Galaxy S8 Plus Ekran Titreme Sorunu Nasıl Giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Merhaba ve # GalaxyS8 için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz! Bu yazıyı, S8’in dünyadaki birçok insanın yaşadığı titrek ekran sorunu ile ilgili konuya ayırmak istiyoruz. Aşağıda belirtilen bir S8 kullanıcısı için sorun giderme paketimizin bir parçası olarak, cihazınızın güvenliğinin ihlal edilmesini nasıl önleyeceğimize de değiniyoruz. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugünün sorunu: Galaxy S8 Plus ekran titreme sorunu nasıl düzeltilir

İlk olarak ekranım parlaklık en düşük olduğunda titremeye başlayacaktı, şimdi 1/4 düşükte olabilir ve titremeye başlayabilir. En kötüsü, ekranın açılmaya başlamamasıdır. Açma / kapatma tuşuna basıldığında, ekran siyaha dönmeden önce hızlıca yeşil veya turuncu renkte yanıp söner veya yalnızca menü ve geri düğmeleri yanar ancak ekran işlevi görünmez.

Güç ve ev anahtarlarını birlikte kullanmayı denedim. Eve iki kez dokunmayı denedim. birçok rastgele dizileri denedim ama uygun tepki vermeye zorlamak için hile yok gibi görünüyor. Çoğu gün bana kederden başka bir şey vermiyor. .. bazen çok rasgele olduğu gibi çalışır, ama ne yazık ki asla çok uzun değildir. Ekranı bir daha asla açamayacağım için arka ışığımın zaman aşımına uğramasına korkuyorum. Tek kesin çözüm yeniden başlatmak, ekranın yeşil / turuncu çizgilerini yanıp söndüğünü izlemek ve ardından yeniden başlatmayı tekrarlamaktır.

Genellikle ikinci yeniden başlatmada çalışır, ancak klavyenin görünmesi ve parolanın kilidinin açılması için zaman aşımına uğrayabilir, böylece yeniden başlatmanız gerekir.

Telefonumun su ile teması olmadı. Telefonumun böyle çalışmamasına neden olan şey nedir? Düzeltmek için ne yapmalıyım? !

Ben başka bir telefon göze alamıyorum, ne de bir kaza / saldırı olsun göze alamaz ve ekran arızası çünkü yardım arayarak kendimi kurtarmak mümkün. Ekranı uyanık tutmak için 24/7 şarjla dolaşamıyorum ve şarj ekranını kullanırken bile uyku eylemi yok, bir telefon çağrısı alırsam ekran otomatik olarak kapanacak ve yapamıyorum asmak ya da bir şey, hatta onun kanlı şarj cihazında!

Ve başka bir hata, herhangi bir şekilde ilgili olup olmadığından emin değilim – telefonum da insanlara rastgele bir metin gönderiyor, sadece uğruna ve benim yanımda bile olduğuna dair bir işaret yok. Ben sadece bir şekilde yaptığımı göstermek ekran görüntüleri geri almak için bir şey söylemediğimi söyledim insanlardan karışık sorular olsun! Saldırıya uğradım ve kaçırıldım mı falan? ? !!

Çözüm: Telefonunuzun ekran sorununun nedeninin bir uygulamadan veya yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için aşağıdaki önerilerimizi yapabilirsiniz.

Sistem önbelleğini yenile

Yapmak istediğiniz ilk şey, cihazınızın yeni sistem önbelleğine sahip olmasını sağlamaktır. Bu, sistem önbelleğini temizleyerek yapılır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android ve uygulama güncellemelerini yükleme

Sistem önbelleği yenilendikten sonra, S8’inizin en son Android sürümüne sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bunu, Ayarlar> Yazılım güncelleme altından hızla yapabilirsiniz.

Şu anda zaten güncelse, uygulamaların da güncellendiğini görmek istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Play Store uygulamasını açın. Sol üst kısımdaki Diğer ayarlar’a (üç satırlı simge) dokunun. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

Pil ve İşletim Sistemi kalibrasyonu

Bir süre sonra, Android pilin güç seviyelerini kaybedebilir. Bu olursa, güç sorunları ortaya çıkabilir. Zaman zaman, pili ve işletim sistemini yeniden kalibre etmek istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Pili tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapanana ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanmak anlamına gelir.% 100’e ulaşıncaya kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj cihazı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin. 5.

Güvenli modda gözlemleyin

Sorun kötü kodlanmış uygulamadan kaynaklanıyorsa, telefonu güvenli moda önyüklemek istiyorsunuz. Güvenli moda geçtikten sonra ekranın nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. Güvenli modda, üçüncü taraf uygulamaların çalışmasına izin verilmez, bu nedenle ekran normal çalışırsa, elinizde bir uygulama sorununuz olduğunu bilirsiniz.

Güvenli moda önyükleme yapmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Uygulamalarınızdan biriyle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, bunu nasıl belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S8’iniz hala sorunluysa, 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hiçbir şey değişmezse, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmeniz gerekir. Bu, sorunun nedeninin Android işletim sistemiyle ilgisi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Telefonunuzu silerek, tüm yazılım bilgilerini etkin, bilinen varsayılan değerlerine döndürürsünüz. Sorunun nedeni yazılım niteliğindeyse, cihaz sıfırlandıktan sonra sorun ortadan kalkmalıdır.

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dosyalarınızı yedekleyin. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tümünü silene kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. herhangi bir uygulama.

Profesyonel yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra sorun hala devam ediyorsa, kötü donanımın suçlanacağını varsayabilirsiniz. Fiziksel olarak inceleyebilmeleri ve gerekirse onarabilmeleri için telefonu Samsung’a gönderin.

Garip manifatura sorunu / hackleme sorunu

Mesajlaşma sorununuz için, sisteminizin güvenliğinin aşılması olasılığını tamamen ortadan kaldıramayız. Birinin sizi hacklediği ve kişilerinize rastgele metinler göndererek yakalanmalarına izin vermek biraz uzak. Şu anda böyle bir durum duymadık, ancak Android’inizin saldırıya uğramış olabileceğinden endişe ediyorsanız, her zaman fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Kötü niyetli taraflar, telefonunuz gibi bir cihazın güvenliğini ancak dikkatli değilseniz tehlikeye atabilir. Gelişmiş bilgisayar korsanlarının hedefli saldırısını hak eden çok değerli bilgileri tutan önemli bir kişi değilseniz, dikkatli olmanız durumunda ortalama bilgisayar korsanlarının sisteminize girmesinin bir yolu yoktur. Android kullanıcılarının sıklıkla yaptığı yaygın hatalar, kötü amaçlı uygulamalar yüklemek, web tarayıcılarını kullanarak bubi tuzaklı web sitelerini ziyaret etmek veya şüpheli kaynaklardan gelen e-posta bağlantılarını tıklamaktır. Cihazınızın ilk savunma hattı sizsiniz. Dikkatsizce dikkatinizi çeken herhangi bir uygulama eklerseniz, saldırıya uğrarsanız kendinizi suçlayın. Yine, cihazınızın güvenliğinin ihlal edildiğini düşünüyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlayın ve uygulamalar ve çevrimiçi etkinlikler söz konusu olduğunda dikkatli olun. Her zaman yalnızca saygın şirketlerden uygulamaların yüklenmesini sağladığınızdan emin olun. Uygulama seçerken aptal olma. Birinin güvenilip güvenilemeyeceğinden emin değilseniz, fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra yüklemeden güvenli tarafta daha iyi oynayın. Resmi uygulamalara sadık kalın ve bilinmeyen geliştiricilerin oyunlarından kaçının.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.