Galaxy S8 Plus ekran titrek sorunu nasıl çözülür [sorun giderme kılavuzu]

Merhaba ve # GalaxyS8 için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz! Bu yazıyı, S8’in dünyanın dört bir yanındaki birçok insanın yaşadığı titreyen ekran sorunuyla ilgili konuya adamak istiyoruz. Aşağıda belirtilen bir S8 kullanıcısı için sorun giderme paketimizin bir parçası olarak, cihazınızın güvenliğini nasıl önleyeceğinize de değiniyoruz. Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Günümüzün sorunu: Galaxy S8 Plus ekran titrek sorunu nasıl düzeltilir

İlk önce ekranım parlaklık en düşük olduğunda titremeye başlar, şimdi 1/4 düşük olabilir ve titremeye başlar. En kötüsü, ekran açılmaya başladığındadır. Açma / kapatma tuşuna basıldığında, ekran siyaha dönmeden önce hızlı bir şekilde yeşil veya turuncu renkte yanıp söner veya yalnızca menü ve geri düğmeleri yanar, ancak ekran işlevi görünmez.

Güç ve ev anahtarlarını birlikte kullanmayı denedim. eve dokunarak çift denedim. birçok rastgele diziyi denedim ama uygun şekilde tepki vermeye zorlayacak bir hile yok gibi görünüyor. Çoğu gün bana kederden başka bir şey vermiyor. .. bazen çok rasgele, bunun gerektiği gibi çalışır, ama ne yazık ki, asla uzun değildir. Ekranı bir daha asla açamayacağımdan, arka ışığımın zaman aşımına uğramasından korkuyorum. Tek kesin düzeltme onu yeniden başlatmak, ekran yeşil / turuncu çizgilerini yanıp sönerken izlemek ve ardından yeniden başlatmayı tekrarlamak.

Genellikle ikinci yeniden başlatmada çalışır, ancak klavyenin görünmesini ve parolanın kilidini açmasını beklerken zaman aşımına uğrar, böylece yeniden başlatmanız gerekir.

Telefonumun su teması olmadı. Telefonumun böyle çalışmamasına neden olan nedir? Düzeltmek için ne yapabilirim? !

Başka bir telefona para alamam, ne de kaza yapmam / saldırıya uğramam ve ekranın arızalanması nedeniyle yardım çağrısı yaparak kendimi kurtaramam. Ekranı uyanık tutmak için 7 gün 24 saat ücretli olarak yürüyemiyorum ve şarj ekranını kullanırken bile herhangi bir uyku eylemi yok, telefonla aradığımda ekran otomatik olarak kapanacak ve sıkışamayacağım telefonu kapatın ya da bir şey, kanlı şarj cihazında bile!

Ve başka bir hata, herhangi bir şekilde ilişkili olup olmadığından emin değil – telefonum da insanlara rastgele metinler gönderiyor gibi görünüyor, sadece bunun uğruna ve benim tarafımdan bile hiçbir şey olmadığına dair hiçbir iz yok. sadece söylediğim insanlardan kafamın karışık sorularını aldım, sadece bir şekilde yaptığımı gösteren ekran görüntülerini almak için hiçbir şey söylemedi! Saldırıya uğradım, kaçırıldım mı yoksa bir şey mi? ? !!

Çözüm: Telefonunuzdaki ekran sorununun bir uygulama veya yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek için önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Sistem önbelleğini yenile

Yapmak istediğiniz ilk şey, cihazınızda yeni bir sistem önbelleği olduğundan emin olmaktır. Bu sistem önbelleğini temizleyerek yapılır. İşte nasıl:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android ve uygulama güncellemelerini yükleyin

Sistem önbelleği yenilendikten sonra, S8’inizin en son Android sürümüne sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bunu, Ayarlar> Yazılım güncelleme bölümüne giderek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu saatte zaten güncelse, uygulamaların da güncellendiğini görmek istersiniz. İşte nasıl:

  Google Play Store uygulamasını açın. Sol üst kısımdaki diğer ayarlar (üç satır simgesi) İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlar’ı seçip uygulamalarınızı güncelleyin.

Pil ve OS kalibrasyonu

Bir süre sonra, Android pilin güç seviyesini kaybedebilir. Bu olursa, güç sorunları ortaya çıkabilir. Zaman zaman pili ve işletim sistemini yeniden kalibre etmek istiyorsunuz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapanıncaya kadar kullanma ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılır. Telefonu% 100’e ulaşana kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha prizden çıkarmayın ve şarj olurken de kullanmayın. Geçen süreden sonra, cihazınızı prizden çekin. Cihazı yeniden başlatın. 5.

Güvenli modda gözlemleyin

Sorunun kötü kodlanmış bir uygulamadan kaynaklanması durumunda, telefonu güvenli modda başlatmak istiyorsunuz. Güvenli moddayken, ekranın nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılmasına izin verilmeyeceğinden, ekran normal çalışıyorsa, elinizde bir uygulama sorunu olduğunu bilirsiniz.

Güvenli moda önyüklemek için:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. En az 24 saat güvenli moddayken telefonu koruyun.

Uygulamalarınızdan biriyle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, onu nasıl tanımlayacağınız:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra hiçbir şey değişmezse, nihayetinde cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmeniz gerekir. Bu, sorunun nedeninin Android işletim sistemiyle bir ilgisi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Telefonunuzu silerek, tüm yazılım bilgilerini etkili, bilinen çalışma varsayılanlarına döndürürsünüz. Sorunun nedeni doğada bulunan bir yazılımsa, cihaz sıfırlandıktan sonra sorun çözülmelidir.

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dosyalarınızın yedeğini alın. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı gösterilecektir) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. kullanıcı verisi ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Herhangi bir uygulama.

Profesyonel yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra sorun hala devam ediyorsa, donanımın suçlanacağını varsayabilirsiniz. Telefonu Samsung’a gönderin, böylece fiziksel olarak inceleyip gerekirse onarabilirler.

Garip manifatura sorunu / hack sorunu

Mesajlaşma konunuz için, sisteminizin tehlikeye girme ihtimalini tamamen ortadan kaldıramıyoruz. Birinin sizi hacklediği ve kişilerinize rastgele metinler göndererek kendilerini yakalamasına izin vermesi biraz uzakta. Şu anda böyle bir durum duymadık, ancak Android’inizin saldırıya uğramasından endişe duyuyorsanız, fabrika ayarlarına her zaman sıfırlayabilirsiniz.

Kötü niyetli taraflar, uyanık değilseniz yalnızca telefonunuz gibi bir cihazı tehlikeye atabilir. Gelişmiş bilgisayar korsanlarının hedefli saldırılarını hak eden çok değerli bilgileri tutan önemli bir kişi olmadığınız sürece, dikkatli olmanız durumunda ortalama bilgisayar korsanlarının sisteminize giriş yapması mümkün değildir. Sık karşılaşılan hatalar Android kullanıcıları sık sık kötü amaçlı uygulamalar kurmak, web tarayıcılarını kullanarak bulanık tuzağa düşürülmüş web sitelerini ziyaret etmek veya şüpheli kaynaklardan gelen e-posta bağlantılarını tıklamaktır. Cihazınızın ilk savunma hattı sizsiniz. Dikkatsizce dikkatinizi çeken herhangi bir uygulama eklerseniz, saldırıya uğrarsanız kendinizi suçlayın. Yine, cihazınızın güvenli olduğunu düşünüyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlayın ve uygulamalar ve çevrimiçi etkinlikler söz konusu olduğunda dikkatli olun. Yalnızca saygın şirketlerden uygulamalar yüklemek için her zaman bir noktaya dikkat edin. Uygulama seçerken aptal olmayın. Birinin güvenilir olup olmadığından emin değilseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra kurulumu kurarak güvenli tarafta oynayın. Resmi uygulamalara bağlı kalın ve bilinmeyen geliştiricilerin oyunlarından kaçının.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.