Galaxy S8 Plus güncellemeden sonra “nem algılandı” hatasını gösteriyor ve kendi kendine yeniden başlatmayı sürdürüyor.

Geçmişte nem algılanan bazı hatalara zaten hitap ederken, en son Android güncellemesinin ardından yine bu vakadan hala etkilenen sürekli artan sayıda cihaz var gibi görünüyor. Bunlardan biriyseniz, bu makaleyi çözümler için kontrol ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Bir güncelleme sonrasında “nem algılandı” hatasını gösteren Galaxy S8 Plus ve kendi başına yeniden başlatmayı sürdürüyor.
   • Telefonu kurut
   • Güvenli moda önyükleme
   • Kurtarma Moduna Önyükleme ve fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirme
   • Flaş stok firmware
   • Samsung değiştirme teklifini alın
  • Sorun # 2: Galaxy S8'inizde açılmayacak kırık bir ekranla ne yapmalısınız?
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Bir güncelleme sonrasında “nem algılandı” hatasını gösteren Galaxy S8 Plus ve kendi başına yeniden başlatmayı sürdürüyor.

  Benim adım Robin. Galaxy s8 plus'ım var. Hiçbir sorun olmadan bir yıldan fazla bir süre yaşadım. En son güncellemeden sonra telefonum şarj cihazının ıslandığını ya da şarj portumun ıslandığını söyledi ve telefonu yeniden başlatana kadar telefonumu şarj etmeme izin vermedi. Bu sabah uyandığım siyah telefonuma uyandım, sonra Samsung galaxy s8 + 'a dönecek ve siyah ekrana geri dönecek ve bu döngüyü her 3 saniyede bir tekrarlayacaktır. Telefonda hiçbir değişiklik olmadan sıfırlamak için her şeyi denedim. Bana geri döndüklerinde bana haber verdiler bc yükseltmeleri ana kartları deniyor? Samsung'un 800 $ 'lık telefonumu kızarttığı bir güncellemeden neden sorumlu olduğumu anlamıyorum. Değiştirmek isterseniz lütfen.

  Çözüm: Bazı Galaxy S8, S8 Plus ve Note8 kullanıcıları, en son Android güncellemelerini yükledikten sonra cihazlarının aniden nem algılandığını bildirdi. Bu durum aşağıdakilerden biri nedeniyle gerçekleşebilir:

  • şarj portu ıslak veya nem var
  • Kötü üçüncü taraf uygulaması Android ile çakışıyor
  • bir kodlama sorunu var (işletim sistemi hatası)
  • telefon şarj limanı veya anakart hasar görmüş

  Şimdiye kadar, sorunun Galaxy S8, S8 Plus ve Note8 cihazlarının çoğunda veya hepsinde gerçekleştiğini gösteren somut bir kanıt yok. Aşağıda denemeniz gereken şeyler vardır.

  Telefonu kurut

  Normal olarak, Nem algılandı hatası, şarj portunun ıslak veya sıvı veya nemin varlığına sahip olduğunun bir göstergesidir. Telefonunuzda olmadığından emin olmak için, telefonunuzu, özellikle de şarj bağlantı noktasını kurduğunuzdan emin olun. Samsung'un USB şarj bağlantı noktasındaki sıvı sensörünün ne kadar hassas olduğunu tam olarak bilmiyoruz ancak alanı olabildiğince kuru tutmak istiyoruz. Bunu, en az 24 saat boyunca, tercihen dolaylı ısı kaynağının bulunduğu bir yerde, oda sıcaklığında bırakarak yapabilirsiniz. Telefonunuzu TV veya bilgisayar kulesinin arkasına en az 24 saat geri bırakmak, suyun doğal olarak buharlaşmasına yardımcı olur. Telefonu, fırına, şömineye veya güneşin altına, donanımına zarar verebilecek şekilde yerleştirmeyin.

  Güvenli moda önyükleme

  Hatanın ortaya çıkmasına neden olan kötü bir üçüncü taraf uygulamasının olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirebilirsiniz. Bu modda, üçüncü taraf uygulamaları engellenir, böylece yalnızca işletim sistemiyle birlikte gelen uygulamalar kullanılabilir. Telefon normal modda değil, normal modda yeniden başlatılıyorsa, uygulamalarınızdan birinin sorumlu olduğunu bileceksiniz.

  S8'inizi güvenli moda yeniden başlatmanın adımları:

  1. Telefonunuzun KAPALI olduğundan emin olun. Bunu yapmamak, önyüklemenizi güvenli moddan başarıyla başlatmanızı engeller.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. S8'iniz güvenli modda yüklerse ve kendi başına yeniden başlatılmazsa, bu da kötü bir uygulama sorununuz anlamına gelir.

  Üçüncü taraf uygulamalarınızdan hangilerinin sorun oluşturduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S8'iniz hala sorunlu ise, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Kurtarma Moduna Önyükleme ve fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirme

  Bu sorun giderme adımının amacı, soruna neden olan yeni Android güncellemelerinin getirdiği bir yazılım sorununun olup olmadığını bilmek. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak, telefonunuzdaki tüm yazılım bilgilerini bilinen, çalışan durumuna etkin bir şekilde geri döndürüyorsunuz. Birçok durumda, fabrika ayarlarına sıfırlama, işletim sistemi düzeyindeki hataları ve uygulama hatalarını düzeltmenin iyi bir yoludur. Denediğinizden emin olun. İşte nasıl:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Ne yazık ki, telefonunuz normal bir şekilde açılmayı reddettiği için verilerinizi yedekleyebilmenin hiçbir yolu yoktur. Telefonunuzu sıfırlayarak, tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer bilgilerinizi de sileceksiniz.

  Flaş stok firmware

  Bu sadece gelişmiş Android kullanıcıları için ayrılmıştır. Stokları yanıp sönme veya takma Samsung aygıt yazılımı, önyükleme döngüsü durumlarında sıkışmış cihazlar genellikle nispeten kolayca sabitlenir. Bunun sizin durumunuzda işe yarayıp yaramayacağını bilmiyoruz, ancak eğer denemek istiyorsanız, risklerin bulunduğunun farkında olmalısınız.

  Yanıp sönme temel olarak Android işletim sistemini cihaza manuel olarak kurar. Bu, geçerli ürün yazılımı veya işletim sistemini değiştirmek için bir dizi talimatı izlemeniz gerektiği anlamına gelir. Bir bilgisayar ve Odin denilen özel bir araç gerektirir. Telefon modeliniz için doğru ürün yazılımı sürümüne de sahip olmanız gerekir. Yanıp sönme işleminde bir hata yapmak telefonunuzu iyi bir şekilde tutabilir, bu yüzden çok dikkatli olmak istersiniz. Yapmadan önce araştırma yaptığınızdan emin olun.

  Samsung değiştirme teklifini alın

  Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, sorunun büyük olasılıkla tamir etme kabiliyetinizin ötesinde bir şey olduğu anlamına gelir. Android içinde derin bir kodlama sorunu veya bilinmeyen bir donanım arızası olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, Samsung'un yeni bir yedek ürün teklifi almasıdır.

  Sorun # 2: Galaxy S8'inizde açılmayacak kırık bir ekranla ne yapmalısınız?

  Galaxy S8. İyi çalıştı, sonra kapattı. Güç vermeye çalışacağım. Led köşede yanar ve jingle oynamaya başlar ancak durur. Daha sonra kendini açmak ve kapatmak için devam eder, ama aslında hiç açmaz. Ekranda hiçbir şey görüntülenmez. Ekran uzun bir süre için bir saç çizgisi Crack vardı ve bunu asla etkilemedi. Ve bunun açılmamasına neden olduğunu göremiyorum. Bu olduğunda, hala garanti kapsamındaydı. Samsung'a gönderdim ve ekranın geldiğini söyledikleri gün cevap verdiler. Ama, denediklerini bile sanmıyorum. Tamamen paramparça olan bir ekran ile 3 yıl boyunca bir galaksisi olan s5 kullanıyorum ve hiç bir zaman geçiremedim.

  Çözüm: Telefonunuz ölü değil ama ekran büyük olasılıkla. Telefonunuz tamamen kırılmışsa, yeniden başlatmaya çalıştığınızda LED ışıkları göstermeyecek veya ses çıkarmayacaktır. Ekran değiştirildi ve ne olduğunu görün. Kırık ekran düzeneğinden başka bir donanım sorunu olmadıkça, S8 cihazınız ekran değiştirildikten sonra tekrar normal şekilde çalışmalıdır. Samsung'un ekran değiştirme işlemini yapmasını öneririz. Bağımsız mağazalara göre biraz pahalı ama en azından onarımın ürünü tanıyan uzmanlar tarafından yapıldığı garantisine sahipsiniz.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.