Galaxy S8 Plus kamera yavaşsa ve videolar dalgalıysa, telefon yavaşlarsa ne yapmalı?

# GalaxyS8Plus cihazlarında kamera sorunları yaşayanlar için, bugünün kısa sorun giderme rehberinin yardımcı olacağını umuyoruz. Bu yazıda ele alınan ilk vaka sadece S8 Plus'ta değil, aynı zamanda diğer Samsung cihazlarında da görülüyor, bu yüzden çok çeşitli Samsung telefonlarına yapılabilecek çözümler sunuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S8 Plus kamera yavaş ve videolar kopuksa ne yapmalı, telefon yavaşlıyor
   • Önbellek bölümünü silin
   • Uygulama güncellemelerini yükle
   • Android'i güncel tutun
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Bütün ayarları sıfırlamak
   • Güvenli moda önyükleme
   • Fabrika ayarları
   • Samsung'dan profesyonel yardım alın
  • Sorun # 2: Galaxy S8 kendi kendine yeniden başlatmayı sürdürüyor ve Verizon ekranında sıkışıp kalıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy S8 Plus kamera yavaş ve videolar kopuksa ne yapmalı, telefon yavaşlıyor

  Merhaba, galaksim s8 + ile ilgili birkaç sorunum var ve yardımcı olabileceğinizi umuyordum. Video çekerken, format bir fark yaratmaz, görüntü çok dalgalı ve gecikmeli olur, daha sonra oynatma sırasında aynı şeyi görürsünüz. Ayrıca, telefonun ister mesajlaşırken ister çevrimiçi olarak mı, telefonda mı yoksa telefonla mı gittikçe daha yavaş hale geldiğini fark ettim. Sıfırdan başlamaya ve üzerinde her şeyi silmeye hazır olduğum noktaya geldim. Tavsiye lütfen.

  Çözüm: Cihazınızın tam tarihçesini bilmiyoruz, bu yüzden neden eksik olduğunu veya kamerasının neden kötü performans gösterdiğini belirlememizin bir yolu yok. Yanlışlıkla düşmelerden veya suya maruz kalmaktan kaynaklanan donanım hasarları olduğunu düşünüyorsanız, en olası neden, doğası gereği yazılım olmalıdır. Düzeltmek için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  Önbellek bölümünü silin

  Bu, bir sistem güncellemesi sonrasında veya performans sorunları olduğunda sorunla uğraşırken önemli bir ilk adımdır. Temel olarak, burada yapmak istediğiniz şey, telefonun iyi bir sistem önbelleğine sahip olmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için, önbellek bölümünü şu adımlarla silmek istersiniz:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın.
  5. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Uygulama güncellemelerini yükle

  Uygulama güncellemelerini yüklemek, bu durumda gerekli bir sorun giderme adımıdır. Zaman zaman, güncel olmayan uygulamalar işletim sistemine veya diğer uygulamalara müdahale edebilir. Uygulamalara sorun çıkarma olasılığını en aza indirmek için, her zaman sahip olduğunuz her şeyi güncellemeye alıştırın. Tasarım olun, Google Play Store uygulaması, milyonlarca Android uygulamasına açılan ağ geçidiniz, uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirip yükleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bunu daha önce değiştirdiyseniz, güncellemeleri düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Sorun giderme amacıyla, bunun nasıl yapılacağı konusunda adımlar aşağıda verilmiştir:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
  3. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun.
  4. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

  Play Store dışındaki diğer kaynaklardan uygulama indirirseniz, bu uygulamaların telefonunuzdaki işletim sistemi ile uyumlu olduğundan emin olun. Bunları nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız, geliştiricilerine başvurun.

  Android'i güncel tutun

  Uygulama güncellemelerini yüklemek, dikkate alınması gereken önemli şeylerden sadece biridir. Diğer bir önemli yanı ise Android işletim sisteminiz için güncellemeler yüklemektir. Çoğu kullanıcı için bu, taşıyıcılar tarafından havadan (OTA) güncellemeler ile halledilir. Kilitli bir taşıyıcı markalı cihaza sahipseniz, telefonun şu anda içinde bulunduğunuz ağda kullanılması amaçlanmamıştır (AT & T ağında kullanılan bir T-Mobile cihazı gibi), güncelleme yapamayacaksınız. işletim sistemi artık. Bu, kilitli bir telefon kullandığınızda alacağınız satışlardan biri. Sahip olduğunuz sorunlar, yalnızca bir güncelleştirme yükleyerek düzeltilebilen bir işletim sistemi hatası nedeniyle meydana gelirse, büyük olasılıkla sahip olduğunuzla sıkışmış olursunuz. Bir güncellemeyi yanıp sönerek kurabilir ve ağ kilidi açık yeteneğini kaybedebilir veya sadece onunla yaşayabilirsiniz.

  Uygulama tercihlerini sıfırla

  Bazı uygulama performansı sorunları, varsayılan uygulamaların yanlış yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamalar genellikle yalıtımda çalışmazlar ve çoğu, düzgün bir şekilde çalışması için varsayılan Android uygulamaları ve hizmetleriyle birlikte çalışır. Tüm varsayılan uygulamaların gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için uygulama tercihlerinizi sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
  5. S8 Plus'ınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Bütün ayarları sıfırlamak

  Uygulama tercihlerini sıfırlamak genellikle Ayarlar altındaki Tüm ayarları sıfırla seçeneği ile birlikte yapılır. Uygulama tercihlerini sıfırladıktan sonra hiçbir şeyin işe yaramaması durumunda bu adımı da uyguladığınızdan emin olun. Tüm ayarları nasıl sıfırlayacağınız konusunda aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Güvenli moda önyükleme

  Hatanın ortaya çıkmasına neden olan kötü bir üçüncü taraf uygulamasının olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirebilirsiniz. Bu modda, üçüncü taraf uygulamaları engellenir, böylece yalnızca işletim sistemiyle birlikte gelen uygulamalar kullanılabilir. Telefon normal modda değil, normal modda yeniden başlatılıyorsa, uygulamalarınızdan birinin sorumlu olduğunu bileceksiniz.

  S8'inizi güvenli moda yeniden başlatmanın adımları:

  1. Telefonunuzun KAPALI olduğundan emin olun. Bunu yapmamak, önyüklemenizi güvenli moddan başarıyla başlatmanızı engeller.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. S8'iniz güvenli modda yüklerse ve kendi başına yeniden başlatılmazsa, bu da kötü bir uygulama sorununuz anlamına gelir.

  Üçüncü taraf uygulamalarınızdan hangilerinin sorun oluşturduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S8'iniz hala sorunlu ise, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Fabrika ayarları

  Fabrika sıfırlaması, sorunun işletim sisteminden gelip gelmediğini görmek için bu durumda gerekli bir sorun giderme adımıdır. Aşağıdaki adımları gerçekleştirmeden önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Samsung'dan profesyonel yardım alın

  Yukarıdaki tüm öneriler, telefon uygulamasının yanı sıra telefonun genel performansını da etkileyebilecek tüm olası yazılım ve uygulama sorunlarını kapsamalıdır. Hepsini yaptıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, bu muhtemelen kötü bir donanım durumunun olduğunun bir göstergesidir. Sorunları çözmek için telefonu, Samsung'un donanımı inceleyip, düzeltmek için gerekli adımı yapabilmesi için göndermeniz gerekir.

  Sorun # 2: Galaxy S8 kendi kendine yeniden başlatmayı sürdürüyor ve Verizon ekranında sıkışıp kalıyor

  Bir galaksim S8 var ve geçen hafta sürekli kendini yeniden başlatıyor! Bugün yeniden yeniden başladı ve verizon ekranında sıkıştı. Her tarafım ağın üstündeyim ve sizden burada harika talimatlar buldum. Önbelleği temizlemem gerekiyordu ama işe yaramadı ve ne yazık ki fabrika ayarlarına sıfırladım. Ancak, 3 kez (her zaman 3 numaralı tabiki) fabrika ayarlarına sıfırlanmıştım ve şimdi çalışıyor. Sorum şu, neden sürekli yeniden başlatma sorunu? Bazılarının bana söylediği gibi S8 ile kabul etmem gereken bir sorun mu var? Bu, üreticimin garantisinin ele alması gereken bir kusur mu?

  Çözüm: Üç fabrika ayarını denedikten sonra telefonunuzu düzeltmeyi başardığınızı duymak güzel. Açıkçası, telefonunuzda Samsung'un kalite kontrollerinden kaçan fabrika hatası olup olmadığından emin olmanın hiçbir yolu yoktur. Şimdi yapabileceğiniz şey, telefonu normalde kullandığınız gibi kullanmak ve bir süre gözlemlemek. Sorun fabrika ayarlarına sıfırlandıktan hemen sonra sorunlu durumuna dönerse, henüz üçüncü taraf uygulamaları yüklü değilse, muhtemelen bir donanım hatası vardır. Bu durumda, Samsung ile iletişime geçmek ve üniteyi onarabilecek veya değiştirebileceksiniz.

  Telefonunuz uygulamaları yükledikten sonra sadece kendi başına yeniden başlıyorsa, bunlardan birinin başı belada olmalıdır. Telefonunuzu güvenli moda getirin ve kötü bir üçüncü taraf uygulamasının nasıl tanımlanacağıyla ilgili önerilerimizi takip edin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.