasarlı donanım?

Merhaba ve bugünün # GalaxyS8 sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu gönderi, S8 kullanıcılarının birçoğunu etkileyen yaygın sorunlardan bazılarına cevap vermeye çalışacaktır – su hasarı, nem algılanan hatalar ve önyükleme hatası.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Problem # 1: Samsung, Galaxy S8'in hasar görmüş sularını tamir edecek mi?
 • Sorun # 2: Galaxy S8 nem algılandı hatası nasıl düzeltilir
   • Nem, şarj noktasındaki sıvı veya su izleri nedeniyle hata tespit etti
   • Yazılım hatası nedeniyle nem algılandı hatası
   • Kırılan şarj aksesuarı nedeniyle nem algılandı hatası
   • Kötü şarj bağlantı noktası nedeniyle nem algılandı hatası
   • Bilinmeyen donanım arızası nedeniyle nem algılandı hatası
  • Sorun # 3: Galaxy S8 açılmıyor ve kırmızı Verizon logo ekranında takılmıyor
  • Bizimle meşgul

  Problem # 1: Samsung, Galaxy S8'in hasar görmüş sularını tamir edecek mi?

  Merhaba. Galaxy S8'im var ve su hasarı var. Onu havuzuma aldım (biliyorum, aptalım) ve neredeyse otomatik olarak kapandı. Ekran yanıt vermiyor ve siyah kalıyor. Yanıp sönen kırmızı bir LED var ve el feneri sabit bir flaş ışığı ayarında görünüyor. Şu an pirinçte var ama başka ne yapacağımı bilmiyorum. Telefonda sigorta yok mu, samsung hala tamir ediyor mu? – Jack

  Çözüm: Merhaba Jack. Galaxy S8'in su geçirmezlik koruması vardır, bu nedenle havuzda hızlı, sığ bir dalış yapılmalıdır. Telefonunuzu kasıtlı olarak suya daldırmak istemediğiniz tek örnekler şunlardır:

  • eğer telefon yanlışlıkla düşmüşse
  • Cihazın ekranında veya gövdesinde görünür çatlaklar varsa
  • Eğer telefonun donanımı daha önce değiştirilmişse (onarılmışsa)

  Samsung'un su rezistansı aşılmış durumda ve geçmişte IP6 limitinde (30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar) suya batırıldığında kutunun dışındaki yeni cihazların bile arızalanabileceği birçok durum vardı. Başka bir deyişle, su geçirmezlik koruması bazen% 100 güvenilir değildir. Bu yüzden, mümkün olduğu kadarıyla bir havuzda veya okyanusta yüzerken veya dalış yaparken cihazınızı yanınıza almak istemezsiniz.

  S8'iniz normalde bir dalış yapmadan önce çalışıyorsa, o zaman haklısınız – kesinlikle su hasarı vardır.

  Samsung, su hasarını müşteri garantileri olarak kabul eder ve bu da standart garantiyi otomatik olarak geçersiz kılar. S8'inizi bir yıllık standart garanti süresi içinde olsa bile ücretsiz olarak tamir etmezler. Onları sizin için tamir etmelerini isterseniz, onarım ücretini ve neredeyse kesinlikle masraf parçalarını değiştirmelisiniz. Hangi parçaların hasar göreceğine bağlı olarak, Samsung onarımı için büyük olasılıkla 200 $ 'a kadar harcama yapacağız. Bu, muhafazakar bir tahmindir ve toplam onarım maliyeti, özellikle anakartta da bir sorun varsa kolayca yüksek bir şekilde balonlanabilir. Doğru bir tahmin elde etmek için cihazı Samsung'a getirmenizi öneririz, böylece donanımı inceleyebilirler.

  Sorun # 2: Galaxy S8 nem algılandı hatası nasıl düzeltilir

  Geçen hafta için, telefonumun açık ve kapalı olması, android'in şarj bağlantı noktasında nem algıladığını söyleyerek bana bildirir. Sorun, resimlere vb. Suya dirençli özelliği hiç kullanmadım ve hiç suya sokulmamış ya da içinde su yoktu, bu yüzden ne yapacağımı merak ediyordum. – Specialkkellermann

  Çözüm: Merhaba Specialkkellermann. Nem algılandı hatası bir dizi nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Onları kısaca ve deneyebileceğiniz olası çözümleri tartışalım.

  Nem, şarj noktasındaki sıvı veya su izleri nedeniyle hata tespit etti

  Galaxy S8'in şarj noktasında şarj olmasını önlemek ve kullanıcı portunun ıslak olduğu konusunda uyarmak için tasarlanmış bir sıvı sensörü vardır. Bu bize bildirilen çoğu nem algılanan vaka için birincil nedendir. Şarj portunda az miktarda su veya sıvı olmamasını sağlamak için, telefonunuzu tüm gün boyunca evinizde sıcak bir alanın yakınında bırakın. Su bir süre sonra doğal olarak kendi kendine buharlaşır. Telefonunuzu, bir bilgisayar kulesinin veya TV'nin arkası gibi, en az 12 saat boyunca dolaylı bir ısı kaynağının yanına yerleştirin. Cihazı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın ya da fırına veya fırına yakın bir yere koymayın. Unutmayın, amacınız olası küçük miktarlarda sıvı veya sudan kurtulmak ve bir şeyleri kaynatmamaktır.

  Ayrıca, saç kurutma makinesi veya basınçlı hava gibi telefonun içine su veya sıvı girebilecek herhangi bir şey kullanmayın.

  Yazılım hatası nedeniyle nem algılandı hatası

  Geçen sene, bir yazılım güncellemesinden sonra S8 için nem algılanan vaka sayısında anormal bir artış gördük. Birçok kullanıcı, telefonlarının suya yakın olmalarına veya sıvıya maruz kalmamalarına rağmen hatayı göstermeye devam ettiklerini bildirmişlerdir. Sorun şu anda en son Android güncellemesiyle çakıştı. Bu nedenle, ikisini de kolayca ilişkilendirdik. Sorunun yeniden ortaya çıkıp çıkmadığını bilmiyoruz ama şu anda bu hatayla ilgili bize ulaşan ilk durum sizsiniz. Olası bir yazılım sorununu karşılamak için, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanızı ve daha sonra ne olacağını görmenizi öneririz. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Dosyalarınızın ve diğer verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
  11. Sorunu kontrol et.

  Kırılan şarj aksesuarı nedeniyle nem algılandı hatası

  Bazı nadir rastlanan nem durumları, hatalı şarj kablosu ve / veya adaptörden kaynaklandı. Telefonunuzu şarj etmeden önce iyi çalışan şarj aksesuarlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Hatanın hatalı şarj veya kabloya bağlı olup olmadığını test etmek için S8 için resmi bir şarj aleti ödünç alın ve S8'inizi şarj etmek için kullanın. Bir Samsung mağazasını ziyaret etme şansınız varsa, S8 şarj cihazlarını kullanmaya çalışın ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görün.

  Kötü şarj bağlantı noktası nedeniyle nem algılandı hatası

  Nem tespit sebebinin bir şarj portundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek kolay değildir, ancak bu sorunun yaygın nedenlerinden biridir. Genelde, bunu test etmesi gereken bir Samsung teknisyenidir, bu nedenle şarj portunun nasıl göründüğünü görmek için telefonu açmaya çalışmayın.

  Bilinmeyen donanım arızası nedeniyle nem algılandı hatası

  Nem algılandı hatasıyla sonuçlanabilecek diğer bazı donanım arızası, kötü bir pil, kötü Güç Yönetimi IC veya başka bir anakart arızasını içerir. Yukarıdaki önerilerimizi yaptıktan sonra hiçbir şey işe yaramıyorsa, sorunun ardında bir donanım hatası olduğunu varsayabilirsiniz. Bu durumda, telefonunuzu tamir için Samsung'a göndermeniz gerekir.

  İlgili okuma: Galaxy S8 nem algılandı hatası, nem algılandı hatası nedeniyle şarj olmaz, diğer sorunlar

  Sorun # 3: Galaxy S8 açılmıyor ve kırmızı Verizon logo ekranında takılmıyor

  Heya. Samsung Galaxy S8'im var. Cumartesi uyandım ve telefonum kendini yeniden başlattı ve verizon kırmızı ekranında sıkışmıştı. Bu bana 5 ay önce başlamıştı ve fabrika ayarlarına sıfırladı ve işler normale döndü. Bu kez normal olarak yeniden başlatmayı denedim ve güvenli modda yeniden başlatmayı denedim. Ne yazık ki, bu işe yaramadı ve hala verizon kırmızı ekranda sıkışmış. Sonra mermiyi ısırdım ve fabrika ayarlarına sıfırlayacağımı söyledim. Ben yaptım ve hala verizon kırmızı ekranda sıkışıp kalıyor. Tüm uygulamaların her şeyle birlikte silindiğinden emin olmak için fabrikada iki kez daha sıfırladım ve hala verizon kırmızısı ekrana takılıyor. Neyin yanlış olduğu veya nasıl düzeltileceği ile ilgili herhangi bir fikir veya yeni bir telefon almanın zamanı gelmiştir ??? \ _ ('_') _ / Şerefe. – Alexa Alexa

  Çözüm: Merhaba Alexa. Kurtarma Menüsü aracılığıyla birden fazla fabrika sıfırlaması sorunu çözmediyse, telefonunuzun önyükleyici bir nedenden ötürü bozulmuş olabilir. Yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak daha sonra çalışacağının garantisi yoktur. Önyükleyicinin yanıp sönmesi genellikle yalnızca gelişmiş Android kullanıcıları için önerilir. Bunu duymamışsanız veya hiç yapmayacağınızdan emin değilseniz, bunu denemenizi tavsiye etmiyoruz. Yanıp sönme, yazılımın iyi bir şekilde zarar görmesine neden olabilir, bu nedenle daha sonra bir kağıt ağırlığıyla sonuçlanabilir.

  Aşağıda, bir Samsung cihazında bir bootloader'ın nasıl yanıp söndürülmesi ile ilgili genel adımlar verilmiştir. Tam telefon modeliniz için kesin adımlar biraz farklı olabilir.

  1. Telefon modeliniz için doğru firmware'i bulun ve indirin. Doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Daha önce cihazınızda çalışan aynı kesin firmware olmalıdır. Firmware sürümünü bir yerde listelediğinizi varsayalım. Daha önce not almadıysanız, yanlış olanı seçmeniz için bir şans var. Bildiğiniz gibi, yanlış bir ürün yazılımı kullanmak, komplikasyonlara neden olabilir ki, bununla da iyi şanslar.
  2. Şimdi doğru firmware'i tanımladığınızı söyleyelim. Daha sonra bilgisayarınıza indirmek istiyorsunuz. Firmware dosyasında AP_, BL_, CSC_ vb. Gibi bir sürü dosya bulunmalıdır.
  3. BL etiketi ile başlayan dosyayı arayın; Bu firmware için karşılık gelen bootloader dosyası olmalıdır. Bootloader dosyasını belirledikten sonra, bilgisayarınızın masaüstüne veya kolayca erişebileceğiniz başka bir klasöre kopyalayın.
  4. Odin programını kullanarak yanıp sönen prosedürün devamı ile devam edin.
  5. Odin'de, BL sekmesine tıklayın ve daha önce tanımladığınız bootloader dosyasını kullandığınızdan emin olun.
  6. Şimdi, “Device Added” durumunun ve “ID: COM kutusunun” START düğmesine basmadan önce maviye döndüğünden emin olun. Bu, telefonunuzun önyükleyicisinin yanıp sönmesini başlatacaktır.
  7. Prosedür bittiğinde telefonu yeniden başlatın.

  Samsung onarımı

  Bu durumda size anlatabileceğimiz en iyi çözüm, telefonunuzu Samsung'a göndermektir. Sorunun nedeni yanlış yapılandırılmış veya bozulmuş bir yazılımsa, S8'inizi stok yazılımını yeniden yazarak kolayca düzeltebilirler. Bir yazılım çözümü ile düzeltilemezse, büyük olasılıkla başka bir S8 ile değiştirilir.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.