Galaxy S8’de Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl atlanır, diğer sorunlar

Samsung cihazlarındaki kanıtlanmış güvenlik özelliklerinden birine Fabrika Sıfırlama Koruması denir. Çalınan bir telefona yetkisiz erişimi engellemenin basit ama etkili bir yoludur. Bununla birlikte, Google hesabı kimlik bilgilerinizi unutursanız Fabrika Sıfırlama Koruması da atlamak için bir acı olabilir. Bugünün makalesi FRP ve # GalaxyS8’de nasıl atlanacağını ele alıyor. Bu yayını faydalı bulacağınızı umarız.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun 1: Galaxy S8 ekranı beyaz ve parlaklık yüksek olduğunda ekran çalışmıyor

Ekranımı kenarımda kırdım ama sadece telefonumdayken kızımın sırtımda durduğunu varsayıyorum. Ben kanepe sadece halı üzerine düştü kadar ekran tüm iyi çalıştı. Ekranın alt yarısının beyaz olduğunu fark ettim ama dokunduğumda altındaki düğmeler hala çalıştı, onları göremedim! Ekran ışığını kapatırsam ekranın iyi olduğunu ve hiç beyaz olmadığını fark ettim. Ekranı değiştirirsem sorun olmaz mı yoksa başka bir sorun mu var? – Frances Wilcock

Çözüm: Merhaba Frances. Telefonunuzun ekran aksamı üç ana bileşenden oluşur: sayısallaştırıcı, LCD / monitör ve esnek kablo. LCD / monitör, ekranın gördüğünüz görüntüleri gösteren kısmıdır. Dizüstü monitörünüze benzer ve ana işlevi görüntüleri göstermektir. Sayısallaştırıcı, monitörün üstündeki dokunuşlarınızı yakalayan ve onları dijital sinyallere dönüştüren katmandır. Bu sinyaller daha sonra esnek kablo ile anakarta iletilir. Bu üç bileşen, telefonunuzu kullanmanızı sağlamak için birlikte çalışır. Bunlardan herhangi biri hasar görürse, her şey normal çalışırken aynı deneyime sahip olmayı bekleyemezsiniz.

Kötü bir monitörünüzün olduğundan neredeyse eminiz, bu yüzden şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu göndermek için değiştirilebilir. Güvenli tarafta olmak için, önce aşağıdaki iki şeyi yaptığınızdan emin olun.

Dosyalarınızın yedeğini oluşturun

İdeal olarak, yeri doldurulamayan dosyalarınızı düzenli olarak yedeklemeniz gerekir. Bunu, bilgisayar veya başka bir telefon gibi başka bir cihazda kaybetmeyi göze alamayacağınız dosyaların kopyalarını tutarak yapabilirsiniz. Günümüzün bilgi işlem ortamında, bir bulut hesabına sahip olmak da iyi bir şeydir. Yedeklemenizi korumak için kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız yoksa, bulut hizmetlerini kullandığınızdan emin olun. Samsung’un telefon ayarlarını, uygulamaları, uygulama verilerini vb. Tutmak için kendi bulut hizmeti vardır. Google’ın aynı amaç için ücretsiz bir bulut hizmeti vardır.

Ana sıfırlama gerçekleştirme

Ekran sorununa neden olan bir yazılım hatası olasılığını ortadan kaldırmak için, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürdüğünüzden emin olun. Bunu yaptıktan sonra ekran sorunu devam ederse, telefonu göndermek için orijinal planımıza devam edin.

Daha önce bir fabrika / ana sıfırlamayı denemediyseniz, nasıl yapılacağına ilişkin adımlar şunlardır:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından tuşuna basın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun 2: Galaxy S8’de Takvim bildirim seslerini değiştirme

Android Samsung Galaxy S8 Active cihazım var. Takvimime zaman ve her şeyle ilgili hatırlatmalara ihtiyacım olduğunu not ettiğimde, randevularımı vb. Hatırlatmak için hiçbir şey yapmaz, birkaç kez bunu yaptı, hiç ses yoktu, sadece ekrana hızlı bir bakış ve arkasından geçti. Benim için yeni bir telefon ve önceki telefonumdan daha iyi olması gerekiyordu. şimdiye kadar, hiç değil. Yardım edebilir misin? – Gül

Çözüm: Merhaba Gül. Samsung Takvim uygulamasının, diğer tüm uygulamalar gibi, bildirim yapabilmesi için yapılandırılması gerekir. Takvim bildirimlerini ayarlamanın üç yolu vardır.

Takvim bildirimlerini uygulama ayarları menüsünden ayarlama

  Takvim uygulamasını açın. Üst kısımdaki Diğer ayarlar simgesine (üç noktalı simge) dokunun. Ayarlar’a dokunun. Takvim Hakkında’ya dokunun. APP BİLGİSİ’ne dokunun. Bildirimler’e dokunun. Etkinleştir Kaydırıcıyı sağa hareket ettirerek bildirime izin ver’i seçin. tercihinize göre, Kilit ekranı altında sizin için en iyi seçeneği seçebilirsiniz.

Ayarlar uygulamasını kullanarak Takvim bildirimlerini ayarlama

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun.Ayarlar’a dokunun. Bildirimler’e dokunun.

Bildirimler menüsü aracılığıyla Takvim bildirimlerini ayarlama

  Ayarlar uygulamasını açın. Bildirimler’e dokunun. Gelişmiş’e dokunun. Takvim’e dokunun. Kaydırıcıyı sağa hareket ettirerek bildirime izin ver’i etkinleştirin. Sessiz göster’i devre dışı bırakın. Tercihinize bağlı olarak, Açık kilit ekranı altında sizin için en iyi seçeneği belirleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Android bir uygulama bildirimini değiştirmek için birçok yol sunuyor. Yakın gelecekte yeni takvim bildirimleri duyduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, zevkinize en uygun bildirim sesini seçmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın Sesler ve titreşim üzerine dokunun. Bildirim sesleri öğesine dokunun. Takvim bildirimi öğesine dokunun. Bildirim sesi öğesine dokunun. Gerekirse, geçerli bildirim sesini istediğiniz sesle değiştirin.

Sorun 3: Galaxy S8’de Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl atlanır

Tekno okuryazar olmayan kocama Noel için bir Samsung S8 aldım ve parmak izi güvenliğiyle (büyük parmakları çok beceriksiz olduğu için terk ettik) kurarken hatırlayamayacağı bir şifre girdik. Google hesabını not edebilmem için telefon şimdi kilitlendi. Kapatmaya çalıştığımda parola soruyor ve yeniden başlatmaya çalıştığımda da aynı şey oluyor. Aşağı ses seviyesi, Ana Sayfa ve güç düğmesine bastığımda, mavi “Uyarı” ekranını alıyorum, ancak yalnızca 2 seçenekle: Ses açma: Devam veya Ses kısma: İptal (telefonu yeniden başlat). Devam’a bastığımda İndirme modunda takılı kalıyor. İptal düğmesine bastığımda, şifre isteyen ana ekrana geri döner. Çağrıları alıp bildirim alabildiği, ancak bunlara erişemediği için tuhaf. Yardımcı olabilir misiniz lütfen? – Cheryl

Çözüm: Merhaba Cheryl. Şu anda olan şey, telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlama koruması kilitli olmasıdır. Android Lollipop (Android 5) serbest bırakıldığında Fabrika Sıfırlama Koruması (FRP) kilidi tanıtıldı. FRP hırsızların çalınan telefonları kullanmasını engellemek içindir. FRP, bir fabrika ayarını her sıfırladığında bir kullanıcıdan telefonla ilişkili Google hesabının şifresini sorarak çalışır. FRP tetiklendikten sonra, telefonu yalnızca ilişkili Google hesabının şifresini girdikten sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Google hesabı kullanıcı adını ve / veya şifresini hatırlayamıyorsanız, alabileceğiniz diğer seçenekler şunlardır:

Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanarak Galaxy S8’inizin kilidini açın

Bu, özellikle telefondaki Google hesabınızda oturum açtıysanız denemeniz gereken ilk adım olmalıdır. Bu yöntem yalnızca cihazınızı Android Cihaz Yöneticisi’ne önceden kaydettiyseniz çalışır. Kayıtlıysa, bilgisayar kullanarak Google şifresini sıfırlamak için ADM’nin kilit özelliğini kullanabilirsiniz. S8’inizin kilidini açmak için ADM’yi kullanabilmeniz için gereksinimler şunlardır:

  telefon açık olmalıdır telefon Google hesabınızda oturum açmalı telefon kablosuz ağa bağlı olmalı veya mobil veri telefonu Google Playphone’un GPS’inde görünmeli veya konum açık olmalıdır telefonun Cihazımı Bul özelliği açık olmalıdır telefonun uzaktan kilitlenmesine ve silinmesine izin ver özelliği olmalıdır etkin

Bu gereksinimlerden herhangi biri karşılanmazsa, Galaxy S8’inizin kilidini açmak için ADM’yi kullanamayacaksınız.

Ancak, her şey ayarlanmışsa, aşağıdakileri yaparak cihazın kilidini açmaya devam edebilirsiniz:

  Bilgisayardan Android Cihaz Yöneticisi’ne gidin. Galaxy S8’inizi ekranda bulun. “Kilitle ve Sil” özelliğini etkinleştirin.Telefonunuzu kilitlemek için sayfadaki verilen adımları izleyin. Geçici bir şifre belirleyin. S8.Yeni bir şifre oluşturun.

Samsung Find My Mobile kullanarak Galaxy S8’inizin kilidini açın

Samsung’un Cep Telefonumu Bul, Google’ın ADM’sine benzer bir uzak hizmettir. Çalışması için cihazınızı Mobil Cihazımı Bul web sitesine veya hizmetine kaydettirmiş olmanız gerekir. ADM gibi bazı şeyler de gerekir. Kullanmanız için karşılanması gereken gerekli şeyler aşağıdadır:

  telefonun Uzaktan Kumandaları özelliği açık olmalıdırGoogle konum hizmeti açık olmalıdır telefon kablosuz veya mobil verilere bağlı olmalıdır

Cihazınızı daha önce Samsung’un Mobil Cihazımı Bul hizmetine önceden kaydettiyseniz ve gereksinimlerin geri kalanı karşılandıysa, telefonunuzun kilidini açmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  Bilgisayarınızda, Samsung Mobil Cihazımı Bul web sitesine gidin ve oturum açın. Kayıtlı birden fazla cihazınız varsa, ekranın sol üst köşesinden doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Cihazınızı aramaya başlamak için ok simgesini tıklayın Servis cihazı bulduktan sonra, Cihazımın Kilidini Aç seçeneğini görene kadar sağdaki seçenekleri aşağı kaydırın. Cihazımın Kilidini Aç öğesine tıklayın. Samsung şifrenizi girin.

Yerel Samsung mağazanızı ziyaret edin

Google hesabı kimlik bilgilerinizi hatırlayamıyorsanız veya yukarıdaki çözümleri kullanarak S8’inizin kilidini açamıyorsanız, S8’inizi yakındaki Samsung mağazanıza getirebilir ve kilidini açmasına izin verebilirsiniz. Cihazın yasal sahibi olduğunuzu doğrulayabilmeleri için satın alma belgesini getirdiğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.