Galaxy S8, “yavaş şarj oluyor … Cihazla birlikte verilen şarj cihazını kullanın.” Hatası

Birçok GalaxyS8 sahibi, “yavaş şarj etme: Şarj cihazının doğru şekilde bağlandığından emin olun. Cihazla birlikte verilen şarj cihazını kullanın. ”Hatasını burada blogumuzda ve diğer Android forumlarında bulabilirsiniz, ancak Samsung’dan henüz bu konuda resmi öneriler almadık. İncelediğimiz birçok durumda, en yaygın nedenin bir şarj kablosunun ani bir arızası olduğu anlaşılıyor, ancak temel yazılım sorun giderme işlemini yaparak sorunu başarıyla çözebilen başka pek çok kişi var. Bu sorunu nasıl çözeceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugünün sorunu: Galaxy S8, “yavaş şarj: Şarj cihazının doğru şekilde bağlandığından emin olun. Cihazla birlikte verilen şarj cihazını kullanın. ”Hatası

S8’imi bir yıldan az bir süre kullandım. Sadece telefonumu şarj etmek için üniteyle birlikte gelen hızlı şarj cihazını kullandım. Son birkaç hafta boyunca, şarj cihazına her taktığımda, Yavaş şarj olduğunu söyleyerek ve orijinal şarj cihazını kullandığınıza dikkat edin. this Bu sabahtan başlayarak, telefonum hiç şarj olmuyor. telefon açılacaktır; Ancak, hiçbir şey göremiyorum. Ekran karanlık. troubleshooting Yumuşak sıfırlama dışında sorun giderme ipuçlarını denedim çünkü geri çekemiyorum.  Bu ünitede sigortam yok ve help Lütfen yardım et !!  Tammy Walker

“Yavaş şarj olan bir Galaxy S8 nasıl düzeltilir? Şarj cihazının doğru bağlandığından emin olun. Cihazla birlikte verilen şarj cihazını kullanın. ”Hatası

Diğer herhangi bir Android hatası gibi, bu sorun bir yazılım hatası veya kötü bir donanımdan kaynaklanabilir. Yine de birçok durumda, S8 yavaş şarj sorunu, kötü bir kablo gibi hatalı bir şarj aksesuarından kaynaklanır. Tüm olası nedenleri kapsamak için, önce olası yazılım sorunlarını kontrol ederek devam etmek istiyoruz. Olası tüm yazılım çözümlerini zaten tükettiyseniz, bu, donanım arızasının soruna neden olduğunun açık bir doğrulamasıdır.

Sorun gidermeye başlamak için aşağıdaki adımlarımızı uygulayın.

1. Çözüm: Hızlı şarjın AÇIK olduğundan emin olun

Deneyimli Android kullanıcıları için Hızlı Şarj özelliğinin etkin olup olmadığını kontrol etmek ilk yapacaklarından biri olmalıdır. Ancak, Android veya Samsung Galaxy cihazında yeni olanlar için, Hızlı Şarj özelliğinin çalışabilmesi için önce etkinleştirilmesi gerektiğinin farkında olmayabilirler. Android’i uzun süredir kullanmayan kullanıcılardan biriyseniz, S8’inizde hızlı şarjı etkinleştirdiğinizden emin olun. İşte böyle:

    Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz Bakımı’na dokunun. Pil’i seçin. Buradan, sağ üst köşedeki Diğer ayarlar’ı (üç nokta simgesi) seçin. Gelişmiş Ayarlar’a dokunun ve Hızlı Kablo Şarjı’nın AÇIK olduğundan emin olun.

2. Çözüm: Uygulama ve Android güncellemelerini yükleyin

Bu sorun etrafta dolaşıyor ve ortaya çıkmalarının karışık nedenleri var gibi görünüyor. Bazı durumlarda, sorun hatalı bir şarj kablosu veya adaptörden kaynaklanırken, diğerleri yazılım hataları nedeniyle ortaya çıkar. S8 kullanıcılarının birçoğu sorunu Samsung’a bildirmiş olduğundan, Samsung’un bir donanım yazılımı yaması yayınlayarak zaten katıldığını varsaymak istiyoruz (sorun gerçekten kodla ilgili ise). Çoğu sorun gibi, Samsung da sorunları resmi olarak kabul etmiyor ya da böyle bir sorunu çözmek için doğrudan bir ürün yazılımı yamasının yayınlandığını söylüyor. Bu sorunla ilgili bilgimizle ilgili olarak, Samsung’dan S8 güncellemelerinden birinin yavaş şarj sorunu için bir düzeltme içerdiğinden hiçbir zaman söz edilmedi. Yine de, herhangi bir uygulamayı veya Android güncellemesini kaçırmamanızı öneririz. Sorunlarınız olsun ya da olmasın, cihazınızın yazılım yönünü en son sürümü çalıştırmanız önemle tavsiye edilir.

Çözüm # 3: Önbellek Bölümünü Temizle

Herhangi bir Samsung sorununu düzeltmek için çok yıllık çözümlerden biri önbellek bölümünü temizlemektir. Bu durum bir istisna değildir, bu yüzden henüz yapmadıysanız, başka bir çözüm yapmadan önce önbellek bölümünü silmenizi öneririz. Bozuk bir önbellek bölümünün her türlü soruna yol açabileceğini biliyoruz. Umarım, cihazınızın önbelleğini temizlemek bu yavaş şarj sorununa son verir.

S8’inizin önbellek bölümünü temizlemek için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

4.Çözüm: Tüm ayarları sıfırlayın

Bir çok yazılım sorunu dolaylı olarak onlarla uğraşarak giderilir. S8’inizde, bu, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan yazılım ve uygulama ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri döndürerek gerçekleştirilir. Bunu henüz denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

    Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA diyalog kutusuna dokunun.

Çözüm # 5: Güvenli modda iken şarj edin

Bir uygulama yükledikten sonra S8’iniz harekete geçti mi? Son zamanlarda yüklediğiniz uygulamayı hatırlayabiliyorsanız, soruna neden olup olmadığını görmek için uygulamayı sistemden kaldırmayı düşünün. Aksi takdirde, S8’inizi güvenli moda getirin ve nasıl şarj edildiğini görün. Hızlı şarj özelliği güvenli modda çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, indirilen uygulamalardan birinin sorunlu olduğundan emin olabilirsiniz.

Güvenli moda nasıl önyükleme yapılacağı ile ilgili adımlar şunlardır:

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Çözüm # 6: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Sorun bu noktaya kadar devam ederse, telefonu silmek için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Hızlı şarj özelliğinin yazılım fabrika sürümündeyken çalıştığını biliyoruz, bu da yazılımla ilgili bir hata olasılığını ortadan kaldırır.

Henüz denemediyseniz, adımlar şunlardır:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 7: Başka bir şarj kablosu ve adaptörü edinin

Bazı S8 kullanıcıları, başka bir şarj aksesuarı seti kullanarak bu sorunu başarıyla çözebildi. Şarj kablosunun veya adaptörün kötü olup olmadığını görmek için, Samsung Galaxy S8 için bilinen bir çalışma kablosu kullanın ve çalışıp çalışmadığına bakın.

8.Çözüm: Samsung desteğine başvurun

Yukarıdaki tüm önerilerimizi yaptıktan sonra sorun devam ederse, bu iki anlama gelebilir – buna neden olan bir işletim sistemi hatası (kodlama sorunu) veya bir donanım arızası vardır. Yazılım ayarlarıyla ilgili olarak yapabileceğiniz en fazla şey fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak olduğundan, profesyonel yardım almaktan başka seçeneğiniz yoktur. Samsung’un onarılabilir mi yoksa değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyebilmesi için cihazı kontrol etmesine izin verin.

Deneyebileceğiniz geçici çözümler

Bu arada cihazı Samsung’a göndermeye devam etmek istemiyorsanız, hızlı şarj etmek için kablosuz şarj cihazı kullanmak (hızlı kablo şarjına kıyasla hala daha yavaş) gibi bazı geçici çözümleri deneyebilir veya ekranı veya cihazı kapatabilirsiniz. Doluyor. Cihazınızı şarj ederken kullanmanın şarj oranını önemli ölçüde yavaşlatabileceğini unutmayın. Şarj hızını artırmak için cihazı kapatarak dinlendirmeye çalışın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.