Galaxy S8 uygulamaları bildirimleri göstermiyor, kilit ekranında sıkışmış, diğer konular

Bu gün için yeni # GalaxyS8 yayınımıza hoş geldiniz. Bazı okuyucularımız tarafından bize bildirilen 9 S8 sayısını daha size ulaştırıyoruz. Bu konuda faydalı bir çözüm bulamazsanız, ana Galaxy S8 sorun giderme sayfasını kontrol ettiğinizden emin olun.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Aşağıda bugün size getirdiğimiz belirli konular bulunmaktadır:

Sorun 1: Galaxy S8 sesli bildirimler yapmıyor ve bir güncelleme sonrasında video oynatmıyor

Telefon birkaç saat geçtikten sonra S8’e yapılan en son güncellemeyi yaptığımda, telefonun çaldığını, alarmını ya da videoyu duyamıyorum. Yeniden başlatırsam birkaç saat boyunca sorun olmaz. Bir Verizon mağazasına gitti ve bana Samsung’un farkında olduğunu ve bir yama gönderdiğini söylediler. Bu bir ay önceydi. – İşaret

Çözüm: Merhaba Mark. Bu sorunun bir sistem güncellemesi kurduktan sonra başladığından eminseniz, bu sorun için temel cihaz sorun giderme işlemlerini yapmanız ve daha sonra nasıl çalıştığını görmeniz gerekir.

Önbellek bölümünü sil

Bunun gibi bir sorunun nedeni bozuk bir sistem önbelleği olabilir, bu nedenle cihazın iyi bir sistem önbelleği kullandığından emin olunması gerekir. İşte böyle yapılır:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndür

Önbellek bölümünü sildikten sonra hiçbir şey değişmezse, fabrika ayarlarına sıfırlamaktan çekinmeyin. Sorun, donanım yazılımının kötü kodlanmasından kaynaklanmadığı için, çalışan işletim sisteminin kötü bir şekilde oluşturulduğu anlamına gelir, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sorununuzu çözmelidir.

Aşağıda S8’inizi fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızla ilgili adımlar verilmiştir:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve Master sıfırlamayı tamamlamak için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Dosyalarınızı yedeklemek için Samsung Smart Switch uygulamasını kullanabilirsiniz. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘ Sistem güncellemesini yükleme ‘, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

ÖNEMLİ: Fabrika ayarlarına sıfırlamanın herhangi bir etkisi olup olmadığını bilmek için, herhangi bir uygulamayı kurmadan veya güncellemeden telefonu en az 24-48 saat boyunca izlediğinizden emin olun.

Uygulama güncellemelerini yükleyin ve tüm uygulamaların uyumlu olduğundan emin olun

Fabrika ayarlarına sıfırlama ve uygulamalarınızı kurduktan sonra sorun geri gelirse, bu sorunlardan birinin sorunlu olduğuna dair bir işarettir. Öncelikle her şeyin güncellendiğinden emin olmalısınız, ancak bu da yardımcı olmazsa, uygulamalardan hangisini suçlayacağınızı ve kaldıracağınızı yalıtmaya çalışın.

Sorun 2: Galaxy S8 mobil veri çalışmıyor

Galaxy S8 telefonu kullanıyorum. Airtel 4G SIM kartla kullanma ancak mobil veriler çalışmıyor. Diğer Airtel 4G SIM kartlarını ve çalışmalarını kontrol ettim ancak sorun aynı SIM kartın diğer 3G el cihazlarıyla da çalışması.

APN ayarlarını yaptım. fabrika ayarlarına sıfırlama ve donanım sıfırlama işlemlerini iki kez yaptım ancak sorun hala aynı. Lütfen bu durumdan bana yardım eder misiniz? – Samir

Çözüm: Merhaba Samir. Bunun gibi bir sorun büyük olasılıkla hesapla ilgilidir, bu yüzden size yardım edebilecek tek destek ekibi, taşıyıcı firmanızdır. Aygıt sorunlarını giderme, fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedikten sonra olanları değiştirmeyecektir. Sorunun nerede olduğunu bulmak için operatörünüzün teknik destek ekibiyle konuşmalısınız.

Sorun 3: Kilitlenmemiş Verizon Galaxy S8 güncelleme yüklemeyecek

Merhaba! Bir sorum var, çözeceğinizi umuyorum. Geçenlerde Best Buy’dan (ABD’deki) kilidi açılmış bir Verizon S8’i (SM-G950U) satın aldım. Telefon, taşıyıcımın SIM kartıyla (TIGO, Guatemala) mükemmel çalışıyor, ancak herhangi bir sistem güncellemesi olup olmadığını görmeye çalıştığımda, “Telefon mesajınızı doğrulayamıyorum” mesajı aldım. OTA güncellemelerini almak için bir Verizon SIM’e ihtiyacınız var. Not: Telefonumu açtığımda “Verizon’dan değil SIM kart” mesajı alıyorum, ancak bu kullanım sırasında herhangi bir soruna yol açmıyor. Sorular: Walmart veya başka bir yerden etkin olmayan bir Verizon SIM alabilir miyim ve bir sistem güncellemesi mevcut olduğunda (uçak modu, WiFi açıkken) veya kartın etkin bir Verizon numarasına bağlı olması gerektiğinde açabilir miyim? Bu şaşırtıcı telefon için güncellemeler almak için başka hangi seçeneklere ihtiyacım var? Zaman ayırdığınız ve yardım ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz! Saygılarımla! – Francisco

Çözüm: Merhaba Francisco. Havadan (OTA) güncellemelerini indirmek için telefonunuzu vermeniz bir Verizon SIM kartından daha fazlasını gerektirir. Öncelikle, evet, cihazın kimliğini doğrulamak için aktif bir Verizon SIM karta ihtiyacınız olacak. Bu, Verizon’un cihazı tanımlamasını ve bir sistem güncellemesi gerektirip gerektirmediğini kontrol etmesini sağlayacaktır.

İkincisi, etkin bir Verizon SIM kartı olan telefon, güncelleme dosyalarını almak için Verizon şebekesine bağlı olmalıdır. Başka bir şebekeye bağlanırken sadece etkin bir Verizon SIM kartı açamazsınız. Açıkçası, cihaz Verizon şebekesine bağlı değilse, telefonunuzun Verizon sunucularından güncelleme talebinde bulunma imkanı yoktur.

Açıkçası, Samsung’un sistemi güncelleme dosyalarını cihaza sunmadığı sürece şu anda telefonunuzu otomatik olarak güncellemeniz mümkün değildir. Samsung’dan bir güncelleme indirip indirebileceğinizi görmek için Smart Switch programlarını kullanmayı deneyin. Smart Switch’i bilgisayarınıza yükleyebilir ve bir USB kablosu kullanarak cihazınızı ona bağlayabilirsiniz. Kullanılabilir bir güncelleme varsa, Smart Switch uygulamasını bilgisayarınızda açtığınızda gösterilecek bir bilgi istemi olmalıdır. Hemen bir şey olmazsa, şansınız kalmaz.

Daha maceracı bir türseniz, telefonunuzdaki en yeni Android yinelemesini Odin üzerinden manuel olarak flaş edebilirsiniz. Yanıp sönme tehlikelidir ve doğru şekilde yapılmazsa telefonunuzun yazılımına zarar verebilir. İlgili riskleri kabul ediyorsanız, nasıl yapılacağı hakkında çevrimiçi bir rehber aramaya çalışın. Yanıp sönen bir kılavuz sunmak bu makalenin kapsamı dışındadır, bu nedenle nasıl yapılacağını biraz araştırmanız gerekir.

Sorun 4: Galaxy S8 kamera video kaydetmiyor

S8 + kameram videolarımı kaydetmiyor. Dosyaya tıkladığımda bir hata mesajı var. Dosyada resim yok ancak dev bir Artı işareti var. – Rupert.day

Çözüm: Merhaba Rupert.day. Önce telefonunuzda veya SD kartınızda yeterli depolama alanı kaldığından emin olun. Kullanılabilir depolama alanı bir sorun değilse, kamera uygulamasını önbelleğini ve verilerini silerek sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar menüsünü, bildirim gölgenizden (açılır) veya uygulama çekmecenizdeki Ayarlar uygulamasından açın. “Uygulamalar” a gidin. Bu, Android 6 veya 7 OEM tenli sürümlerinde Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi gibi bir şeyle yeniden adlandırılabilir. Orada bir uygulamanın üzerine tıklayın. Artık, size Depolama dahil olmak üzere uygulama hakkında bilgi veren öğelerin bir listesini göreceksiniz. İzinler, Bellek Kullanımı ve daha fazlası. Bunların hepsi tıklanabilir öğelerdir. Storage öğesine tıklamak istersiniz. Artık uygulamanın Verilerini Temizle ve Önbelleği Temizle düğmelerini görmelisiniz.

Sorun 5: Kilit ekranında sıkışmış Galaxy S8

TELEFON SÖNMEYE ÇALIŞIYOR VE HER GİRİŞ YAPILAN ZAMAN VE ZAMAN TEKRARLAYAN BİLGİSAYAR ROBOT KEEPS. EN ÇOK, TELEFON’A ERİŞİM YOK. EKRAN GELİR AMA KİLİT EKRANINI GEÇTİREMEZ. Yeniden başlatmak veya kapatmak istiyor. 45 SANİYE İÇİN RESET (GÜÇ ANAHTARI / SES AŞAĞI / BIXBY ANAHTARI) ve AYNI SORUN GİDİLDİ. HER MESAJI VE CEVAPLAR VE ABONELİKLERI ALIR AMA SADECE TELEFON’A ERİŞİM KABUL EDEMEZ. – Franklinnze

Çözüm: Merhaba Franklinnze. Ekran PIN’inizi veya şifrenizi hatırlayamadığınız için telefonu kullanamıyorsanız, sizin için fazla bir şey yapabileceğimizi düşünmüyoruz. Telefonu silmek ve tekrar açmak için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini denemelisiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri.) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine basın. Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için: Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun 6: Galaxy S8 uygulamaları bildirimleri göstermiyor

Merhaba. Bazı uygulamalar hakkındaki bildirimlerimden bazıları ile ilgili sorunlar yaşıyorum. ESPN, Slickdeals ve Freestufftimes uygulamaları artık herhangi bir bildirim göstermiyor. İlk başta sadece ESPN oldu ve slickdeals app bildirimleri olmazdı, ancak Freestufftimes uygulaması yaptı. Son zamanlarda, freestufftimes uygulaması bildirim gönderme durdu. Lütfen yardım et. Teşekkürler. – Jason

Çözüm: Merhaba Jason. Sorun büyük olasılıkla yüklediğiniz başka bir uygulamadan kaynaklanıyor. Sorun başlamadan önce yüklediğiniz uygulamayı hatırlıyorsanız, kaldırmayı unutmayın. Hangi uygulamanın ne olduğu hakkında bir fikriniz yoksa, aşağıdakileri yapın:

  Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silin (yukarıdaki adımlara bakın). Sorun yaşadığınız uygulamaları kurun. Henüz başka herhangi bir uygulama yüklemediğinizden emin olun. Telefonun yalnızca yüklü sorunlarınızla nasıl çalıştığını görün. En az 24 saat boyunca yapın. Bildirimlerin işe yarayıp yaramadığını kontrol edin. Uygulamalarınızın geri kalanını birer birer kurun. Bir uygulamayı yükledikten sonra bildirimlerin nasıl çalıştığını kontrol ettiğinizden emin olun. Bu, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmenizdir.

Sorun 7: Galaxy S8 SMS MMS’e çevirmeye devam ediyor

Galaxy S7. Bu telefonu bir haftadan uzun süredir kullandım. Metin sınırı oldukça küçük olduğundan, farkında olmadan MMS’e dönüyor. (Ben metni kopyalamak zorundayım – O zaman azar azar yapıştırın. Veya şimdi küçük cümleler yazın ve gönderin). Eski S3’ümde bu otomatik değişimi kapatabilirim, ama burada bunu yapacak hiçbir yer bulamadım. (Sözleşmem bana ücretsiz metin veriyor ancak MMS için ücret alıyorum). Bunu değiştirebilmek için herhangi bir yol var mı? Metin bilgilerinize baktım ancak bu cevabı bulamadım. Çok teşekkürler. – TE

Çözüm: Merhaba TE MMS uygulamasına geçmeden önce yüksek karakter numarasını göndermenize izin vermek için mesajlaşma uygulamanızın Ayarlar menüsünde bir seçenek olmalıdır. Uygulamanızın böyle bir seçeneği yoksa, operatörünüzle MMS ile ilgili politikasının ne olduğu konusunda konuşmanız gerekir.

Bazıları için, başka bir mesajlaşma uygulaması kullanmak sorunu çözebilir, bu yüzden onu da denediğinizden emin olun.

Sorun 8: Galaxy S7 kenar fotoğrafları bozuk

Merhaba. Yeni S7 kenarım bazen fotoğrafları kaydeder, böylece fotoğrafın bir kısmı eksik olur (gri bir kutuda örtülür) veya fotoğraf, görüntünün en üstündeki birkaç piksel çizgisine sıkıştırılır veya görüntünün tamamı sarı olur. hepsi mavi. Garip çünkü küçük resim iyi görünüyor, ancak fotoğrafı görüntülemeye çalıştığınızda sorunlar görünüyor. İnternette alakalı görünen hiçbir öneri bulamıyorum. Yardım et! – Çobanpüskülü

Çözüm: Merhaba Holly. Burada yapmak istediğiniz ilk şey, telefonunuzun kamera uygulamasını sıfırlamanızı sağlamaktır. Lütfen yukarıdaki Rupert.day için önerimize bakın.

Bunu daha önce yaptıysanız, sorunun kötü bir SD karttan kaynaklanmadığından da emin olmak istersiniz. Bir SD karta kaydediyorsanız, telefonunuzu kullanarak yeniden biçimlendirdiğinizden emin olun.

Bu da sorunu çözmezse, fabrika ayarlarına sıfırlayın.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri yükle düğmesine dokunun. Geri düğmesini Ayarlar menüsüne getirin ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla. Cihazı sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin.

Sorun 9: Galaxy S8’deki bildirim ayarları nasıl değiştirilir?

Geçmişte, metin mesajları aldığımda “açılır” uyarım kapalıyken, telefonumun sol üstündeki zarf simgesini, gönderenin adıyla birlikte, her zaman Arka planda görünecek olan iletinin üst çubuğun karşısında (bildirim simgelerinin göründüğü yer). Yapacak seçeneğim olmadığı bir sistem güncellemesi yaptığından beri… Metin mesajının kimden, ne dediğini artık göremiyorum. Bunu geri getirmenin bir yolu var mı? – Tess

Çözüm: Merhaba Tess. Önceki Android yinelemesinin davranışını geri getiremezsiniz ancak bildirimleri ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın. Bildirimler öğesine dokunun. Bildirimleri açmak istediğiniz uygulamayı arayın ve uygulamaya dokunun. Bu, bu uygulamanın bildirimlerini açar. Sağ üst köşeden GELİŞMİŞ seçeneğine dokunun. Bildirimleri ayarlamak istediğiniz uygulamayı seçin. İstediğiniz ayarı seçin. Her seçenek için açıklama anlaşılması kolay olmalıdır.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.