Galaxy S8’de Ekran Kilidini Atlama

#Samsung #Galaxy # S8, geçen sene piyasaya sürülen ve sadece çok iyi performans göstermeyen aynı zamanda güvenli bir telefon olan eski bir amiral gemisi modelidir. Bu cihazın merkezinde 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 835 veya Exynos 8895 işlemci (piyasaya bağlı) var. Bu, telefonun fark edilebilir gecikmeler olmadan aynı anda birkaç uygulamayı çalıştırmasını sağlar.

Bu telefona sahip olan tüketiciler bunu sadece kişisel faaliyetleri için değil, aynı zamanda iş için de kullanıyor. Bu cihazın sosyal medya hesaplarından, e-postalardan, bankacılık ayrıntılarından ve çok daha fazlasından çok sayıda kullanıcı bilgisi depolaması şaşırtıcı değildir. Telefonun kaybolması durumunda, verilere herkes tarafından erişilebilme olasılığı vardır. Bunun olmasını önlemek için öncelikle telefonun ekran kilidini ayarlamak en iyisidir çünkü bu, telefon verilerinizi korumak için en iyi savunma hattıdır.

S8’in ekran kilidini ayarlamak için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Ekrana kilitle ve güvenlik> Ekran kilidi türü’ne dokunun. Bir seçenek seçin ve ardından bir ekran kilidi ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Aşağıdaki kilit ekranı seçeneklerini belirleyebilirsiniz

    Kaydırma: Kilidi açmak için ekranı kaydırın. Desen: Kilidi açmak için ekrana çizdiğiniz bir desen oluşturun.PIN: Ekran kilidini açmak için bir PIN seçin.Şifre: Ekran kilidini açmak için bir şifre oluşturun. Tarama: Daha iyi doğruluk ve güvenlik için yüz ve iris tanıma özelliğini birlikte kullanın. Yüz: Kilidi açmak için yüz tanıma özelliğini kullanın. Parmak izleri: Ekran kilidini açmak için parmak izi tanıma özelliğini kullanın.

Desen, PIN veya şifre seçeneğini belirlerseniz ve bunu unutursanız, verilerinizi kaybetmeden telefonunuza erişmenin bir yolu vardır. Telefon cihaza bağlı Google hesabı ayrıntılarını girmenizi gerektirene kadar yanlış desen, PIN veya şifre girmeye devam etmeniz yeterlidir. Telefona erişmek için doğru e-posta ve şifre kombinasyonunu girmeniz yeterlidir.

Telefonuma, Telefonumu Bul özelliğini kullanarak da erişebilirsiniz. Telefonun daha önce Samsung hesabınıza kayıtlı olması gerektiğini unutmayın.

    Https://findmymobile.samsung.com/ web sitesine gidin Ellerinizi akıllı telefonunuza ilk kez yüklediğinizde oluşturduğunuz Samsung hesabını kullanarak oturum açın. Gösterge tablosunda Bir kez Cihazımın Kilidini Aç başlıklı düğmeye basın. açılır ve İnternet’e Wi-Fi veya etkin bir veri bağlantısı üzerinden bağlanır.Web sitesinde görünen pop-up’a tıklayın.