Galaxy S8 şarj bağlantı noktanız bozuksa nasıl yedeklenirim [diğer seçenekler]

Bu sorun giderme makalesinde # GalaxyS8'deki üç yaygın sorun ele alınacaktır. Kendi S8'inizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki konulara göz attığınızdan emin olun ve önerilerimizden herhangi birinin size yardımcı olup olmayacağını öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S8 siyah ekran sorunu nasıl düzeltilir (açma veya kapatma)
   • Senaryo # 1: Telefonun yeniden başlatılması gerekiyor
   • Senaryo # 2: Cihazın pil bitti
   • 3. Senaryo: Android bozuk
   • Senaryo # 4: Ekran çalışmayı durdurdu
   • Senaryo # 5: Telefonda bir donanım sorunu var
  • Sorun # 2: Galaxy S8 şarj bağlantı noktanız bozulduğunda nasıl yedek oluşturulur
    • Yöntem 1: Samsung Smart Switch'i Kullan
    • Yöntem 2: ShareIt veya benzeri bir üçüncü taraf uygulaması kullanın.
    • Yöntem 3: SD karta kaydet
    • Yöntem 4: Bulut'a Yükle
   • Sorun # 3: Galaxy S8 uygulamalarınız kilitleniyorsa ne yapmalısınız?
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Galaxy S8 siyah ekran sorunu nasıl düzeltilir (açma veya kapatma)

   Dün telefonumu iyi kullanıyordum. Ne arandığından emin değilim, ama telefonuma baktığımda, ne olursa olsun üzerinde zaman ve tarih var. O ekran artık orada değil. Uyku moduna geçmek için kapama düğmesine bastım. O günün ilerleyen saatlerinde kapama düğmesini tıklatarak kullanmam için kaydırdım, ancak ekran siyahtı. Üst taraftaki ışık yeşil yanıp sönüyor, ama hiçbir şey yapamam. Ne yapacağınızı ve sayfanızı buldum. Verdiğin tüm ipuçlarını denedim, ama yine de telefonum siyah. Onu kapatamam ya da açamıyorum. Şarj etmeyi ve ipuçlarını kullanmayı denedim. Başka bir şey yapamam, sonra şu anda bir kağıt ağırlığı için kullanıyorum ve üzerinde stres var. Ben 247 telefonuna sahip olmak zorunda olan kişi değilim, ama görüşme yaptığım işi alsam işe yarayacak yeni bir işverenin telefonunu bekliyorum. Lütfen bana yardım et!

   Çözüm: Şu anda siyah ekran almanın bir dizi olası nedeni var. Olası senaryoların her birini ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi konuşalım.

   Senaryo # 1: Telefonun yeniden başlatılması gerekiyor

   Bildirilen siyah ekran sorunu olan birçok durumda, en yaygın sebep yanıt vermeyen bir sistemdir. Bu, Android'in kendi başına çözemediği bir hatayla karşılaşırsa veya ekranın donmasına neden olan başka bilinmeyen hatalar varsa oluşabilir. Telefonunuzun bu sorunlardan birine sahip olup olmadığını görmek için, yeniden başlatmayı zorlamaya çalışın. İşte bunu nasıl yapabilirsin:

   1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
   2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

   Senaryo # 2: Cihazın pil bitti

   Söylenebileceği gibi, pek çok insan, telefonunun pilinin aslında ilk etapta açılmamasının nedeni olabileceğini düşünmüyor. Bunun böyle olmadığından emin ol. Tekrar açmaya çalışmadan önce telefonu en az 30 dakika şarj etmeyi deneyin. Bu durum düzeltmezse, şarj aksesuarlarınızla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için başka bir şarj kablosu ve adaptör seti kullanın. S8'iniz için resmi bir Samsung şarj kablosu ve adaptörünü ödünç alamıyor veya bulamıyorsanız, yerel Samsung bayisini ziyaret edin ve aksesuarlarını kullanın. Tekrar açmadan önce telefonu en az 30 dakika şarj ettiğinizden emin olun.

   3. Senaryo: Android bozuk

   Samsung Galaxy aygıtının neden başarısız olmasının ana nedeninin bozuk bir işletim sistemi olduğu durumlar var. Bozuk bir işletim sistemine sahip bir aygıt normal olarak önyükleme yapmayacaktır (tamamen ölü değildir, ancak normal Giriş ekranını yüklemez) ve böylece ekranın her zaman siyah kalması nedeniyle sorunlu olabileceği izlenimini verir. Bozuk bir Android işletim sistemi olup olmadığını öğrenmek için, telefonunuzu Kurtarma Modu veya Odin Modu veya her ikisine de önyükleme yapmayı deneyebilirsiniz. Bu modların her biri Android'den bağımsız olarak çalışır, yani Android problemli olsa bile çalışması gerekir. Bu modlardan herhangi birine önyükleme, ekranın normal çalışacağından ve siyah kalmayacağından, sorunun işletim sistemi ile ilgili bir sorun olup olmadığı konusunda size bir fikir vermelidir.

   S8'inizi Kurtarma Moduna açmak için:

   1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   4. Kurtarma Moduna ön yükleme yapabiliyorsanız, önbellek bölümünü sildiğinizden ve / veya sorunu gidermek için fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun.

   S8'inizi Odin Moduna açmak için:

   1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
   2. Sesi Kısma tuşuna ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. İndirme Modu ekranı görüntülenene kadar bekleyin. “İndiriliyor… ekranı” nı gördüğünüzde Odin Mode'a başarıyla yüklediyseniz bunu bilmelisiniz. Hiçbir şey görünmez ve ekran siyah kalıyorsa, ya adımları doğru yapmıyorsunuz demektir, aksi halde telefon açılmaz. İndirme Moduna.

   Senaryo # 4: Ekran çalışmayı durdurdu

   Şu anda bu konuya sahip olmanın başka bir olasılığı, ekranın kendisi ile ilgili bir şey olabilir. Telefonunuzun, yanıp sönen yeşil ışık üstte gösterildiği gibi tamamen ölü olmadığını anlıyoruz. Bu, açık olduğu anlamına gelir, muhtemelen bir ücret alır ve en önemlisi, anakart hala çalışıyor olabilir. Şey, ekran hala problemli ve siyah kalabilir. Bu senaryo genellikle telefon yanlışlıkla düştüğünde veya su hasar gördükten sonra gerçekleşir. Bir ekran sorunu ise, cihazı Kurtarma Modu veya İndirme Moduna önyüklemeye çalıştığınızda da siyah kalmalıdır. Maalesef, sorunu çözmek için telefonun tamir edilmesi gerekiyor. Cihazı Samsung'a götürmeyi deneyin ve sizin için tamir edip edemeyeceğini görün (özellikle ekran veya telefonun fiziksel hasar belirtileri varsa ücretsiz olmayabilir).

   Senaryo # 5: Telefonda bir donanım sorunu var

   Önceki senaryoda olduğu gibi, telefonunuzun bir donanım sorunu varsa profesyonel yardım almanız gerekir. Bozuk bir donanımı onarmak için yapabileceğiniz bir miktar yazılım ayarlaması yoktur. Telefonun siyah ekran sorunu olmadan önce düşmesi veya suya maruz kalması durumunda, tüm yazılım çözümlerini atlayın ve cihazın onarılmasını sağlayın.

   Sorun # 2: Galaxy S8 şarj bağlantı noktanız bozulduğunda nasıl yedek oluşturulur

   Merhaba millet. Aslında kötü cihazımdan acı çekiyorum. Aniden, hızlı şarjın açık bir nedenden ötürü çalışmadığıyla karşılaştım! Ve verilerimi yedeklemek için bilgisayar USB kablosunu kullanarak cihazı tanıyamaz. Bunu çözebilecek birine gittim, belki de USB tabanını değiştirmem gerektiğini söyledi, biz değiştirdik ama sorun hala onların. Herhangi bir şekilde, Samsung şirketi, planlamamın tüm yazılımı sıfırlamak gibi bir şeye ihtiyacı olduğunu söyledi, Ama bu durumda verilerimi kaybediyorum ve tüm verilerimi pc'ye taşımanın başka bir yolu yok. Sorunu çözebileceğim veya veriyi yazılım yapmak için aktaracağım herhangi bir öneriniz var mı? Çok teşekkürler.

   Çözüm: PC'niz S8'inizi algılayamazsa, dosyalarınızı yedeklemek için başka yollar vardır. Her birini kısaca tartışalım.

   Yöntem 1: Samsung Smart Switch'i Kullan

   Samsung'un resmi dosya transferi uygulaması Akıllı Anahtar olarak adlandırılıyor. Dizüstü bilgisayarınıza takılabilir, böylece Galaxy S8'inizdeki dosyalara kablosuz olarak erişebilir. Başka bir telefonunuz veya tabletiniz varsa Smart Switch'i de buna yükleyebilir ve ardından dosyalarınızı hedef cihaza taşıyabilirsiniz.

   Yöntem 2: ShareIt veya benzeri bir üçüncü taraf uygulaması kullanın.

   Hem S8'inize hem de dizüstü bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz birçok dosya aktarımı uygulaması vardır. Bunlardan biri ShareIt. Yapmanız gereken şey, ShareIt'i sevmiyorsanız biraz araştırma yapmaktır.

   Yöntem 3: SD karta kaydet

   Açıkçası, bunun için bir SD karta ihtiyacınız var. Telefonunuza takılı bir SD kartınız varsa, dosyalarınıza göz atmak ve SD karta taşımak için sadece Samsung'un Dosyalarım uygulamasını kullanın.

   Yöntem 4: Bulut'a Yükle

   Ayrıca dosyalarınızı buluta taşıyabilir ve bilgisayarınıza erişebilirsiniz. Bazı ücretsiz bulut hesaplarının sınırlı depolama alanı içerdiğini biliyoruz, ancak yeterli olmadıklarında her zaman daha fazla abone olabilirsiniz. Örneğin, mevcut Google hesabınız 15 GB'lık ücretsiz bir depolama alanıyla gelir. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, üyelik planlarından yararlanabilirsiniz. Bir kez, dosyalarınızı buluta yüklediniz, daha sonra Google hesabınızı bilgisayarınızda açıp PC'nizde tutmak istediğinizleri yerel olarak indirebilirsiniz.

   Sorun # 3: Galaxy S8 uygulamalarınız kilitleniyorsa ne yapmalısınız?

   Samsung Galaxy S8'im var. 7/15/18 tarihinde google asistanı telefonumu ele geçirmeye başladı. Telefon asistanını tamamen devre dışı bıraktım ve yumuşak sıfırlamayı iki kez yaptım (doğru şekilde yapıldığından emin olmamakla birlikte). Google Beta testini kaldırdım ve listeden çıkardım ve google'ı yeniden yükledim. Telefonum uygulamaları kullandığım gibi kapatmaya devam ediyor. Ekranlarımı hareket ettirecek ve kapatacak veya ana ekrana geri götürecek. Şimdi güncellemenin sorun olduğunu düşünerek google'ı devre dışı bıraktım ancak sorun devam ediyor. Temel fabrika uygulamalarını bile kullanamıyorum. Metnimi kullanamıyorum ve arama ekranını kapatmadan önce telefonumdan kimseyi aramak için çabuk olmalıyım. Çağrıya girdiğinde iyi çalışıyor. Uygulama ayarlarına veya bu konuyla ilgili hiçbir şey kapanmadan kapanamayacağım ve herhangi bir uygulamaya geri dönmeye çalışırsam, uygulamayı hızlı bir şekilde kapatır ancak yine de arka planda çalışır. Ben aklımın ucundayım! Neler oluyor ve bunu nasıl düzeltirim? Tavsiye lütfen.

   Çözüm: Önbellek bölümünü silmeyi deneyin ve ne olduğunu görün. İşte nasıl yapılacağı:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın.
   5. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
   8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Telefonun sistem önbelleğinin yenilenmesi yardımcı olmazsa, tüm yazılım bilgilerini varsayılanlara geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

   1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlama işlemini bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
   2. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
   3. Ayarlar> Bulut ve hesaplar'a dokunun.
   4. Yedekle ve geri yükle'ye dokunun.
   5. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun.
   6. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle'ye dokunun.
   7. Ayarlar menüsüne geri düğmesine ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla'ya dokunun.
   8. Cihazı sıfırla'ya dokunun.
   9. Ekran kilidi açıksa, kimlik bilgilerinizi girin.
   10. Devam'a dokunun.
   11. Tümünü sil'e dokunun.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.