Galaxy S8’de Klasör Nasıl Oluşturulur

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ortalama bir kullanıcı için geniş bir alana sahip. Tüm favori uygulamalarınızı ve daha fazlasını yükleyebilirsiniz. Her iki modelde de microSD kart yuvası bulunur, bu nedenle bu telefonlardan birini yeni satın aldıysanız, bir SD kartı da alabilir ve uygulamalarınızı buraya taşıyabilirsiniz. Ancak, cihazınızda çok fazla yer kaldığında, uzaklaşabilir ve bir ton uygulama indirebilirsiniz. Uygulama simgeleri ekranınızın her yerinde olacaktır ve işler biraz karışık olabilir. Ancak, yalnızca klasörler oluşturarak her şeyi güzel ve düzenli yapabilirsiniz. Burada, Galaxy S8’de nasıl klasör oluşturulacağını göstereceğiz.

Ayrıca bakınız: Galaxy S8’deki Varsayılan Uygulamaları Ayarlama ve Değiştirme

Galaxy S8’de bir klasör oluşturma adımları

Android’de yeni değilseniz, tatbikatı zaten biliyorsunuzdur. Ancak, bu ilk Android cihazınızsa, Galaxy S8’de klasör oluşturmak çok kolay olduğundan endişelenmeyin.

create a folder on Galaxy S8

Cihazınızda çok sayıda uygulama varsa, istediğiniz uygulamayı bulmak zor olacaktır. Ancak, uygulamaları başlatırken tüm deneyimi daha da eğlenceli hale getiren klasörlere yerleştirebilirsiniz. Birkaç dakika içinde, uygulama ekranınız dağınık olmayacak ve başlatmak istediğiniz herhangi bir uygulamayı kolayca bulacaksınız. Galaxy S8’de bir klasör oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Uygulama ekranına git Bir uygulamanın simgesine dokunup basılı tutun ve başka bir uygulamanın üstüne sürükleyin Klasör şimdi oluşturuldu Bir klasörü açmak için, üzerine dokunun Bir uygulamayı klasörden kaldırmak istiyorsanız, uygulamaya dokunun ve dışarı sürükleyin Klasöre daha fazla uygulama eklemek için uygulamanın simgesine uzun dokunun ve onu klasöre sürükleyin Daha fazla uygulama eklemek için klasörün içindeki + işaretine de dokunabilirsiniz.

 

Bu sayede uygulamalarınızı klasörler halinde düzenleyebilirsiniz. Örneğin, her gün kullandığınız uygulamaları bir klasöre ve oyunları başka bir klasöre koyabilirsiniz. Ayrıca klasörü adlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için klasörü açın ve en üste, örneğin Oyunlar veya En iyi uygulamalar (en çok kullananlar için) adını girin.

 

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S8 Nasıl Apps Kaldırılır