Galaxy S8’de Varsayılan Uygulamaları Ayarlama ve Değiştirme

Kutudan çıkarıldığında, Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus belirli sayıda önceden yüklenmiş uygulamalar ile birlikte gelir. Kaldırabileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz bir yazılım olsa da, mesajlaşma uygulaması, arama uygulaması vb. Gibi temel uygulamalar da vardır. Ancak, varsayılan olarak ayarlanan uygulamaları beğenmeyebilirsiniz. Google Play, hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz en büyük uygulama mağazalarından biridir. Cihazınızdaki arama veya tarama uygulamasını beğenmiyorsanız, üçüncü taraf bir uygulamayı indirebilirsiniz. Galaxy S8’deki varsayılan uygulamaları değiştirmek istiyorsanız, okumaya devam edin, çünkü size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Galaxy S8’de varsayılan uygulamaları ayarlama ve değiştirme

Android’i bu kadar ilginç ve popüler yapan şey, hemen hemen her şeyi değiştirebileceğiniz gerçeğidir. Başka bir deyişle, telefonunuz kutu dışı ayarlara göre tamamen farklı görünebilir.

Varsayılan sıkıcı tarafından ayarlanan uygulamaları bulabilirsiniz ve bu durumda, hiçbir şey sizi değiştirmekten alıkoyamaz. Google Play’e giderek, istediğiniz uygulamaları indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Ana başlatıcıyı, tarayıcıyı, mesajlaşma uygulamasını, arama uygulamasını vb. Değiştirebilirsiniz.

Uygulamayı indirirken, uygulamayı varsayılan olarak kullanmak isteyip istemediğiniz sorulabilir. Aynı amaç için, mesajlaşma veya arama uygulama gibi birden fazla uygulama indirebilirsiniz. Dolayısıyla, birini varsayılan olarak seçmeniz gerekecektir. Seçim senin. Galaxy S8’deki varsayılan uygulamaları (tarayıcı, arama, mesajlaşma ve ana ekran uygulaması) değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazınızdaki Ayarlar uygulamasını açın Şimdi Uygulamalar’a dokunun, menüyü açmak için sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Varsayılan uygulamalar üzerine dokunun. Ana ekran, mesajlaşma uygulaması vb.

Giriş ekranı uygulamasını değiştirmek istediğinizi varsayalım. Tek yapmanız gereken Giriş ekranına dokunun ve ardından varsayılan olarak kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin.

change default apps on Galaxy S8

İstediğiniz zaman uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Az önce indirdiğiniz mesajlaşma uygulamasını beğenmiyorsanız, başka bir tane indirin ve varsayılan olarak ayarlayın, sadece yukarıdaki adımları tekrarlayın.