Galaxy S8 üzerinde Çalışmıyor Google Launcher – Nasıl düzeltilir

Google Asistan Launcher, bugün en ünlü ve faydalı rampalardan biridir. Ancak, Samsung Galaxy S8 akıllı telefon modellerinde her zaman düzgün çalışma eğilimi yoktur. Birkaç kullanıcı Galaxy S8 Google Launcher sorunlarıyla karşılaştı. Samsung Galaxy modellerinin KNOX güvenlik platformunun Google Launcher ile ilgili soruna neden olabileceği varsayılmaktadır. Bu genellikle ikisi de aynı anda kullanıldığında olur. En son Samsung Galaxy S8 akıllı telefonunu kullandıysanız bu şaşırtıcı değil, Galaxy S8’deki Google Launcher sorunuyla ilgili şikayetler oldukça yaygınlaştı.

Siz de Galaxy S8 Google Launcher sorunlarıyla karşı karşıyaysanız, işte aynı sorunu çözmek için bazı basit ipuçları.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S8 Genel Sorunları ve Düzeltmeleri

Samsung Galaxy S8’deki Google Launcher ile İlgili Sorunu Çözme

Samsung Galaxy S8’inize Google Now Başlatıcı’yı indirdiyseniz ve Samsung’un KNOX Güvenlik özelliklerini herhangi bir şekilde kullanıyorsanız, aynı yeni “Güvenli Klasör” sistemini de ekleyerek; daha sonra Galaxy S8 Google Launcher sorunlarının bir biçimiyle karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlar arasında en büyük sorunlardan biri, Google Asistan Launcher’ın sistemdeki hiçbir uygulamayı göremeyeceğidir. Bu nedenle, uygulama çekmecesi kullanıcılara boş görünecek ve kullanıcılar ana ekranı yapılandıramayacaklardır. Bu sorunla akıllı telefonunuzda Google Launcher ile karşılaşıyorsanız, aynı şekilde aşağıdakileri düzeltebilirsiniz.

Samsung KNOX ve Güvenli Klasörü Devre Dışı Bırakma:

Galaxy S8 Google Launcher sorununu çözmenin ilk adımı Samsung’un KNOX özelliklerinin kullanımını durdurmak. Bu istenen çözüme ulaşmak için bir süre yapılabilir. Bu uygulamanın Güvenli Klasörünü aşağıdaki şekilde kapatmayı deneyebilirsiniz:

    Samsung Galaxy S8’in Ayarlar sayfasını açın Ekranı Kilitle ve Güvenlik seçeneğine dokunun Güvenli Klasör bölümüne gidin “Kaldır” seçeneğine tıklayın Güvenli Klasörde saklanan tarihi kaydetmek istiyorsanız “Yedekle ve Kaldır” seçeneğine dokunun.

Galaxy S8 Google Launcher issues

Samsung KNOX güvenlik kurulumunun tamamını işyerinizin BT departmanı tarafından önceden tanımlanmış olan güvenlik politikası nedeniyle kullanıyorsanız, bu durumda Samsung KNOX özelliklerini kullanmayı bırakmak için uygun adımları izleyeceksiniz.

Google Asistan Başlatıcı’yı İndirme ve Yükleme:

Artık Samsung KNOX güvenlik özelliklerini ve aynı Güvenli Klasörü devre dışı bıraktığınıza göre, şimdi akıllı telefonunuza Google Now Başlatıcısı’nı yükleyebilirsiniz. Sorunsuz bir deneyim elde etmek için, uzmanlar tarafından ilk önce akıllı telefonunuza Google Now Launcher uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeleri önerilir. Aynısını aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

    Akıllı telefonunuzdaki Google Play simgesini açın Arama çubuğu simgesinde Google Asistan Başlat uygulamasını arayın Uygulamayı “Yükle” seçeneğini kullanarak yükleyin Uygulamayı yükledikten sonra, Giriş simgesine basın.

Samsung KNOX güvenlik özelliklerinin etkin modu olmadan, Samsung Galaxy S8 akıllı telefonunuzda Google Now Başlatıcı’yı yükledikten sonra, Galaxy S8 Google Başlatıcı sorununu çözmüş olacaktınız. Artık, telefonunuzdaki çeşitli uygulamaların listesini görebilirsiniz. Aynı zamanda, uygulamaları akıllı telefonunuzda olmalarını istediğiniz gibi yapılandırabilir ve kullanabilirsiniz.

Galaxy S8 Google Launcher issues

Samsung Galaxy S8 Smartphone’unuzdaki Güvenli Klasörü yeniden etkinleştirin:

Uzmanın tavsiyesi: Samsung Güvenli Klasörü yeniden etkinleştirme ve ardından Google Şimdi Başlatıcı’yı kullanmaya devam etme özgürlüğü size verildiğinde, sorunu Google Başlatıcı ile çözme ihtimaliniz yüksek.

Uzmanlar, kullanıcıların hem Samsung KNOX Güvenli Klasörünün hem de Google Asistan Başlatıcı’nın aynı anda sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını beklemelerini önermiyor. Bu çözüm sizin için işe yaramazsa, o zaman her zaman aynı kaldırabilirsiniz. Samsung Secure Folder ürününü aşağıdaki şekilde yeniden etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz:

    Samsung Galaxy S8 akıllı telefonun Ayarlar simgesini açma “Ekranı ve Güvenliği Kilitle” seçeneğine dokunun Güvenli Klasör seçeneğine tıklayın Artık akıllı telefonunuzdaki Güvenli Klasör kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz Artık, Telefonun ana ekranında ve uygulama çekmecesinde Güvenli Klasör kısayolu.

Samsung Secure Folder seçeneğini yeniden etkinleştirdikten sonra, sistemdeki diğer tüm uygulamalar gibi buna erişilebilir. Kullanıcılar, Güvenli Klasör ayarlarını, aynı ayarları yapmak için kullanmaları gereken Ayarlar alanının “Kilit ekranı ve Güvenlik” bölümünden de yönetebilirler.

Birkaç Samsung Galaxy S8 akıllı telefon kullanıcısı için, birden fazla kanal ve cihazda Google Asistan Launcher ile tutarlı ve tanıdık bir deneyime sahip olmak çok daha değerli oldu. Bu, Google Asistan Launcher’ın yanında bulunan Samsung Güvenli Klasörünü kullanabileceklerini garanti etti. Ancak, hem Samsung Secure Folder hem de Google Now Launcher’ın eşzamanlı kullanımında dengesizlik ve belirsizlikle karşı karşıya kalan bazı Samsung Galaxy S8 kullanıcıları grubu vardır. Galaxy S8’deki bu Google Launcher sorununda Samsung tarafından verilen kalıcı bir düzeltme bulunmadıkça, kullanıcılar bu sorunu çözmek için bu basit ipuçlarını kullanmayı deneyebilirler.

Bu adım adım yönergeleri izlerseniz, Samsung Galaxy S8 akıllı telefon modelindeki Google Launcher ile ilgili sorunu çözmek oldukça kolaydır. Bunlar uzmanlar tarafından ellerinden gelenin en iyisini yapmakta ve sorununuzu kalıcı bir çözüm ortaya çıkana kadar çözmeyi amaçlamaktadır!

Oku ayrıca- Samsung Galaxy S8’de Güvenli Bir Klasör Nasıl Kurulur?