Galaxy S8 Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

Galaxy S8 ve S8 Plus, Samsung’un sunduğu büyük fiyat etiketi ile gelen en yeni cihazlardır ve şirketin içerdiği özellikler ve işlevler süper heyecan vericidir. Elektronik araçlar sorunlarla yüz yüze gelir ve bazı basit püf noktaları izlenerek sorunların çoğu çözülebilir.

Bazı okuyucular Galaxy S8’in açılmayacağını söyleyerek sorunu bildirdi. Burada, çoğu durumda, kolayca çözülebilecek küçük bir aksama olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, mağazaya acele etmeyin, burada belirtilen olası tüm çözümleri gözden geçirin ve sonra telefonu normal çalışma koşullarına geri döndürmek için tek tek uygulamayı deneyin.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy S8’de yapılması gereken ilk 10 şey

Galaxy S8 İçin Potansiyel Düzeltmeler Sorun Açılmayacak

Bu sorunu çözmek için birkaç yararlı yöntem vardır ve hepsi aşağıda listelenmiştir.

1. Çözüm: Güç düğmesine doğru şekilde basın

Bu size biraz garip gelse de, bu Samsung Galaxy S8’iniz açılmazsa gerçekleştirilecek ilk adım olmalı. Güç düğmesine doğru şekilde basmıyorsanız, cihazın açılmamasına neden olabilir. Bu nedenle, bu konuda suçlamadığınızdan emin olmak için, güç düğmesine birkaç kez basmayı deneyin ve cihazın açık olup olmadığını kontrol edin. Bu, sorunu çözmenize yardımcı olmazsa, burada açıklanan ikinci yönteme geçin.

2. Çözüm: Yazılım sıfırlama / Zorla yeniden başlatma

Çıkarılabilir bir pille donatılmış akıllı telefonlarda, yeniden başlatma veya zorla yeniden başlatmanın gerçekleştirilmesi çok basittir ve kullanıcıların pili çıkarmasını, birkaç saniye beklemesini ve ardından tekrar açmak için pili yeniden takmasını gerektirir. Ancak, çıkarılabilir olmayan bir batarya ile birlikte gelen Galaxy S8 için geçerli değildir. Bu nedenle, yapmanız gereken cihazda kuvvet yeniden başlatma veya yumuşak sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için, ses seviyesini kısma ve güç düğmesine yaklaşık 7-10 saniye boyunca tamamen basmanız yeterlidir. Cihazda küçük bir ürün yazılımı sorunu olması durumunda, bu işlemle çözülecek ve Galaxy S8 normal şekilde başlayacaktır. Ancak cihaz yanıt vermiyorsa, bir sonraki yönteme geçin.

3. Çözüm: Samsung Galaxy S8’inizi şarj edin

Galaxy S8’in açılmamasının bir başka nedeni de cihazın gücü tükeniyor ve cihazın içinde güç kalmıyor olabilir. Bu nedenle, önce cihazı en az beş dakika boyunca kontrol altına alın ve ardından şarj işaretinin Galaxy S8’inizde görünüp görünmediğini kontrol edin. Ayrıca, cihazla birlikte verilen şarj cihazını kullanmayı unutmayın. Ekranın üstündeki LED ışığın yanıp sönmediğini tekrar fark edin. Bu ikisi şarjın işaretidir. Bu iki işaret fark edilirse, telefon şarj oluyordur. Bu yüzden, birkaç dakika şarj olmasına izin verin ve sonra Galaxy S8’in sorunu çözmeyeceğini çözüp çözmediğini görmek için güç düğmesine basın. Ancak, telefon açmayı hala reddediyorsa, sonraki yöntemi izleyin.

4. Çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın

Bu soruna neden olan bir suçlu uygulaması olabilir ve bu, cihazı güvenli moda getirerek test edilebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

    Galaxy S8’i tamamen kapatın Ardından Samsung logosunun ekranda göründüğünü görene kadar Güç düğmesini basılı tutun Samsung göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın ve cihaz Yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma düğmesine basın. bittiğinde, ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görünecektir.

Bu modda cihazın normal performans gösterip göstermediğini kontrol edin. Eğer evet ise, o zaman bu sorunla karşılaşmadan önce hangi üçüncü taraf uygulamalarını yüklediğinizi unutmayın ve sorun çözülene kadar bunları birer birer kaldırmaya devam edin.

Ancak telefonu güvenli modda açamıyorsanız, sonraki yöntemi izleyin.

5. Çözüm: Cihazı Kurtarma modunda önyükleyin

    Telefon titreşene kadar Güç düğmesine, Bixby düğmesine ve Ses açma düğmesine birkaç saniye boyunca tamamen basın. Telefon titreştiğinde, açma / kapatma tuşunu bırakın, ancak diğer iki tuşa basmaya devam edin Birkaç saniye sonra Android Kurtarma ekranı görünecektir Ses düğmesini kullanarak seçenek önbellek bölümünü vurgulayın ve güç düğmesini kullanarak bunu seçin. Telefonunuz önbelleği temizler ve yeniden başlatır.

Not- Bixby düğmesini Galaxy S8’in sol tarafında, Sesi Yükselt ve Aşağı düğmelerinin yanında bulacaksınız.

Bunlar Samsung Galaxy S8 modelini çözmek için uygulamayı deneyebileceğiniz bir sorun değil. Cihazınız tepkisiz kalıyorsa, yenisini alın.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S8 ipuçları ve püf noktaları