Galaxy S8 Servis Yok veya Acil Durum Aramaları yalnızca hata diyorsa ne yapmalı

Bazı # GalaxyS8 kullanıcıları Servis Yok veya Yalnızca acil durum çağrıları hatasını gösteren sorun da dahil olmak üzere ağ sorunları bildirdiler. Bu şanssız S8 sahiplerinden biriyseniz, bu sorun giderme makalesi yardımcı olacaktır. Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

S8 için Çözümler Servis Yok veya Yalnızca acil çağrı hatası

Bir Galaxy S8’in sürekli S8 Servis Yok veya Yalnızca acil çağrı hatası göstermesinin birkaç olası nedeni vardır. Bu sorunu gidermeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, okumaya devam edin.

1. Çözüm: S8’inizi yeniden başlatın

Bir Android sorunuyla uğraşırken yapmanız gereken ilk şey sistemi yenilemek. Bu, S8’inizi yeniden başlatarak yapılır. Durumunuzda, normal yeniden başlatmayı bir kenara atabilirsiniz. Bunun yerine, yumuşak bir sıfırlama yapmak istiyorsunuz. Bu genellikle bir S8 donarsa veya yanıt vermezse yapılır. Bunun yardımcı olup olmayacağını görmek için şu adımları izleyin:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Çözüm # 2: Uçak Modunu Değiştir

Uçak Modu, tek bir düğmeye dokunarak tüm ağ işlevlerini kapatmak söz konusu olduğunda kullanışlı bir özelliktir. Bazı durumlarda, Servis Yok veya Yalnızca acil çağrı hatası da dahil olmak üzere ağ sorunlarını düzeltmenin etkili bir yolu olabilir. S8’inizi yeniden başlatmak sorunu çözmezse, Uçak Modunu açtığınızdan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekranda veya herhangi bir ekranda bildirim çubuğunu aşağı çekin. Uçak Modu düğmesini bulun ve etkinleştirmek için dokunun. Uçak Modunu kapatmadan önce 30 saniye bekleyin.

3.Çözüm: Ağ modunu manuel olarak değiştirin

Bazen, telefonu geçici olarak başka bir şebekeyi kullanmaya zorlayarak şebeke sorunları giderilir. Uçak Modunun yeniden başlatılması ve açılması işe yaramazsa, bu sorun giderme adımını uyguladığınızdan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Bağlantılar’a dokunun. Mobil ağlar’a dokunun. Ağ operatörleri’ne dokunun. Arama ağları’na dokunun. S8’inizin ağları aramasını bekleyin. Arama yapıldıktan sonra bağlanmak için başka bir ağ seçin. Örneğin, T-Mobile’daysanız, AT&T veya başka bir ağ seçin. Telefonunuz başarılı bir şekilde kayıt olamayacağı için bir hata ile geri dönmeye zorlanacak. Daha sonra, kendi ağınızı tekrar seçin ve S8’inizin tekrar kayıt olup olmayacağını görün.

4.Çözüm: SIM kartı yerine oturtun

SIM kartı çıkarıp yeniden takmak, bu durumda herhangi bir kullanıcının yapabileceği faydalı numaralardan biridir. Henüz denemediyseniz, mutlaka deneyin. SIM kartı çıkarmadan önce S8’inizin kapalı olduğundan emin olun. Bunu yapmamak ağ ayarlarını ve / veya işletim sistemini düzeltebilir. Telefonunuzda önemli bir şey yapıyorsanız ve şu anda bir yedekleme oluştururken olduğu gibi kapatamıyorsanız, SIM kartın bağlantısını kesmeyi düşünün.

Çözüm # 5: Önbellek Bölümünü Temizle

Android, uygulamaları ve hizmetleri daha hızlı yüklemek için bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek bozulur ve bu da düşük performansa ve açıklanamayan diğer sorunlara neden olur. Sistem önbelleği bozulması genellikle bir Android güncellemesi veya yeni bir uygulama yüklendikten sonra gerçekleşir. Bir uygulamayı yükledikten sonra veya Android’i güncelledikten sonra Yalnızca Hizmet Yok veya Yalnızca Acil Durumda Arama Yok hatası oluşursa, sorunun kötü bir sistem önbelleğinden kaynaklanma ihtimali vardır. Sistem önbelleğinin yenilendiğinden emin olmak için, depolandığı önbellek bölümünü temizlemek istersiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri) .Seçim önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 6: IMEI’yi kontrol edin

Boş veya IMEI engellenmiş cihazlar bir ağa kayıt yapamaz. Yakın zamanda ikinci el bir S8 satın aldıysanız, kara listeye alınma veya engellenme olasılığı vardır. Bu genellikle çalıntı olduğu bildirilen telefonlar için geçerlidir. Ne yazık ki, IMEI’si engellenen cihazlar, blok kaldırılmadığı sürece bir ağa yeniden bağlanamaz. Bu nadiren olur ve çoğu durumda, sadece telefon satın alan ikinci sahibin şebekeye sağlamak için gerekli kanıtlara sahip olmaması nedeniyle blok kaldırılamaz.

S8’inizin IMEI’sinin engellenip engellenmediğini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  Çevirici (Telefon) uygulamasını açın. Kodu girin: (* # 06 #) IMEI’de Null yazıyorsa, bu EFS klasörünün bozulmuş olabileceği veya engellenmiş olabileceği anlamına gelir. Bu durumda, ürün yazılımını yeniden yüklemeyi deneyebilir ve bunun varsayılan EFS klasörünü geri yükleyip yüklemeyeceğini görebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, S8’iniz hiçbir zaman ağa bağlanamaz.

Bazı operatörler, kullanıcıların çevirici uygulaması aracılığıyla gelişmiş menülere erişmesini engelleyebilir. (* # 06 #) girildikten sonra hiçbir şey olmazsa, bu, S8’inizin gelişmiş menüleri açamayacağı anlamına gelir.

Alternatif olarak, http://www.imei.info/ adresine giderek S8’inizin IMEI’sini kontrol edebilirsiniz.

Çözüm # 7: Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Burada bir ağ sorunuyla uğraştığınız için S8 ağ ayarlarınızı sıfırlamanız mantıklı. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun.

Yukarıdaki adımlar wifi, mobil veri ve bluetooth ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu, wifi şifreleri girmeniz, Bluetooth cihazlarını yeniden eşleştirmeniz veya VPN kimlik bilgilerini tekrar girmeniz gerektiği anlamına gelir.

Çözüm # 8 SIM kartı değiştirin

Diğer durumlarda, SIM kartın kendisinde bir sorun olduğunda Servis Yok veya Yalnızca acil durum çağrıları hatası oluşabilir. Durumun böyle olup olmadığını görmek için operatörünüze başvurun ve başka bir SIM kart isteyin. Bu da işe yararsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı silmeyi düşünün.

Çözüm # 9: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Adından da anlaşılacağı gibi, bu prosedür telefonunuzu silecek ve tüm yazılım ayarlarını fabrika sürümlerine geri yükleyecektir. Bu adımı uygulamadan önce kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). “Verileri sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 10: Yanıp Sönen Stok Bellenimini Deneyin

Daha maceracı bir türseniz ve özel bir ROM’u yanıp söndükten sonra yalnızca Hizmet Yok veya Acil Durum çağrısı hatası tesadüfen meydana gelmişse, yanlışlıkla EFS klasörünü silmiş veya bozmuş olabilir. Sorunu çözmek için bir stok ürün yazılımını yanıp sönmeyi deneyin. Bu genellikle bozuk bir EFS klasörünü geri yükler. EFS klasörünün MEID, IMEI, seri numarası, yapılandırma, diag ayarları ve radyo ayarları vb. Gibi kritik bir bilgi deposu olduğunu unutmayın. Tıpkı diğer klasör ve dosyalar gibi, yanıp sönme sırasında da silinebilir, özellikle de düzgün yapılır. S8’inize stok ürün yazılımının yanıp sönmesi bu sorun için garantili bir çözüm değildir, ancak S8’inizin herhangi bir hücresel ağa bağlanamayabileceğini kabul etmeden önce yapabileceğiniz son, umutsuz bir girişimdir.

Çözüm # 11: Operatörünüze bildirin

Karşılaştığınız soruna bir ağ hatası veya kesintisi neden olmuş olabilir. GSM şebekesindeyseniz, SIM kartınızı aynı şebekeden başka bir uyumlu cihaza takmayı deneyin ve SIM kartın çalışıp çalışmadığına bakın. Operatörünüzü aramaz ve yardım isteyin.

Çözüm # 12: Samsung Desteğine Başvurun

Servis veya Acil Durum çağrısı yalnızca bir anda hata oluştu ve yazılıma köklenme veya yanıp sönme gibi sert bir şey yapmayı denemediyseniz, arkasında bir sistem arızası olabilir. Bu durumda, telefonu değiştirebilmeleri için Samsung ile iletişime geçmenizi öneririz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.