Galaxy S8 Plus ekran titreme sorunu nasıl giderilir [sorun giderme kılavuzu]

Merhaba ve # GalaxyS8 için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz! S8'in dünya çapındaki birçok insanın yaşadığı titrek ekran sorunu ile ilgili konuya bu gönderiyi vermek istiyoruz. Aşağıda belirtilen bir S8 kullanıcısı için sorun giderme paketimizin tamamının bir parçası olarak, cihazınızın ele geçirilmesinin nasıl engelleneceğine de değiniriz. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Bugünün sorunu: Galaxy S8 Plus ekran titreme sorunu nasıl giderilir
   • Sistem önbelleğini yenileyin
   • Android ve uygulama güncellemelerini yükle
   • Pil ve os kalibrasyon
   • Güvenli modda gözlemleyin
   • Fabrika ayarları
   • Profesyonel yardım alın
   • Tuhaf mesajlaşma sorunu / bilgisayar korsanlığı sorunu
  • Bizimle meşgul

  Bugünün sorunu: Galaxy S8 Plus ekran titreme sorunu nasıl giderilir

  İlk önce ekranım en düşük parlaklıkta yanıp sönmeye başlayacak, şimdi 1/4 oranında düşük ve titremeye başlayacaktır. En kötü olsa da ekran açılmaya başlamamıştı. Güç tuşuna basıldığında, ekrana geri dönmeden önce ekran ya yeşil ya da turuncu renkte yanıp söner ya da sadece menü ve arka tuşlar yanar, ancak ekran işlevi görünmez.

  Güç ve ev anahtarlarını birlikte kullanmayı denedim. eve dokunarak çift denedim. Birçok rastgele diziyi denedim ama uygun şekilde tepki vermek için zorlama yok gibi görünüyor. Çoğu gün bana bir şey değil ama üzüntü verir. .. bazen çok rasgele, olması gerektiği gibi çalışacak, ama ne yazık ki çok uzun değil. Ekranı asla tekrar açamadığımdan arka ışık zamanımın çıkmasına izin vermekten korkuyorum. Tek emin çözüm, yeniden başlatmak, ekran yeşil / turuncu çizgileri yanıp söndüğü için izleyin, ardından yeniden başlatmayı tekrarlayın.

  Genellikle ikinci yeniden başlatma üzerinde çalışır, ancak klavyenin görünmesini ve parolanın kilidini açmasını bekleyebilir, böylece yeniden başlatmanız gerekir.

  Telefonumun su teması yoktu. Telefonumun böyle çalışmasına neden olan nedir? Düzeltmek için ne yapmalıyım? !

  Başka bir telefona param yetiremiyorum, ne de bir kaza geçirdim / saldırıya uğradım ve yardım çağırarak kendimi koruyamıyorum çünkü ekran arızalandı. Ekranı uyanık tutmak için sadece 7/24 ücret ödemeden yürüyemiyorum, ve şarj ekranını kullanırken bile uyku eylemi yok, telefon araması alırsam ekran otomatik olarak kapanır ve yapamayacağım kanlı şarj cihazında bile takılı kalsın!

  Ve başka bir hata, herhangi bir şekilde ilgili olup olmadığından emin değilim – benim telefonum aynı zamanda insanlara rastgele bir metin yolluyor gibi görünüyor, sadece uğruna ve hiç bir zaman benim tarafımda meydana gelen hiçbir iz yok. Sadece bir şey söylemediğimi söylediği kişilerden sadece şaşkın sorular alıyorum. Saldırıya uğradım ve kaçırıldım ya da bir şey mi? ? !!

  Çözüm: Telefonunuzun ekran sorunu nedeninin bir uygulama veya yazılıma bağlı olup olmadığını öğrenmek için önerilerinizi aşağıda yapabilirsiniz.

  Sistem önbelleğini yenileyin

  Yapmak istediğiniz ilk şey, cihazınızın yeni sistem önbelleğine sahip olmasını sağlamaktır. Bu, sistem önbelleğini temizleyerek yapılır. İşte nasıl:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın.
  5. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Android ve uygulama güncellemelerini yükle

  Sistem önbelleği yenilendikten sonra, S8'inizin en son Android sürümüne sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bunu, Ayarlar> Yazılım güncellemesi'ne giderek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

  Şu anda güncelse, uygulamaların da güncellendiğini görmek istersiniz. İşte nasıl:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
  3. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun.
  4. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

  Pil ve os kalibrasyon

  Bir süre sonra, Android pilin güç düzeylerini izleyebilir. Bu olursa, güç sorunları oluşabilir. Zaman zaman pili ve işletim sistemini yeniden kalibre etmek istersiniz. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Aküyü tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
  2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin . Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
  3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
  4. Cihazı yeniden başlat .
  5. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın .
  6. 1-5 arası adımları tekrarlayın .

  Güvenli modda gözlemleyin

  Sorunun kötü kodlanmış uygulamadan kaynaklanması durumunda, telefonu güvenli modda açmak istersiniz. Güvenli modda olduğunda, ekranın nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. Güvenli modda, üçüncü taraf uygulamaların çalıştırılmasına izin verilmez. Bu nedenle, ekran normal şekilde çalışıyorsa, elinizde bir uygulama sorununuz olduğunu bilirsiniz.

  Güvenli moda geçmek için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Telefonu en az 24 saat güvenli moddayken izleyin.

  Uygulamalarınızdan biriyle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, bunu nasıl tanımlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S8'iniz hala sorunlu ise, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Fabrika ayarları

  Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hiçbir şey değişmezse, nihayetinde cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bu, sorunun nedeninin Android işletim sistemi ile bir ilgisi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Telefonunuzu silerek, tüm yazılım bilgilerini bilinen, çalışma varsayılanlarına geri döndürüyorsunuz. Problemin nedeni yazılımın doğası gereği ise, cihaz sıfırlandıktan sonra problem çözülmelidir.

  S8'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
  11. Telefonun herhangi bir uygulama eklemeden 24 saat çalışmasına izin verin.

  Profesyonel yardım alın

  Fabrika sıfırlandıktan sonra sorun hala devam ediyorsa, kötü donanımın sorumlu olduğunu varsayabilirsiniz. Telefonu Samsung'a gönderin, böylece fiziksel olarak inceleyebilir ve gerekirse onarın.

  Tuhaf mesajlaşma sorunu / bilgisayar korsanlığı sorunu

  Mesajlaşma sorununuz için, sisteminizin tehlikeye girme olasılığını tamamen ortadan kaldıramayız. Birisi sizi hackliyor ve kişilere rastgele metinler göndererek kendilerini yakalamalarına izin vermek biraz uzak. Şu anda böyle bir durumla karşılaşmadık, ancak Android'inizin saldırıya uğramış olabileceğinden endişeleniyorsanız, her zaman fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

  Kötü niyetli taraflar, uyanık değilseniz, yalnızca telefonunuz gibi bir cihazı uzatabilir. Gelişmiş hackerlardan hedefe yönelik saldırılara değer veren çok değerli bilgileri koruyan önemli bir kişi değilseniz, dikkatli olmanız durumunda ortalama bir korsanın sisteminize girmesinin hiçbir yolu yoktur. Yaygın olarak görülen hatalar Android kullanıcıları genellikle kötü amaçlı uygulamalar yüklemek, web tarayıcısını kullanarak bubi tuzağına sahip web sitelerini ziyaret etmek veya şüpheli kaynaklardan gelen e-posta bağlantılarını tıklamaktır. Cihazınızın ilk savunma hattı sizsiniz. Dikkatsizce dikkatinizi çeken herhangi bir uygulama eklerseniz, saldırıya uğrarsanız kendinizi suçlayın. Yine, cihazınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız, fabrikaları sıfırlayın ve uygulamalar ve çevrimiçi etkinlikler söz konusu olduğunda dikkatli olun. Her zaman sadece saygın şirketlerden uygulama yüklemek için bir nokta olduğundan emin olun. Uygulama seçerken aptal olma. Birisinin güvenilir olup olmadığından emin değilseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra onu kurmamaya özen gösterin. Resmi uygulamalara sadık kalın ve bilinmeyen geliştiricilerin oyunlarından kaçının.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.