Galaxy S8 Plus’ınız Android güncellemesini yüklemiyorsa ne yapmalı [sorun giderme kılavuzu]

Her zaman güncelleme ile ilgili birçok sorun almaya meyilliyiz. Bugünün sorun giderme bölümünde, bazı # GalaxyS8 kullanıcılarının bize bildirdiği sorunları ele alacağız. Güncellemede başarısız olan veya bir sistem güncellemesini hiç yüklemeyecek olan bir Android cihazla nasıl başa çıkılacağı konusundaki bu kaygıdaki ana endişe.

AT&T S8 Plus sahipleri için, cihazınızı manuel olarak nasıl güncelleyeceğinizi gösteren bir kılavuza da bağlantı veriyoruz. Kontrol etmek için kontrol ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun 1: Galaxy S8 Plus güncelleme sorunları nasıl çözülür: kilidi S8 Plus, AT&T üretici yazılımı güncellemesini yüklemez

Birkaç gün önce s8 galaksisini aldım. AT&T ile birlikte kullanılan, kilidi açılmış bir AT&T telefonu. 7 veya 8 kez android güncellemeye çalıştım. Sadece iyi indirir, ancak yükleme bölümünde her zaman bir hata olduğunu ve bağlantı koptu diyerek% 24 oranında durur İnternet bağlantısı sorun olmadığından eminim çünkü bağlantı iyi güncelleme gerçekleşirken iPad’im çevrimiçi. AT&T’yi aradım ve yaptıkları tek şey güncellemeyi uzaktan başlatmak. Samsung servis almam gerektiğini söyledi. Makalelerinizden birinde anlattığınız gibi önbelleği temizledim ama aynı şeyi yaptım.

Çözüm: Telefonun önbelleğini temizlemek, bu durumda yapabileceğiniz son şey değildir. Güncellemeyi önleyen geçici bir işletim sistemi hatası olup olmadığını görmek için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi hiçbir şeyi değiştirmezse, Samsung veya operatörünüzden yardım almayı düşündüğünüz zamandır.

Başvuru için, S8 Plus’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlama adımları şunlardır:

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Cihazınızı Samsung’a göndermek istemiyorsanız veya operatörünüzün destek mekanizmasından geçmek istemiyorsanız, yanıp sönerek istediğiniz yazılım versiyonuna el ile de güncelleme yapabilirsiniz. Bu çok daha karmaşık bir seçenektir ve ortalama bir kullanıcı bunu yapmak istememektedir. Yanıp sönme, Android dünyasında, bir yazılımı kendisinin kendi başına güncelleyen veya yükleyen bir kullanıcıya, taşıyıcı veya Samsung tarafından sağlanan hava durumu güncellemeleri yoluyla yapmak yerine kullanılan bir terimdir. Yanıp sönme, temel olarak kullanıcının cihazın çekirdek sistemini değiştirmesi için bir yoldur, bu nedenle kendiliğinden risklidir ve telefonun taşlanmasına neden olabilir. Riskleri kabul edebiliyorsanız, devam edebilir ve bu kılavuzda açıklanan adımları uygulayabilirsiniz: Standart FW Yanıp Sönme Kılavuzu, Taşıyıcı Anahtarlama ve Unlocked FW Yanıp Sönme Rehberi.

Cihazınızın yanıp sönmesi, geçici veya kalıcı yazılım hasarlarına neden olabileceğini unutmayın. İşlem sırasında bir şey olursa ve daha sonra Samsung ya da AT&T’ye getirmeye karar verirseniz, ikisinden de destek alamayabilirsiniz. Yanıp sönme yazılım kurcalama olarak kabul edilir ve eğer tespit edilirse, cihazınızın garantisini otomatik olarak geçersiz kılar. Samsung bile bir göz atmayacak.

Sorun 2: Galaxy S8 Plus’ınız Android güncellemesini yüklemiyorsa ne yapmalı

Sorunum, mobil verilerim ve wifi ağımla güncellemeye çalıştığım ve güncellediğim en son yazılım cihaz güncellemesinde oluşuyor, ancak güncelleme yapmıyor. Güncellemeyi indirmeyi denedikten sonra, ekranda “Güncelleme indirilemedi: Yazılım güncellenemiyor. Bir ağ veya sunucu hatası oluştu. Daha sonra tekrar deneyin. ”İlk mesajdan sonra birçok kez denedim ve hatta cihazımı yumuşak bir şekilde sıfırladım ancak aynı mesaj belirdi.

Çözüm: S8’inizin neden bir sistem güncellemesi kurmayacağını bilmek isteyip istemediğimizi kontrol etmek için birçok değişken var. Kontrol etmeniz gereken genel faktörler aşağıdadır:

    aygıtta, depolama alanı yetersiz sistem önbellek yazılımı ya da indirilen updatebad üçüncü taraf appunknown yazılımını engelleyen glitchupdate’i engelleyen özel üretici yazılımı var

Sorununuzu gidermek için izlemeniz gereken bir dizi mantıksal adım var.

Yeterli depolama alanı olduğundan emin olun

Sistem güncellemeleri genellikle yaklaşık 1GB depolama alanı kullanır. Android güncellemeleri sırasında hatalarla karşılaşmamak için cihazınızda yeterli miktarda boş alan boşaltmak istiyorsunuz. En güvenli numara, her zaman 2GB ücretsiz bırakmaktır. Bu, sistem ve uygulama güncellemelerinin aksamadan devam etmesini sağlar.

Bozuk sistem önbelleği

Bazen, Android sistem önbelleği eski ya da bozuk hale gelirse sorunlara neden olabilir. Herhangi bir zamanda sistem önbelleği sorunu oluşmadığından emin olmak için, her zaman birkaç ayda bir önbellek bölümünü temizleme alışkanlığı edin. Bu basit bir işlemdir, böylece kendi başınıza yapabilirsiniz. İşte nasıl:

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösteriniz.) “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın Seçmek için güç tuşu. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Özel ROM veya kök

Bazı özel ürün yazılımı veya ROM ve hatta birkaç kök yazılım bile bir cihazın bilerek güncelleme indirmesini engellemek için tasarlanabilir. S8 Plus’ınız resmi olmayan bir yazılımda çalışıyorsa, bu sorunun nedeni bu olabilir. Havadan (OTA) güncellemesi yapmadan önce, stok üretici yazılımını sökmeye veya geri yüklemeye çalışın.

Kötü üçüncü taraf uygulaması

Üçüncü taraf bir uygulamanın sorunun kaynağı olup olmadığını kontrol etmek için, telefon güvenli moddayken OTA güncellemelerini kontrol etmeyi deneyin. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler askıya alınacaktır. Bunlardan biri güncellemeyi engelliyorsa, güvenli modda yapamamalıdırlar.

Güvenli moda önyükleme kolaydır. Nasıl yapılacağı hakkında aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu görünce Ses kısma tuşunu serbest bırakın. OTA güncellemesinin nasıl çalıştığını kontrol edin.

Uyumsuzluk

Samsung cihazları genellikle her bir taşıyıcının gereksinimlerine göre üretilmiştir, bu nedenle cihaz yazılımı sürümleri değişiklik gösterir. Bir AT&T Galaxy S8 Plus, Verizon’un eşdeğer bellenimini kullanamaz, çünkü ikincisi donanımı öncekinden biraz farklıdır. Taşıyıcıya özgü ürün yazılımının değiş tokuş edilmesi, hayır niteliğindedir, bu nedenle Samsung cihazlarının uyumsuz sürümleri indirmeyecek şekilde tasarlandı. Cihazınız şu anda kullandığınızdan farklı bir taşıyıcı için oluşturulmuşsa, OTA’nın onu güncellemesini beklemeyin. Gerçekten güncellemek istiyorsanız, bunun yerine yanıp sönmeyi deneyin. Yukarıdaki uyarılarımıza bakın.

Sunucu sorunu

OTA güncellemeleri, bazı bilgisayarlarda operatörünüzün tarafından zorlanıyor. Bazen, aynı anda güncellemeleri indiren çok fazla kullanıcı, zaman aşımına veya bağlantı kesilmelerine neden olan sunucuları zorlayabilir. Bu, iOS ortamlarında bile her zaman olur. Daha sonra veya tarihte güncellemeyi deneyin ve ne olduğunu görün. Sunucu tarafında yeterli bant genişliği olduğunda, OTA güncellemesi her zamanki gibi yapılmalıdır.

Yazılım kodlama sorunu veya bilinmeyen donanım arızası

Yukarıdaki önerilerin tümü işe yaramazsa, yukarıdaki Fabrika # 1 için verilen şekilde fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile, nedenin sizin seviyenizde çözülemediğini varsayabilirsiniz. Düzeltme için Samsung veya operatörünüzle yakın çalışmanızı öneririz.

Sorun # 3: Güncellemeyi kontrol ederken “en son android sürüm zaten cihazınızda yüklü” mesajını gösteren Galaxy S8 Plus

Ben Galaxy S8 Plus Model G955U (ABD kilidi açık) kullanıyorum. Telefonumda yazılım güncellemesi alamıyorum, S8 Plus’a sahip diğer arkadaşlarım 8 yaş üstü androidlerde çalışıyor. Telefonum hala android 7.0 çalıştırıyor ve ne zaman güncellemeye çalıştığımda, “en son adroind sürümünün cihazınıza zaten kurulu olduğunu” gösteriyor. Nasıl köklendirme olmadan bir android güncellemesi alabilirim? Yoksa tek seçenek telefonumu değiştirmek zorunda mıyım? Lütfen bana en kısa sürede cevap verin.

Çözüm: Yukarıda belirtildiği gibi, uyumsuz ürün yazılımı sürümü yüklenemez. Galaxy S8 Plus’ınızın aslen farklı bir taşıyıcı için çalışacak şekilde üretilmiş olması gerekir. Güncellemeleri kontrol ederken alacağınız mesaj genel bir mesajdır ve çalışması gereken orijinal taşıyıcıda kullanılmayan birimler için beklenir.

Bir güncelleme için can atıyorsanız, daha riskli bir yanıp sönme prosedürü uygulamanızı öneririz. Bunu yapmak kendi sorumluluğunuzdadır.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.