Galaxy S8 zayıf pil performansı: Android güncellemesinden sonra hızlı pil tüketimi sorunu

Birçok Samsung Galaxy sahibi, bir güncellemeden sonra kötü performans gösteren cihazlarıyla ilgili yardım talep ediyor. Bugünkü sorun giderme bölümünde, bir güncelleme yüklendikten sonra hızlı pil tüketme sorunu olan bir # GalaxyS8 ile ilgili sık karşılaşılan diğer bir soruyu yanıtlayacağız. Bu durumda ne yapacağınıza dair fikirler arıyorsanız, okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S8 zayıf pil performansı: Android güncellemesinden sonra hızlı pil tüketimi sorunu
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Pili ve işletim sistemini yeniden kalibre edin
   • Uygulamaları güncelle
   • Pil kullanımını kontrol et
   • Uygulamaları kaldır
   • Alt ekran parlaklığı
   • Kullanımı en aza indir
   • Fabrika ayarları
  • Sorun # 2: Galaxy S8'iniz parladıktan sonra tuğlalandığında ne yapmalısınız?
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy S8 zayıf pil performansı: Android güncellemesinden sonra hızlı pil tüketimi sorunu

  Kısa bir süre önce 5 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yazılımınızın en son sürümüne güncelledim. Güncellemeden bu yana, pilim gün boyunca ilerlemiyor. Normalde, gün boyu eşzamanlıyken fitbit versa, kablosuz samsung kulaklıklarımı kullanıp müzik, konuşma ve metin dinlemeyi ve neredeyse 2 gün sürecek olan meyletimi kullanabiliyorum. Güncellemeden beri wifi'yi kapatmak zorunda kaldım ve bluetooth ve ekran zamanımı ile tutumlu ve ancak 2 de yapabilirim. Telefonumu normal bir miktar kullanmak istediğimde her 4-6 saatte şarj etmek için şarj cihazımı her yerde taşıyamam. telefonumu o kadar kullanmıyorum bile. Güncellemeden önce bazen bir ücret ödemeden 3 gün sürebilirim. bu gülünç. Umarım bu konuyu çözdüğünüzde, yakında çözebilir ve yakında yeni bir güncelleme sunabilirsiniz. Aksi takdirde cihazları değiştirmem gerekebilir. ve Samsung'a uzun yıllar boyunca çok sadık kaldım!

  Çözüm: Şu anda bir akıllı telefon için nispeten genç olan bir Galaxy S8'iniz olduğu düşünüldüğünde, sahip olduğunuz hızlı pil boşaltma sorununun sebebi, aşağıdaki öğelerden biriyle ya da bir kombinasyonuyla bir ilgisi olmalıdır:

  • Uygulamalar
  • yazılım (işletim sistemi yapılandırması)
  • kullanım alışkanlıkları

  Pil boşaltma sorununuzu düzeltmek için, aşağıda deneyebileceğiniz şeyler şunlardır:

  Önbellek bölümünü temizle

  Yapman gereken ilk şey bu olmalı. Bir güncelleme sonrasında sorun yaşayanlar için çok önerilen bir çözümdür. Sistem güncellemeleri bazen sistem önbelleğini genel sistem performansı ile sonuçlandırabilir. Bu batarya performansını da etkileyebilir. S8'inizin iyi bir sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silmeyi deneyin. İşte nasıl:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın.
  5. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Pili ve işletim sistemini yeniden kalibre edin

  Bir cihaz güç veya şarj sorunları yaşadığında pil ve işletim sistemi yeniden kalibrasyonu gerekli olabilir. İşte böyle yapıldı:

   1. Aküyü tamamen boşaltın . Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
   2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin . Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
  1. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
 • Cihazı yeniden başlat.

 

 1. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın .
 2. 1-5 arası adımları tekrarlayın .

Yeniden kalibrasyondan sonra, telefonunuzu birkaç gün kullanın ve pil performansını izleyin. Hiçbir şey değişmezse, aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

Uygulamaları güncelle

Uygulamalar Android cihazların can damarı olabilir, ancak aynı zamanda bazı yaygın hata kaynaklarından da olabilirler. Uygulamaları yüklemez ve çalışmalarını beklemezsiniz. Geliştiricilerin ürünlerini sürekli güncellemelerine neden olan bilgelik var.

Uygulamaların güncellenmesi bu durumun önemli bir adımıdır, zira bunlardan birinin zayıf pil performansının ana nedeni olabileceği olasılığı vardır. Google Play Store'daki güncellemeleri kontrol ederek tüm uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun.

Uygulamaları Play Store'un dışından yüklediyseniz, cihazdaki geçerli işletim sistemi sürümüyle uyumlu olup olmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Uygulamalardaki hataları en aza indirmek için resmi olanlara sadık kalmaya çalışın. En az bilinen yayıncıların uygulamaları düzenli güncellemeleri alamayabilir ve yeni Android sürümüyle uyumlu hale getirmek için tamamen ayıklanamayabilir. Bir uygulamayı geliştirmek ve devam ettirmek pahalı bir kuruluştur, bu yüzden nakit sıkıntısı çeken geliştiriciler uygulamalarını güncel tutmakta zorlanabilirler. Bilinen şirketlerin popüler uygulamaları, uygulamalarını çalışır durumda tutmak ve hatasız tutmak için kaynak ayırabildikleri için bu kadar sorun yaşayamayabilir. Son birkaç hafta içinde milyonlarca Android kullanıcısının yaşadığı gibi, Facebook ve Instagram gibi iyi bakılmış uygulamaların bile hatalara yenik düşebileceğini hatırlatmak isteriz. Söylemeye gerek yok, güncellemeleri yüklemek Android güncellemelerini yüklemek kadar gerekli. Özgür ve bu kadar zor değil, onu atlamamak için emin olun.

Pil kullanımını kontrol et

Hangi uygulamanın, hizmetin veya işlevselliklerin pil performansını etkilediğini bilmenin en basit yollarından biri, Ayarlar altındaki yerleşik pil kullanımı izleyici özelliğini kontrol etmektir. Bu işlemi yapmak için üçüncü taraf uygulamaları yüklemeniz gerekmez. Pil Kullanımı uygulamasına benzer şekilde çalışan bir üçüncü parti uygulamanız varsa, bunu sistemden kaldırın. Tamamen işe yaramaz ve gereksiz.

Pil Kullanımı uygulamasını kontrol etmek için şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Cihaz Bakımı'na dokunun.
 3. Pil'e dokunun.
 4. PİL KULLANIMI düğmesine dokunun.
 5. Hangi uygulamanın en üstte olduğunu görmek için listeyi kontrol edin.

Pil kullanım sonucuna göre uygulamalarınızı yönetirken kendi kararınızı kullanın. Örneğin, Facebook bu listedeki en iyi uygulamalardan biriyse, kullanımında muhtemelen bir fren yaptığınız yüksek zamandır.

Uygulamaları kaldır

Yüklü uygulamalar, ister aktif olarak kullanıyor olsun olmasın, pilinizi ve cihazınızın saklanmasını etkiler. Şu anda haftalarca uyku haline gelmiş uygulamalarınız varsa bunları kaldırın. Pilin kısa ve uzun vadede daha uzun süre çalışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işlem sırasında size bir MB tasarrufu sağlayabilir ve telefonun dahili belleğini kesmeye yardımcı olabilir.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları, akıllı telefonların beklenenden daha hızlı tükenmesinin en önemli nedenlerinden bazıları. Bu tür uygulamalar sürekli yeni içerik almak için uzak sunucularla sürekli konuşmak için tasarlanmıştır. Çok sayıda benzer uygulama yüklüyse, hangileri daha az önemli olanlardan kurtulmak istediğinize karar verin.

Alt ekran parlaklığı

Bu kendini açıklayıcıdır. Ekranınız ne kadar parlak ve renkli olursa, pil gücü için sistem açılmaya başlar. Güç tasarrufu için ekran parlaklığınızı en düşük konforlu seviyeye indirin. Ekranın çözünürlüğünü daha düşük bir değere de değiştirebilirsiniz.

Kullanımı en aza indir

Önemli bir işletim sistemi güncellemesinden sonra kullanıcıların genellikle cihazlarının pilinin daha hızlı tükenmesinin en yaygın nedenlerinden biri, yeni olanı sürekli olarak kontrol etmek için kendilerine yardımcı olamayacakları gerçeğidir. İçeriğin sürekli olarak açılması, içeriğin veya yeni özelliklerin taranması, cihazın kilitlenmesi ve tekrar kilidin açılması, bataryaya baskı uygulayabilir. Bu nedenle, bir çok kullanıcının bataryasının önümüzdeki birkaç gün içinde daha kısa ömre sahip olduğunu fark etmesi bekleniyor. Yeni işletim sisteminin yeniliği tükendiğinde ve bir kullanıcı daha önce olduğu gibi cihazla tinkering yapmayı bıraktığında, pil performansı da normale dönebilir.

Fabrika ayarları

Büyük Android güncellemeleri bazen sistemin verimsiz çalışmasına neden olabilecek konfigürasyonları değiştirebilir. Yukarıdaki tüm önerileri uyguladıysanız ve sorun hala devam ediyorsa, her şeyi varsayılanlarına geri döndürmek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yapın.

S8'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlama işlemini bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. “Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırlama” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun # 2: Galaxy S8'iniz parladıktan sonra tuğlalandığında ne yapmalısınız?

Merhaba, zamanınız ve bu servis için teşekkür ederim. Umarım yardım edebilirsin. Sprint Galaxy S8 kutunun dışında. Odin 3.13.1 ile Oreo 8 ile parladı ve o zamandan beri tuğla oldu. Bir şekilde yanlış yapmıyorum ve aynı zamanda sprint fabrika yazılımını tekrar yanıp sönmeyi denemedim ancak değişiklik yapmadan kurtarma moduna geçemiyorum. İşte açtıktan sonra ve indirme moduna koyduktan sonra telefon hatası pics: https://ibb.co/hpG7eJ https://ibb.co/nj1Jmy https://ibb.co/fqRUtd Ben gidiyorum düşünüyorum Onu almak zorunda ama eğer bildiğiniz başka bir şey varsa ya da çok büyük olabilirdi. Tekrar teşekkürler.

Çözüm: Yepyeni ve pahalı bir cihazı doğrudan kutudan çıkardıysanız, ilgili risklerin farkında olduğunuzu varsayarız. Ortak olanların üzerinde yanıp sönen bir süreci bertaraf edebilecek bir dizi faktör var. Örneğin, kullandığınız bir bilgisayar gerçek yanıp sönen işlem sırasında bir hatayla karşılaştıysa veya USB bağlantı noktasının bozuk bir sürücüsü varsa, bu da Odin'in çökmesine ve telefonunuzun bölümünün dağılmasına neden olabilir. Yanlış bir ürün yazılımı sürümü kullanmak, yazılımı bozmanın en etkili yollarından biridir. Bazen, bir cihazın stok yazılımını geri yüklemek sorunu çözdüğünden, bunu denediğinizden emin olun. Resimde gösterilen hata geneldir ve genellikle yanıp sönen bir prosedür yanlış giderse ortaya çıkar. Bu, yanıp sönen işleminizde bir hata yaptığınız noktayı tam olarak belirleyemez. Görünen başarıdan önce hisse senedi yazılımını yanıp sönmeyi denediyseniz, yapabileceğiniz en iyi şey telefonu iade etmek ve değiştirmektir.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.