Galaxy S8 nem, deniz suyuna düştükten sonra hata tespit etti, diğer sorunlar

Bugün size Samsung’un en yeni amiral gemisi # GalaxyS8 için bazı nadir sorunlar sunuyoruz. Bu sorunlar, can sıkıcı “nem algılandı” hatası da dahil olmak üzere güç, önyükleme ve şarjla ilgili sorunları kapsar. Yakın gelecekte aynı sorunlardan daha fazlasını öngörmüyoruz, ancak önümüzdeki haftalarda bu cihazla ilgili daha fazla sorun yayınlamaya devam edeceğiz.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Aşağıda, bugün sizin için getirdiğimiz belirli konular aşağıdadır:

Sorun 1: Galaxy S8 deniz suyuna düştükten sonra nem algılandı hatası

Merhaba. Umarım telefonumu düzeltmeme yardım edebilirsin. Samsung Galaxy S8 kullanıyorum. Geçen haziran aldım. yanlışlıkla 2 gün önce deniz suyuna düşürdüm ve nem algılama uyarıları almaya devam ettim. Telefonumun kurumasına izin verdim ve ıslatılmasından bu yana 24 saatten fazla oldu.

Yerel servis sağlayıcımın yanına gittim ve telefonu teşhis için bırakmamı söylediler ancak teşhis sırasında çizilmeyeceğinden emin olmayacaklar. telefonumda çizik olma şansı almayacağım, bu yüzden belki de bu sorunla başa çıkmama yardımcı olabileceğini düşündüm ve umarım geri bildirim alırım çünkü daha uzun süre bırakılırsa hasarın daha büyük olabileceğinden endişeleniyorum. Çok teşekkür ederim. – Hacı Hidalgo

Çözüm: Merhaba Hacı. Galaxy S8 suya dayanıklıdır ve rastgele su sıçramalarına ve basınçsız sıvıya dayanabilir. Teknik olarak, Giriş Koruma (IP) 68 derecesine sahiptir. Bu, seviye 6’da en yüksek toz koruma derecesine ve su direnci derecesine veya 8’e (30 dakikaya kadar 5 feet’e kadar suya dayanıklı) sahip olduğu anlamına gelir. Bu derecelendirmeyle sağlanan su direnci, cihazınızın su hasarından tamamen bağışık olmadığı anlamına gelmez. Örneğin, cihazın düşürülmesi veya fiziksel olarak etkilenmesi, özellikle cihazın yapısının bütünlüğünün bozulması durumunda bu IP68 korumasını potansiyel olarak kırabilir. Genel olarak, sağlam telefonunuzu 5 metreden daha derin olmayan 30 dakikadan daha az bir süre deniz suyuna batırmak iyi olmalıdır. Cihazı su altında kuvvetlice hareket ettirmediğinizden emin olun. Bunu yapmak, cihazın çevresinde, içinde az miktarda su bulunmasına neden olabilecek basınç oluşturabilir.

Telefonunuz ıslanırsa nem algılandı hatası normal

Şimdi, davanız gerçekten bekleniyor. Özellikle telefonun şarj bağlantı noktası suya daldırıldığından, aldığınız nem algılandı mesajı normal. Dikkat ederseniz, şarj portu gerçekten korunmaz ve suyun tasarımla girmesine izin verilir. Su ve elektronikler genellikle iyi karışmadıklarından, sistem şarj bağlantı noktası bölgesinde nem algılarsa Samsung su geçirmez cihazlarını şarjı durduracak şekilde tasarladı. Başka bir deyişle, aldığınız nem algılandı hatası, şarj bağlantı noktasının hala ıslak olduğunu veya söz konusu alanda nem izleri olabileceğini size bildirir. USB kablosuyla tekrar şarj etmeye başlamak için şunları yapabileceğiniz sorun giderme adımları şunlardır:

  telefonu temiz, yumuşak bir bezle iyice kurulayın. Pimlere zarar vermemek için şarj portundaki bir şeyin içine sokmaktan kaçının. Şarj portunda hala mevcut olabilecek su parçacıklarını çıkarmak için telefonu hafifçe sallayın. hata devam ederse, su parçacıklarının doğal olarak buharlaşmasını sağlamak için telefonu arka veya TV veya bilgisayar gibi ılımlı bir ısı kaynağının yakınında bırakın. Su genellikle oda sıcaklığında birkaç saat içinde buharlaşır. Telefonu fırın veya doğrudan güneş ışığı gibi güçlü ısı kaynaklarının yakınında bırakmayın. Isı, dahili bileşenlere ve pile zarar verebilir.

Telefonunuzu kablosuz olarak şarj etme

Şarj etmek için saatlerce bekleyemezseniz ve telefonu biraz kullanmanız gerekiyorsa, kutu ile birlikte verilen kablosuz şarj cihazını kullanmak iyi bir çözümdür. Nem algılandı hatası yalnızca USB şarjı kullandığınızda ortaya çıkar, bu nedenle kablosuz şarjın yine de çalışması gerekir. Cihazınızı kablosuz olarak şarj etmek, telefonunuz biraz ısınacağı için buharlaşma sürecini bile hızlandırabilir.

Cihaz asla suya yakın olmasa da Galaxy S8’inde nem algılandı hatasıyla karşılaşabilen kullanıcılar için, diğer geçici çözümlerimiz yardımcı olabilir. Sadece bu bağlantıyı takip edin ve önerilerimizi yapın.

Sorun 2: Çizgileri gösteren Galaxy S8 ekranı, suya maruz kaldıktan sonra siyah kalır

Selam. Oğlumun S8’i ile ilgili bir sorunum var. Armisit gününde Geçit Törenindeydi ve ıslandı. Daha sonra telefonunu kullanmaya gitti ve ekranın hepsi satırdı. O zaman onun içeri girmesine izin vermedi ve sonra karardı. Pirinç vs yaptık ama hala siyah. Bu yıl ölen dedesi onun için satın almasıyla harap oldu. Hiç tamir edilebilir mi? – Helen Thomas

Çözüm: Merhaba Helen. Yukarıda belirtildiği gibi, yeni Galaxy S8 IP68 korumasına sahiptir, bu da cihazın sınırlı toz ve sıvı korumasına sahip olduğu anlamına gelir. Durumunuzun kesin koşullarını bilmiyoruz, ancak ekran daha önce ölmeden önce doğal olmayan çizgiler gösterdiyse, telefonun sadece su hasarından daha fazla acı çekmiş olması gerekir. Galaxy S8 ekranı oldukça sağlamdır ve belirli fiziksel etkilere dayanabilir. Bununla birlikte, herhangi bir çizgi, renk değişikliği veya basit basit siyahlıklar ekran arızasının kesin işaretlerinden bazılarıdır. Bu durumda, donanımı kontrol edebilmeleri için Samsung ile iletişim kurmanızı öneririz.

Aygıtı göndermeden önce, sorunun Kurtarma Modu’na veya İndirme Moduna önyükleme yaparak önbelleğe almadığımız bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. işte nasıl:

Kurtarma modunda önyükleme:

  Telefonu kapat. Telefonun açık olup olmadığını belirleyemiyorsanız, üstte mavi / kırmızı LED ışığının varlığı, titreşim veya sesli bildirimler gibi bazı göstergeleri kontrol etmeyi deneyin. Sorun yalnızca ekrana bağlıysa, telefonu yine de çalmanız gerekir. Herhangi bir şekilde, bu adımı gerçekleştirmeden önce telefonun kapalı olduğundan emin olun. Telefonun pili tamamen bitene kadar beklemeniz gerekebilir, böylece kendi kendine kapanır.Telefonu en az 30 dakika şarj edin.Ana ve Sesi Yükselt tuşlarına basın ve basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy logosu ekranda görünüyor, Güç tuşunu serbest bırakın, ancak Ana Ekran ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin.Android logosu gösterildiğinde, her iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca bırakabilirsiniz. Bu moddayken önbellek bölümünü fabrika ayarlarına sıfırlayın

İndirme Modunda Önyükleme:

  Telefonu en az 30 dakika şarj edin. Ana Ekran ve Ses Seviyesi AŞAĞI tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy logosu ekranda görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın ancak Ana Ekran ve Ses Düzeyi AŞAĞI tuşlarını basılı tutmaya devam edin İndirme ekranı görünene kadar bekleyin.Telefonu indirme modunda önyükleyebilir, ancak diğer modlarda açamazsanız, tek çıkış yolunuzun bir hisse senedi veya özel ürün yazılımını flash etmek olabileceği anlamına gelir. yapmak için.

Sorun 3: Kablosuz şarj cihazı kullandıktan sonra Galaxy S8 hızlı kablo şarjı çalışmıyor

Samsung Galaxy S8 ile aldığım kablosuz hızlı şarj cihazını kullandıktan sonra, telefonumun hızlı şarj edeceği tek zaman adaptif hızlı şarj fişini kullanmaktır. Diğer birkaç kabloyu, farklı hızlı şarj fişlerini vs. denedim. Resmi kabloyu 2 güç bankamıza ve hızlı şarj edebilen 4 taşınabilir şarj ünitesine takmayı denedim. O2 telefondaki önbelleği sıfırladı ve hala çözünürlük yok. Eşim S7’yi Samsung ile O2’den bir promosyonda sağlanan kablosuz hızlı şarj cihazına taktıktan sonra da aynı sorun oldu. Zekamın sonundayım. Herhangi bir yardım mutluluk duyacağız. – Nihilizm

Çözüm: Merhaba Nihilizm. Devam etmeden önce, aşağıdaki adımları zaten denediğinizi varsayıyoruz:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz bakımı’na dokunun. Pil’e dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun. Gelişmiş ayarlar’a dokunun. Telefon bir USB kablosuna bağlıysa, Hızlı kablo şarjı kaydırıcısının gri olacağını unutmayın. Bu ayarı değiştirmeden önce şarj portuna bağlı tüm aksesuarları çıkardığınızdan emin olun.

Bizimle iletişime geçmeden önce hızlı kablo şarjı seçeneği zaten doğru şekilde ayarlanmışsa, bu sizi şu iki olası nedenden dolayı bırakır:

  hasarlı bir şarj portu veya güç yönetimi IC’si gibi yazılım yazılımı sorunu

Bir işletim sistemi hatası olup olmadığını görmek için bir ana sıfırlama yapın. Bu, tüm yazılım ayarlarını bilinen çalışma durumuna döndürür ve böylece zaman içinde oluşmuş olabilecek olası hataları ortadan kaldırır. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan hemen sonra, henüz yüklü uygulama yokken kablo şarjının ne kadar hızlı çalıştığından emin olun.

S8’inizi sıfırlamak için lütfen şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirmişsinizdir ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet kadar tüm ses verilerini sil vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Unutmayın, kablosuz hızlı şarj cihazları telefonunuzun işletim sisteminin davranışını, özellikle de hızlı kablo şarj etme yeteneğini değiştiremez. Telefonun artık üçüncü taraf gadget’ları kullanarak hızlı şarj olmamaya neden olmasının nedeni, cihazınızdaki bazı güç ayarlarını değiştiren bir şey olmalıdır. Ayrıca, arızalı bir şarj portu veya güç IC’si gibi olası bir donanım sorununun belirtisi olabilir. Telefon fabrika ayarlarına sıfırlama ile temizlendikten sonra hala kablo ile hızlı şarj edemezse (yüklü üçüncü taraf uygulamaları olmadığında), telefonun değiştirilmesi için Samsung’a başvurmanız gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.