Galaxy S8 Telefon uygulaması numaralarını ararken gecikiyor, oyun uygulamasını güncelleyemiyor, diğer sorunlar

Şimdi Samsung’un en yeni amiral gemisi olan # GalaxyS8, bir kaç aylık, bu cihazla ilgili sürekli bir sorun damgası alıyoruz. Bu gönderi, bu sorunların bazılarına değineceğinden, bunu yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Aşağıda bugün size getirdiğimiz belirli konular bulunmaktadır:

Sorun 1: Galaxy S8 Telefon uygulaması numaraları ararken gecikti

Merhaba. Nisan 2017’de bir Samsung S8 plus aldım, ancak son zamanlarda telefonun yavaş olduğunu fark ettim. “Telefona” gittiğimde ve numaraları aradığımda çok fazla kalıyor ve bir saniye bile donuyor ve ardından sayılar beliriyor.

telefonu zaten güncelledim, her iki yönde de önbelleği temizledim. Ayrıca güvenli moda geçtim ve aynı kalıyor. Sadece telefonu kurmaktan kaçınmaya çalışıyorum. Teşekkürler. – Bruno

Çözüm: Merhaba Bruno. Sorun, diğer uygulamaları kullanırken veya yalnızca Telefon uygulamasını kullanırken aynı mıdır? Yalnızca Telefon uygulamasına yalıtılmışsa, uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmeyi düşünmelisiniz. İşte nasıl:

    Ayarlar menüsünü, bildirim gölgenizden (açılır) veya uygulama çekmecenizdeki Ayarlar uygulamasından açın. “Uygulamalar” a gidin. Bu Android 6 veya 7 OEM tenli sürümlerinde Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi gibi bir şeyle yeniden adlandırılabilir. , Depolama, İzinler, Bellek Kullanımı ve daha fazlası dahil olmak üzere. Bunların hepsi tıklanabilir öğelerdir. Storage öğesine tıklamak isteyeceksiniz. Artık uygulama için Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle düğmelerini açıkça görmelisiniz.

Bir önbellek ve verileri silmek, tüm uygulama ayarlarını varsayılan bir şekilde durumuna getirecektir; Ancak bu sorunu çözmezse, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Soruna neden olabilecek olası işletim sistemi hatasını potansiyel olarak ortadan kaldırabileceğinden, bu tür bir sıfırlama işleminin yerine geçemez. Şu anda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak istemiyorsanız, Play Store’dan başka bir telefon / çevirici uygulaması kullanmayı düşünün.

Sorun 2: Ana ekranda Galaxy S8 + eksik simgeler

Samsung S8 +. Koşu bandımdayken bu telefonu Samsung Gear fit saatiyle birlikte kullanıyorum. S8’i bir kol bandına koydum. Bu sırada, koşu bandı için uygulamamı seçmeye çalıştım, sadece bir şekilde “güvenli moda” girmeye çalıştım. Bitirip S8’e normal modda baktıktan sonra, simgelerin çoğu ekrandan çıkmıştı, bir kısmı hiç bulamadım. “Güvenli mod” dan çıkmak için yardım buldum ancak hala eksik simgeleri bulamıyorum. – B.myallrfurrow

Çözüm: Merhaba B.myallrfurrow. Bu sorun oluşmadan önce cihazınıza ne olduğunu bilmiyoruz, bu yüzden size söyleyebileceğimiz pek bir şey yok. Yazılım sıfırlaması yapmayı deneyin ve bunun eksik simgeleri daha sonra döndürüp döndürmeyeceğini görün. İşte nasıl:

    Güç ve Ses Azaltma düğmelerini basılı tutun. Her iki tuşa da basarken, telefonun titreştiğini hissedene kadar yaklaşık 10 saniye bekleyin. Samsung logo ekranı göründüğünde, düğmelerden çıkın.

Zaten görünürde olumlu bir sonuç olmadan cihazı yeniden başlatmayı denediyseniz, fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). / fabrika ayarlarına sıfırlayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet seçeneğine kadar Ses kısma tuşuna basın – tüm kullanıcı verilerini silin vurgulayın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun 3: Galaxy S8 oyun uygulamasını güncelleyemiyor (Boom Beach)

10/17 tarihinde oyunlarımdan biriyle ilgili bir güncelleme yapıldı (Supercell’den Boom Beach). Uygulamayı açtığımda, güncellemeyi indirmek için beni doğrudan Google Play Store’a yönlendirdi. Sürpriz, cihazımın bu güncellemeyle uyumlu olmadığını söylüyor.

İlk önce uygulamanın app / dev ile ilgili bir sorun olduğunu düşündüm. Hem Google’a hem de Supercell’e bildirmeyi denedim. Ancak daha sonra başka geri bildirimlere bakarak anladım. Etkilenen başkaları da var. Çoğunlukla S7 kenarını da kullanıyorlar. Aynı kesin semptom. Çok olmasa da. Bunun, özellikle oyun olan diğer uygulamaları da etkilediğinden, bu belirli telefon markası ve modeliyle ilgisi olduğunu düşünüyorum. Daha önce çalışan uygulamalar. Ancak bir güncelleme olduğunda veya onları tekrar indirmek zorunda kalırsam, aynı şeyi söylüyor. Firmware günceldir. Son zamanlarda telefonumda hiçbir şey yapmadım veya hiçbir şey değiştirmedim. – Don

Çözüm: Merhaba Don. Birçok popüler oyun yalnızca resmi ürün yazılımı sürümleriyle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bazıları köklü bir ortamda bile çalışmayabilir. S8’iniz resmi bellenimi çalıştırmazsa veya köklü ise, bu sorunun nedeni olabilir. Sorunu gidermeyi denemek için, stok firmware’ini cihazınızdan çıkarmayı veya yeniden başlatmayı düşünün.

S8’iniz resmi Samsung / taşıyıcı tarafından sağlanan ürün yazılımı kullanıyorsa, yukarıdaki önerimizi görmezden gelin. Bunun yerine, hatanın farkında olup olmadıklarını öğrenmek için geliştirici ile iletişim kurmalısınız. Çevrimiçi bir oyun kadar karmaşık bir ürünü güncellemenin zaman ve kaynak gerektirdiğini unutmayın. Geliştirici, Boom Beach’i yeni Samsung amiral gemisi ile uyumlu hale getirmek için hala çalışıyor olabilir. Tabii ki Supercell için çalışmıyoruz, bu yüzden gerçekten söyleyemeyiz. Oyunun Android Nougat’ı çalıştıran kendi Galaxy S8’imizde iyi çalıştığını ancak sorunun sistemdeki benzersiz bir durumdan kaynaklanabileceğini doğrulayabiliriz.

Bir uygulamayı güncellerken sorun yaşadığınızdan, aşağıdakileri yaparak Google Service Framework uygulamasının verilerini silmenizi öneririz:

    Ayarlar menüsünü, bildirim gölgenizden (açılır) veya uygulama çekmecenizdeki Ayarlar uygulamasından açın. “Uygulamalar” a gidin. Bu, Android 6 veya 7 OEM tenli sürümlerinde Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi gibi bir şeyle yeniden adlandırılabilir. Sağ üst kısımdaki Daha Fazla simgesine dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme. Google Services Framework uygulamasını arayın ve dokunun. Şimdi, Depolama, İzinler, Bellek Kullanımı ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulama hakkında size bilgi veren öğelerin bir listesini görün. Bunların hepsi tıklanabilir öğelerdir. Storage.Tap Clear Data düğmesine tıklayın.

Google Services Framework verilerinin silinmesi hiç işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlayın. Nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıdaki adımları izleyin.

Sorun 4: Galaxy S8 Google Gelen Kutusu’ndan bildirim almıyor

Sorunla ilgili sorunları gidermek için TÜM sorunları takip ettim ve düzeltemiyorum. Google INBOX ile bildirimleri göstermeyen bir sorun mu var? Telefonu yeniden başlattıktan sonra, yalnızca bir kez INBOX bildirimlerini gösterir. Sonra bildirimler durur. Her şey açık, uygulama batarya tarafından optimize edilmiyor. E-posta yalnızca fiziksel olarak uygulamaya girdikten sonra yükler ve e-postaları yüklemeye zorlar. Uygulamayı sildim, yeniden yükledim ve tüm önerileri takip ettim. Şanssız. – Vicky Strand

Çözüm: Merhaba Vicky. Bildirimle ilgili sorunların çoğu, bozuk bir BadgeProvider uygulamasından kaynaklanır. BadgeProvider uygulaması, uygulamaların bildirimlerinin görüntülenmesine izin vermekten sorumludur. Bu uygulama kararsız davranırsa, yaşadığınız gibi bir sorun olabilir. Sorunu çözmek için, yukarıda verilen adımları izleyerek uygulamanın verilerini sildiğinizden emin olun.

Ayrıca, telefonun sistem önbelleğini sildiğinizden emin olun. Bu, tüm uygulamaların hızlı bir şekilde yüklenmesini ve normal işlevlerini gerçekleştirmesini sağlar. Sistem önbelleğini nasıl sileceğiniz:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Google e-posta uygulamasında kendinizinki gibi sorunların farkında değiliz; bu nedenle BadgeProvider önbelleğini ve verilerini silmek ve önbellek bölümünü yeniden oluşturmak yardımcı olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Çoğu uygulama ve işletim sistemi sorunu fabrika ayarlarına sıfırlama ile giderildi, bu nedenle bu benzersiz davanızın bu sorunu çözeceğini umuyoruz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.