Galaxy S8, S8 + ve Note 8'deki Bixby düğmesini nasıl devre dışı bırakabilirim?

Son Galaxy S8, S8 + ve Not 8 ile Samsung, Bixby sanal asistanına özel yeni bir fiziksel donanım düğmesi geliştirdi. Birkaç ay boyunca, Güney Koreli üretici, yeniden planlanmasını veya yeniden programlanmasını önlemek için savaştı, fakat şükürler olsun ki Samsung, sonunda Bixby düğmesini devre dışı bırakmanıza izin verir. Bu makalede nasıl yapılacağını öğrenin.

  • Galaxy S8'iniz için ipuçları ve püf noktaları
  • Galaxy S8 ile ortak sorunları nasıl düzeltebilirim?

Samsung ilk Bixby'i tanıttığında, markanın akıllı telefonlarında hızla tanıtıldığını hayal ettik. Ne yazık ki, duyurusundan 6 ay sonra Samsung'un dijital asistanı halen pek çok dilde, dünyanın birçok yerindeki hayal kırıklığı nedeniyle mevcut değildir. Yalnızca Korece ve İngilizce dillerinde mevcuttur, Bixby birçok kullanıcıyı beklemektedir. Bazı ABD kullanıcıları için, İngilizce olarak hazır olsa da, çok iyi çalışmadığı için bir hayal kırıklığı.

Opinion by Pierre VitréBixby disappointed us with delays, and still disappoints even in English.What do you think?505023 participants

Bixby neden yeni dil öğrenmek için yavaş, neden İngilizce'yi iyi işleyemiyor? Bu sadece büyük bir veri sorununun çözümü: iyileştirmek için makine öğrenimi yoluyla analiz etmek için daha büyük bir veri deposuna ihtiyaç duyar.

Samsung butonu sadece sanal asistanı Bixby'ye adamak yanlıştı. Sıklıkla olduğu gibi, topluluk geliştiricileri Galaxy S8'deki Bixby düğmesini yeniden eşleştirmenin bir yolunu buldular. Şaşırtıcı bir şekilde, Samsung bunu hemen engelledi, ancak birkaç ay sonra, mobil dev sonunda Bixby düğmesini devre dışı bırakma olanağını verdi. İşte bunu yapmak için.

Samsung Galaxy S8, S8 + ve Note 8'de Bixby düğmesini nasıl devre dışı bırakırım?

  • Her şeyden önce, Samsung'un son güncellemesinin olması gerekir. Güncel olup olmadığını görmek için Ayarlar> Yazılım Güncelleme> Güncellemeleri manuel indirmeyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Make sure your smartphone is up-to-date. © AndroidPIT

  • Ardından, soldaki fiziksel düğmeyi tıklayarak normalde olduğu gibi Bixby'yi açın.
  • En son güncellemeyi indirin (daha önce yapılmadıysa).
  • Ana Bixby ekranından, ekranınızın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Kaydırıcı Açık konumuna getirilirken üstte bir pencere açılacaktır. Ardından, Bixby anahtarını Kapalı konuma ayarlayarak devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Click on the slider at the top right to activate or deactivate Bixby. © AndroidPIT

Bununla birlikte, lütfen Bixby düğmesine uzun süreli basmanın Bixby Voice'u harekete geçirmeye devam edeceğini unutmayın. Bu, şu an itibariyle devre dışı bırakılamaz. Ancak, yukarıdaki adımlarla anahtarı devre dışı bıraktıktan sonra, anahtarın en azından yanlışlıkla kısa süreli basıldığında hiçbir şey başlatılmaz. Son olarak, Bixby düğmesini yeniden etkinleştirmek istiyorsanız, dijital asistan'ı açmak ve yeniden etkinleştirmek için ana ekranda sağa doğru hızlıca kaydırın.

Bixby düğmesini devre dışı bıraktın mı? Öyleyse neden?